Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Tainele Ortodoxiei > Nunta
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 24.08.2012, 01:52:02
delia31's Avatar
delia31 delia31 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.01.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.742
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Laura19 Vezi mesajul
Traim intr-un urias spital de nebuni.!


cam asa...din nefericire...
Reply With Quote
  #22  
Vechi 24.08.2012, 10:53:38
Cornel Urs's Avatar
Cornel Urs Cornel Urs is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.05.2012
Locație: Miercurea Ciuc - Harghita
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.621
Implicit

eu nu cred ca ar trebui deschise asemenea subiecte.

sunt destui dezaxati pe planeta asta, acum inseamna sa prezentam aici toate ciudateniile? cui prodest?
Reply With Quote
  #23  
Vechi 24.08.2012, 11:16:54
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Cica sa radem..

Ca ne comparam cu ei si vedem cat de "normali" suntem noi.

Ca sa ne simtim bine, privim in jos, ca daca am privi in sus..
Reply With Quote
  #24  
Vechi 24.08.2012, 11:24:44
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Laura19 Vezi mesajul
articol complet: http://roncea.ro/tag/pedofilie/

"In timp ce eu ma pregatesc sa trag o orgie stradala cu prietenii mei din lumea animalelor, [b][url="http://www.evz.ro/detalii/stiri/zeci-de-fete-din-caracal-au-fost-santajate-sa-faca-sex-platit-eleva-scriam-la-mate-p.html"]soldatii americani de la Baza Deveselu, de care raspund aici, in fosta Romanie, ca reprezentant al cetatenilor americani, violeaza cu mandrie eleve romance minore participand la trafic si sex cu copii
N-are asta nici o treaba cu americani, e opera romanilor fie ei ca se cheama proxneti sau parinti, daca ai citit articolul, se pare respectivele au consimtit la un moment dat sa faca sex pe bani, si ulterior au fost santajate cu chestia asta sa faca si mai mult sex pe bani..

Care si ce varsta aveau alea care au ajuns inclusiv la americani, nu scrie.
Iar cumpararea prostitutiei la noi nu este incriminata, daca ar fi ... altfel ar sta lucrurile, ca prostituatele n-au bani de amenzi, dar clientii lor sigur da, ca sa nu mai vorbim si de impactul social..
Reply With Quote
  #25  
Vechi 24.08.2012, 13:30:20
TunsDiana
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Theodor_de_Mopsuestia Vezi mesajul
Radeti dvs., radeti, dar stiti ce e ciudat? ca tocmai acest gen de viata, simplu si mai aproape de natura, e si mai pe placul lui Dumnezeu. Dovada? Cititi despre sfintii si anahoretii nenumarati, indeosebi ai primului mileniu crestin. Ce opaci la tehnologie si "moda/modernizare" coptii, siriacii, grecii si latinii aia, fie ei monahi, preoti si ierarhi: tocmai in pesteri se rugau, si, culmea, mai si faceau biserici din ele si se impartaseau acolo!!!! Nu iPhone, nu laptop, nu masina la scara. Primitivi, domnule! Bine ca ne-au salvat, vorba titlului cartii unui politician roman "revolutie si reforma", evenimentele de la 1789 si apoi cele din 1989. Cat despre faza cu "mutatul din copac"...nu imi stiu vreun stramos care sa fi locuit in coronament. Daca dvs. aveti, sa imi fie cu iertare, nu stiu sa ciripesc.
Nu stiu sa ciripesc, hahahhahahahahahahahha!

Aveti un simt al umorului grozav!
Reply With Quote
  #26  
Vechi 24.08.2012, 14:34:46
costel's Avatar
costel costel is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.09.2006
Mesaje: 4.827
Implicit

Casatoria a fost instituita ca barbatul si femeia sa devina un trup. Pentru ca nu s-a mai vazut in ea acest lucru, s-a ajuns la astfel de deviatii.

Iar cand deviatiile sunt acceptate, nu ar fi exclus ca intr-o buna zi cineva sa ne bata la usa si sa ne intrebe daca suntem de acord sa se casatoreasca cu pisica sau cainele de care avem grija.
Reply With Quote
  #27  
Vechi 24.08.2012, 19:37:22
Demetrius Demetrius is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.04.2012
Mesaje: 2.987
Implicit

Citat:
În prealabil postat de costel Vezi mesajul
Casatoria a fost instituita ca barbatul si femeia sa devina un trup...
Da, așa e.
Căsătoria a fost inventată ca bărbatul și/sau femeia să-și... binecuvâteze ”comuniunea” trupească, adică... desfrânarea; de ce să se înfrâneze?

2. Dar din cauza desfrânării, fiecare să-și aibă femeia sa și fiecare femeie să-și aibă bărbatul său.(1Cor7,2)
Reply With Quote
  #28  
Vechi 24.08.2012, 20:55:49
Theodor_de_Mopsuestia
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Demetrius Vezi mesajul
Da, așa e.
Căsătoria a fost inventată ca bărbatul și/sau femeia să-și... binecuvâteze ”comuniunea” trupească, adică... desfrânarea; de ce să se înfrâneze?

2. Dar din cauza desfrânării, fiecare să-și aibă femeia sa și fiecare femeie să-și aibă bărbatul său.(1Cor7,2)
Impresionant. Stimate domn si frate in credinta, sunt biolog de formatie. Deci, daca imi dati pe privat o reteta perfecta de clonare, we can make a deal. Putem fi miliardari in doua zile, si pune pe toti prezidentiabilii si puscariabilii de lux ai Romaniei pe post de portari de noapte la depozite de marfa in cartiere dubioase. Ar fi si avantaje strict personale: ce sa mai ma complic cu logodnica mea si noaptea nuntii?! Scarbos lucru actul matrimonial, si inutila fiinta femeia, aceasta desfranata by default, nu-i asa? Un pacatos incubator viu, acolo, si ea...
Dumnezeu si Invatatura Sa, descoperita in si prin Biserica, sunt negreselnice. In rest... Sincer, pentru unele chestii, in ziua de azi, Pavel ar fi ajuns la balamuc. Sau ar fi fost chiar excomunicat. Cine stie? Oricum, el NU e de referinta absoluta; Domnul ESTE. Daca tot il citati, oare ce zice de cei care "opresc casatoria"?... Cum ii defineste, mai mult sau mai putin implicit? Nu cumva ca eretici?
Serios, stimate domn: puteti cadea sub anateme date in copilaria Bisericii. Nunta nu e un ritualu' lu' peste: este Taina a Bisericii. Tot ce este curatit de Dumnezeu Duhul Sfant prin ea, este si ramane curatit. Cu exceptia protoparintilor nostri si a Domnului, cum am aparut cu totii pe lumea aceasta?! Evident, intrebarea e retorica.

Last edited by Theodor_de_Mopsuestia; 24.08.2012 at 21:09:23.
Reply With Quote
  #29  
Vechi 24.08.2012, 22:32:12
Demetrius Demetrius is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.04.2012
Mesaje: 2.987
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Theodor_de_Mopsuestia Vezi mesajul
Impresionant. Stimate domn si frate in credinta, sunt biolog de formatie...
Felicitări.

Citat:
Sincer, pentru unele chestii, in ziua de azi, Pavel ar fi ajuns la balamuc. Sau ar fi fost chiar excomunicat. Cine stie? Oricum, el NU e de referinta absoluta; Domnul ESTE.
Prin ce vorbe(retorice) sau fapte v-a îndemnat la căsătorie... REFERINȚA ABSOLUTĂ?

REFERINȚA însă, în aceeași ziuă de azi, este nu căsătoria, ci CRUCEA.
Același Pavel(azi la balamuc) mai spune:
1. Cât despre cele ce mi-ați scris, bine este pentru om să nu se atingă de femeie. (1Cor7,1)

Citat:
...cum am aparut cu totii pe lumea aceasta?!...
Ca biolog trebuie să recunoașteți că prima condiție a fost, până nu demult(FIV), erecția(adică pofta bărbătească și trupească-In1,13).

Last edited by Demetrius; 24.08.2012 at 23:40:12.
Reply With Quote
  #30  
Vechi 25.08.2012, 00:54:37
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Demetrius Vezi mesajul
Da, așa e.
Căsătoria a fost inventată ca bărbatul și/sau femeia să-și... binecuvâteze ”comuniunea” trupească, adică... desfrânarea; de ce să se înfrâneze?

2. Dar din cauza desfrânării, fiecare să-și aibă femeia sa și fiecare femeie să-și aibă bărbatul său.(1Cor7,2)
Chiar is curios cum pricepi tu asta..
Sper ca nu...

Citat:
În prealabil postat de Demetrius Vezi mesajul
Ca biolog trebuie să recunoașteți că prima condiție a fost, până nu demult(FIV), erecția(adică pofta bărbătească și trupească-In1,13).
Tot din pofta maninci.
Te simti vinovat?
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Trei zile de intuneric Mihnea Dragomir Intrebari utilizatori 20 27.08.2011 21:04:23
Trei pastori Rodica50 Intrebari utilizatori 0 28.11.2010 08:11:09
Trei zile la Sihastrie OmuBun Pelerinaje la locuri Sfinte 2 15.10.2010 22:48:46
Trei nasi de botez ? cain2k Botezul 4 01.07.2009 20:18:21
Sfintii Trei Ierarhi adorcrysti Despre Biserica Ortodoxa in general 6 30.01.2009 18:17:55