Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Resurse ortodoxe on-line
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 13.03.2007, 22:58:31
cosmingurau cosmingurau is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 25.10.2006
Mesaje: 1
Implicit

O initiativa de informare a tinerilor ortodocsi despre pacatul curviei, si multe altele. Doamne Ajuta!
Reply With Quote
  #2  
Vechi 14.03.2007, 11:49:39
vsm vsm is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.04.2006
Locație: Tara Maicii Domnului
Religia: Ortodox
Mesaje: 117
Implicit

Am aflat deja despre ea...fie ca Bunul Dumnezeu sa binecuvanteze tot sufletul doritor de LUMINA, DRAGOSTE, SFINTENIE!
Felicitari Oameni buni!
Reply With Quote
  #3  
Vechi 14.03.2007, 11:50:13
vsm vsm is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.04.2006
Locație: Tara Maicii Domnului
Religia: Ortodox
Mesaje: 117
Implicit

Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #4  
Vechi 23.04.2007, 19:38:24
Colors Colors is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.03.2007
Mesaje: 160
Implicit

Deci sex post-marital se poate ...
Reply With Quote
  #5  
Vechi 27.04.2007, 19:50:09
Mirean Mirean is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.03.2007
Mesaje: 1.660
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Colors
Deci sex post-marital se poate ...
Cata perspicacitate...... :D
Reply With Quote
  #6  
Vechi 29.04.2007, 14:31:44
cristian_radut cristian_radut is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 29.04.2007
Mesaje: 2
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mirean
Citat:
În prealabil postat de Colors
Deci sex post-marital se poate ...
Cata perspicacitate...... :D
De ce nu e voie sa faci sex inainte de casatorie? De ex. ai o prietena cu care vrei sa te casatoresti, te intelegi foarte bine cu ea, dar nu faci sex. Dupa casatorie se constata ca nu va potriviti din acest punct de vedere. De divortat nu se poate ca nu e ortodox ... si traiti pana la adanci batranete foarte fericiti.
Reply With Quote
  #7  
Vechi 29.04.2007, 16:53:23
Colors Colors is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.03.2007
Mesaje: 160
Implicit

cristian_radut sigur ca "ai voie" daca asta vrei. Pricepi?

Ce n-a priceput Mirean si vad ca le scapa si la altii, este ca Hristos a binecuvantat casnicia nu doar ca pe o "uniune civila" dar si ca viata traita in credinta de cei doi soti.

Si prin urmare nu mai discutam de "sex" ci de legatura trupeasca, fireasca de altfel in casnicie. Desigur, bine ar fi daca crestinii nu ar intina aceasta relatie si din acest punct de vedere, adica sa nu ajunga la perversiuni.

Deci Mirean cel perspicace, postarea mea anterioara a fost o ironie, dar nu-i bai ca nu te-ai prins.

Liviu

PS: cristian_radut nu-ti mai bate capul baiete, oricum tu faci cum vrei, nu e nevoie sa te justifici aici.
Reply With Quote
  #8  
Vechi 29.04.2007, 20:00:03
Juli Juli is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.01.2007
Mesaje: 146
Implicit

cristian_radut, sigur ca se poate, dar daca tot ti-ai pus problema pe un site ortodox, mai bine ti-ar prinde un sfat, decat o ironie.
Uite, majoritatea cartilor lui Danion Vasile te pot lamuri de ce noi crestinii preferam sa asteptam...multe le gasesti on-line pe www.danionvasile.ro
Inca una buna: Savatie Bastovoi, "Intre Freud si Hristos"
Doamne ajuta!

Reply With Quote
  #9  
Vechi 29.04.2007, 21:37:54
cristian_radut cristian_radut is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 29.04.2007
Mesaje: 2
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Juli
cristian_radut, sigur ca se poate, dar daca tot ti-ai pus problema pe un site ortodox, mai bine ti-ar prinde un sfat, decat o ironie.
Uite, majoritatea cartilor lui Danion Vasile te pot lamuri de ce noi crestinii preferam sa asteptam...multe le gasesti on-line pe www.danionvasile.ro
Inca una buna: Savatie Bastovoi, "Intre Freud si Hristos"
Doamne ajuta!
Nu am vrut sa fac nici o ironie.
Am vrut doar raspunsuri d.p.d.v. religios la aceasta situatie. Numai asa pentru cunostintele mele ... sunt casatorit deja.
Sunt ortodox, dar as vrea sa aflu cat mai multe despre aceasta religie. Simt ca nu stiu prea multe :|
Reply With Quote
  #10  
Vechi 30.04.2007, 12:29:35
Mirean Mirean is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.03.2007
Mesaje: 1.660
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Colors
cristian_radut sigur ca "ai voie" daca asta vrei. Pricepi?

Ce n-a priceput Mirean si vad ca le scapa si la altii, este ca Hristos a binecuvantat casnicia nu doar ca pe o "uniune civila" dar si ca viata traita in credinta de cei doi soti.

Si prin urmare nu mai discutam de "sex" ci de legatura trupeasca, fireasca de altfel in casnicie. Desigur, bine ar fi daca crestinii nu ar intina aceasta relatie si din acest punct de vedere, adica sa nu ajunga la perversiuni.

Deci Mirean cel perspicace, postarea mea anterioara a fost o ironie, dar nu-i bai ca nu te-ai prins.

Liviu

PS: cristian_radut nu-ti mai bate capul baiete, oricum tu faci cum vrei, nu e nevoie sa te justifici aici.
Si postarea mea a afost tot o ironie...la care nu ma asteptam la rspuns. Dar eram sigur ca se gaseste vreunul care sa nu se prinda....

P.S. corect e "altora", nu "la altii" (cum ai scris tu) ???

Incearca sa renunti la aerele de superioritate. Pe mine nu ma mai deranjeaza prostia agresiva...sunt multi pe acest forum care detin mari cantitati de asemenea "material"... Dar cristian_radut dorea un raspuns "pe bune", asa cum se vede din postarile ulterioare.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare