Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 18.03.2011, 15:57:36
vsovi vsovi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 16.02.2007
Locație: har†>>>s'C'e'r
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.993
Implicit

Domnule Costel, poate ar fi trebuit să-ți fie mai dragă voia Domnului decât un ierarh sau altul de al Lui...

Așa a fost să fie, o cafia niagră servită la masa verde... aceiași blestemată fatalitate.

Veseliți-vă! Căci răsplata voastră este multă în Ceruri... și dacă Pomului Verde i-au făcut așa, dar atunci vouă care sunteți uscați și putregăiți, căci nu este mai mare slujitorul ca Stăpânul, și nici ucenicul ca Învățătorul. Așa că atunci când vor fi toate astea să știți că frunzele smochinului sunt frăgezite... deci vă trimit ca pe niște miei între lupi.

Last edited by vsovi; 18.03.2011 at 16:09:48.
Reply With Quote
  #12  
Vechi 18.03.2011, 16:26:22
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Cam asta a fost tot...
Reply With Quote
  #13  
Vechi 18.03.2011, 18:04:48
Dumitru73's Avatar
Dumitru73 Dumitru73 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.02.2010
Locație: București
Mesaje: 5.788
Implicit

Citat:
În prealabil postat de vsovivi Vezi mesajul
Adică e vai de noi și mai ales de ei...
Sau dumneata ce crezi că se întâmplă când îți calci pe inimă și faci voia și alegerea cea care ne duce la pierzare?

Deci cine a semănat vânt va culege furtună... și cutremurul din Japonia nu a fost o întâmplare... e ceva similar dar pe plan sufletesc... în sufletul Domnului și care se va simți în tot pământul și marea, precum în cer așa și pe pământ.

Eu încep deja să țin doliu.
tine doliu mult si bine.
pe cine ai fi vrut? vreun lider pucios?
Reply With Quote
  #14  
Vechi 21.03.2011, 10:30:23
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Uite aici stimate Dumitre și proorocia dacă nu ați crezut ca să pliniți voia Domnului, iar cel răstignit este arhiereul Irineu Pop Bistrițeanul... seamănă și la chip.

Iar cei care-l răstignesc sunt toți necredincioșii... gLumii.

Iar liderii pucioși n-au nevoie de măriri deșarte... căci este scris că cel ce se înalță pe sine va fii smerit iar pe cel ce se smerește pe sine, pe acela Domnul îl va pune peste multe mine.

Iar eu aș fi vrut să fi fost plinită voia Domnului căci voia Domnului este plină de bunătate și milă și dreptate care caută desăvârșirea sfințeniei și nu lăudăroșenia deșartă... a unora sau a altora.

Last edited by vsovivi; 21.03.2011 at 10:35:07.
Reply With Quote
  #15  
Vechi 23.03.2011, 12:34:14
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Iar aici se vede că e vorba chiar de zilele noastre, căci suntem îmbrăcați în portocaliu (PDL) și albastru și galben (PSD-PNL), stăm pe fotoliul în L al legii fărădelegii, credem că pământul e rotund, casa democrației ne e plină de stâlpii Romei și Greciei antice, adică slujim lui Zmeus și camera ne este transformată în bar cu plajă de unde se ivește după cortina roșie femeia vrăjitoare ce ne ghicește în cafea și ghioc, artista, apoi pe casă avem antene de satelit și de telefonie mobilă, iar noi admirăm cum racheta Helen transportă naveta care o să ne umple cerul de sateliți ce o să ne spioneze și o să ne urmărească tot ce facem... deci proorocia este pentru zilele noastre.

Iar ca să fim siguri iată că pe măsuța rotundă mai stă un mic televizor sport și un telefon cu fir care încă mai merg și ele. Deci nu e vorba de viziuni SiFi. Ci asta chiar se întâmplă astăzi.

Iar moda este ca ei să coabiteze la guvernare căci nu se vede verigheta pe deget și e moda să nu le pese de Arhanghelul care îi anunță despre vestea cea mare a apropierii Nunții Domnului cu Omenirea.

Am avut impresia că eu sunt reprezentat în această frescă, doar că eu nu am ochelari și nu am atât de mult păr și nu am draperii la ușa de la cameră... dar un fotoliu cam ca ăla în L am pe hol, și am și telefon cu fir și un tv sport vechi și am și telefon mobil, dar n-am măsuță rotundă.

Sper deci să nu fiu tocmai eu acela... până la urmă, să nu mă aseamăn cu tipul ăsta care stă atât de lejer privind parcă în gol ca la un mare spectacol.

Last edited by vsovivi; 23.03.2011 at 12:57:50.
Reply With Quote
  #16  
Vechi 24.03.2011, 11:23:23
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Norul radioactiv a poposit azi peste România... deci e clar, cine seamănă vânt va culege furtună și fulgeră... dar la Cluj e senin, frumos, rece, curat.

Vine primăvara.

Adică de data asta chiar vine primăvara, simplu.

Last edited by vsovivi; 24.03.2011 at 11:34:44.
Reply With Quote
  #17  
Vechi 24.03.2011, 11:33:58
andra_v andra_v is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 22.02.2009
Mesaje: 208
Implicit

Si normal pe deasupra.
Reply With Quote
  #18  
Vechi 24.03.2011, 11:38:37
andra_v andra_v is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 22.02.2009
Mesaje: 208
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Melissa Vezi mesajul
Si Sfantul Ciprian inainte sa fie Sfant, a fost vrajitor...So what?

Nu vreau sa compar greco-catolicii cu vrajitoria,Doamne fereste, ci doar doresc sa-ti arat cat de micut si rautacios esti..
Pai nu va inteleg de ce va intindeti la vorba cu indivizi de tipul asta. In conditiile in care ierarhul s-a nascut in Salaj, poarta cumva vina tragica de a fi fost initial greco-catolic?
Reply With Quote
  #19  
Vechi 24.03.2011, 12:15:28
Melissa
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de andra_v Vezi mesajul
Pai nu va inteleg de ce va intindeti la vorba cu indivizi de tipul asta. In conditiile in care ierarhul s-a nascut in Salaj, poarta cumva vina tragica de a fi fost initial greco-catolic?
Cu indivizi de tipul asta? Da` ce-a facut asa grav? A tras cu mitraliera intr-o gradinita? Si-a spus si el parerea,asa cum am spus-o si eu pe-a mea.Cateodata ma mai trezesc sa-mi spun parerea,criticand pe altul.Dar o fac cu dragoste,chiar daca credeti,chiar daca nu! Si oricum,nu-i bine sa critic pe nimeni.Dar caut sa invat sa-mi expun parerea fara sa critic pe nimeni.Pana la urma,poate,voi reusi!

Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #20  
Vechi 25.03.2011, 10:06:27
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

N-am să particip la această mascaradă, nu merg la întronizare, dar uite că mă rog și eu să nu ziceți că nu-l respect pe arhiereul ce urmează a fi înscăunat contrar voii Domnului peste noi, dar să știți că Domnul și noi nu avem nevoie de scaunele și clădirile oamenilor care-și dau unii altora slavă vremelnică:

''Miluiește-ne Doamne și ajută-ne să răbdăm și să ducem în cârcă ceea ce nu vrem, ceea ce nu ne convine, ceea ce este greu de dus și de răbdat.''

Last edited by vsovivi; 25.03.2011 at 10:10:43.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
PS Parinte Corneliu este noul Episcop al Husilor eduardd Stiri, actualitati, anunturi 18 20.12.2009 21:35:28
Sf. Andrei este sarbatoare cu rosu/mare in general? sophia Diverse Sarbatori 3 13.11.2009 11:07:58
PS Irineu Slatineanul, noul mitropolit al Olteniei partenie Stiri, actualitati, anunturi 3 18.07.2008 20:05:57
NOUL MITROPOLIT AL MOLDOVEI SI BUCOVINEI kvlr Stiri, actualitati, anunturi 7 06.03.2008 19:12:32
Dr. Laurentiu Streza este noul Mitropolit Tudor Stiri, actualitati, anunturi 0 03.11.2005 14:46:36