Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Tainele Ortodoxiei > Nunta
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 15.05.2007, 14:28:03
jeny
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

O lectie de viata

O tanara statea si astepta avionul in sala de asteptare a unui aeroport mare. Pentru ca trebuia sa mai astepte mult timp, si-a cumparat un pachet de biscuiti si o carte, ca sa treaca timpul mai usor. S-a asezat in sala de asteptare VIP si a inceput sa citeasca. langa ea, pe scaunul alturat erau biscuitii si un domn care citea ziarul. cand a inceput pachetul si implicit primul biscuite, domnul de alaturi a luat si el unul. Ea s-a simtit indignata, dar nu a zis nimic doar a continuat sa citeasca. In interiorul ei isi spunea "uite ce fel de pers e acest barbat!! daca as avea putin curaj i-as face morala...."
Si asa de fiecare data cand es lua biscuite, lua si el, pana a ramas un ultim biscuite. Ea gandea: "ah accum vreau sa vad ce va face?" Barbatul a luat ultimul biscuite, l-a rupt in doua si i-a dat jumatate. "ah asta e culmea!!!!" gandi ea si isi lua lucrurile, cartea, geanta si se indrepta spre iesirea salii de asteptare. Deodata suna telefonul, nerabdatoare si nervoasa cauta prin geanta cand ...GASI ACOLO PACHETUL EI DE BISCUITI!!!! fulgerata intelese....ea era cea care mancase ce Nu era al ei, ci al domnului de alaturi care,...isi impartise cu ea si ultimul biscuite..
De cate ori in viata nu mancam "biscutitii" altora fara sa ne dam seama?
Inainte de a ajunge la o concluzie si ininte de a gandi rau de cineva, Uita-te atent la ce ai in jur!! de obicei ceea ce vezi Nu e si adevarul situatiei....
Reply With Quote
  #12  
Vechi 15.05.2007, 14:31:50
jeny
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

nu stiu cat iti va folosi draga cristy, dar am primit acum pe mail acest mesaj si sincer mi-au dat lacrimile...trebuie sa recunosc ca m-am regasit in aceasta frumoasa lectie de viata. cu dragoste frateasca jenica
Reply With Quote
  #13  
Vechi 20.05.2007, 15:59:21
consuela consuela is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 22.02.2006
Mesaje: 295
Implicit

da trebuie sa fim foarte atenti sa nu folosim lucrurile altora, si inainte de a acuza sa fim foarte siguri ca avem drepatate, pe cat posibil sa evitam daca se poate.
Oricum in ziua de azi oamenii nu impart nimic si daca te lasi un pic calcat/a in picioare te fac praf, considera ca cu asta /asta merge, asa ca e bine sa stii sa-i eviti politicos s sa iti vezi de tine.
Cristy tie vreu sa-ti zic altceva: daca zici ca sotul tau a avut f multe aventuri inainte sa fie cu tine si daca nu a tinut canon dat de preot pt. asta exista niste spirite malefice in el care trebuiesc indepartate, trebuie el sa se spovedeasca nu tu si sa tina canon drastic, altfel spiritele rele nu pleaca si te chinui si tu nevinovata din cauza greselilor lui, vorbesc foarte serios, sotul meu era virgin cand l-am cunoscut, eu nu eram dar am tinut canon pt ca aveam spirite malefice care nu ma lasau in pace desi nu pacatuisem prea mult, decat putin, dar spiritele profita la maxim (dracii astia ) si trebuiesc alungati.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Mandria rim5431 Generalitati 74 05.09.2012 17:39:51
o casnicie esuata :( Daniela87 Nunta 31 03.01.2010 23:40:26
Modele de casnicie glykys Nunta 63 17.11.2009 07:58:27
Despre casnicie Laurentiu Generalitati 21 13.09.2007 16:13:51
Casnicie curata nicoleta34 Nunta 35 03.07.2007 21:53:44