Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 01.08.2007, 13:43:59
impact impact is offline
Member
 
Data înregistrării: 15.06.2007
Mesaje: 65
Implicit

Cate crezi? prea putini se vor mantui!
Toti sectanti se cred mioare si toti fariseii
Reply With Quote
  #22  
Vechi 01.08.2007, 13:53:56
mihaela_dadp mihaela_dadp is offline
Member
 
Data înregistrării: 23.07.2007
Mesaje: 78
Implicit

Citat:
În prealabil postat de impact
Cate crezi? prea putini se vor mantui!
Toti sectanti se cred mioare si toti fariseii
Si n-ai vrea sa-i ajuti?
Hai sa nu mai fim superficiali si ignoranti,hai sa ne unim cu totii si sa le dam adevarata "hrana".
Reply With Quote
  #23  
Vechi 01.08.2007, 14:03:38
urzicuta urzicuta is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 11.07.2007
Mesaje: 858
Implicit

mi-am propus sa nu mai postez,dar uite ca oi fac din nou; sunt de acord cu antiecumenism,unul dintre candidati e mason,altul bigot ,traditionalist convins,cu idei f.conservatoare,rigid si mare mi-ar fi mirarea sa nu aflu din cine stie ce sursa ca este si el mason.Incercati sa va despartiti de prostul obicei( suparator) de a blama , fiecare are o parere proprie,lasati cliseele si invatati sa ganditi singuri,fara sa repetati la tot pasul vorbele cuiva,sa rastalmaciti.Invatati sa fiti mai liberi chiar daca unii au pareri mai putin ortodoxe.Oricare dintre candidati o sa fie ales,trebuie sa inceapa cu starpirea coruptiei din Biserica.
Reply With Quote
  #24  
Vechi 01.08.2007, 14:04:45
Cristalin Cristalin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.04.2007
Mesaje: 112
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mihaela_dadp
Si n-ai vrea sa-i ajuti?
Hai sa nu mai fim superficiali si ignoranti,hai sa ne unim cu totii si sa le dam adevarata "hrana".
Doamne feri!!!
Taci ca acum vine antiecumenism cu cateva pagini cu citate acuzandu-te de ecumenism, n-ai ce face facand astfel de propuneri pe un forum "crestin ortodox"?
Noi trebuie sa stam cu arma la piept impotriva tuturor celor ce nu sunt ca noi, si mai ales daca acestia se abtin sa ne urmeze sau doresc sa spuna o rugaciune in prezenta noastra.

Doamne apara, pazeste si fereste!!!
Reply With Quote
  #25  
Vechi 01.08.2007, 14:12:04
Cristalin Cristalin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.04.2007
Mesaje: 112
Implicit

Citat:
În prealabil postat de urzicuta
altul bigot ,traditionalist convins,cu idei f.conservatoare,rigid si mare mi-ar fi mirarea sa nu aflu din cine stie ce sursa ca este si el mason.
stai linistita ca nu este, iar daca ti se va spune vreodata asta se va face din rea vointa.
am stat prea mult in preajma lui ca sa-mi permit sa te contrazic in tot ce ai spus la adresa lui.Daca as sti ca exista perfectiune pe pamant atunci cu siguranta as spune ca TEOFAN SAVU, MITROPOLITUL OLTENIEI este perfect. Programul sau de canon si rugaciune nu exista sa nu fie facut zilnic terminand cu sf. liturghie iar pt asta se trezeste de la ora 3 dimineata, cand de cele mai multe ori se culca dupa ora 12 datorita problemelor eparhiale pe care le are de rezolvat.
Nu doresc sa-i fac reclama dar daca ajung sa spun tot ce stiu despre acest ierarh cred ca ramaneti inmarmuriti de duhovnicia si calitatea sa umana.
Reply With Quote
  #26  
Vechi 01.08.2007, 14:12:26
impact impact is offline
Member
 
Data înregistrării: 15.06.2007
Mesaje: 65
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mihaela_dadp
Citat:
În prealabil postat de impact
Cate crezi? prea putini se vor mantui!
Toti sectanti se cred mioare si toti fariseii
Si n-ai vrea sa-i ajuti?
Hai sa nu mai fim superficiali si ignoranti,hai sa ne unim cu totii si sa le dam adevarata "hrana".
Daca crezi ca ii putem ajuta te ascult!
Nu e vb de ignoranta, din contra...
Reply With Quote
  #27  
Vechi 01.08.2007, 14:39:20
mihaela_dadp mihaela_dadp is offline
Member
 
Data înregistrării: 23.07.2007
Mesaje: 78
Implicit

mai intai de toate ne trebuie o calauza duhovniceasca.... Patriarhul.......haide-ti sa avem grija sa fie numit cel ce trebuie numit
Reply With Quote
  #28  
Vechi 01.08.2007, 14:48:43
ancah
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

As zice sa ne rezumam la a ura pacatul. Cat despre oameni, Mantuitorul ne spune sa-i iubim, chiar pe dusmani. Sa ne smerim si sa-L lasam pe Dumnezeu sa judece.
Reply With Quote
  #29  
Vechi 01.08.2007, 14:50:25
impact impact is offline
Member
 
Data înregistrării: 15.06.2007
Mesaje: 65
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mihaela_dadp
mai intai de toate ne trebuie o calauza duhovniceasca.... Patriarhul.......haide-ti sa avem grija sa fie numit cel ce trebuie numit
Eu nu l-am batut in cuie pe Mitr. Daniel

Il ascult cel mai adesea la radio trinitas, de aceea am zis.

Asa il pot numi pe parintele meu duhovnic, care este un preot calugar extraordinar.
Reply With Quote
  #30  
Vechi 01.08.2007, 15:12:32
urzicuta urzicuta is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 11.07.2007
Mesaje: 858
Implicit

sa dea Dumnezeu sa fie ales Mitropolitul Olteniei pentru calitatea lui umana,desi din cei doi poti face unul cum trebe.:)
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Serbia are un nou Patriarh cristiboss56 Stiri, actualitati, anunturi 4 24.01.2010 21:57:31
Avem Patriarh danyel Stiri, actualitati, anunturi 34 11.02.2009 22:03:42
Ce credeti despre noul Patriarh andorueca Generalitati 14 19.05.2008 21:33:56
noul patriarh!o lovitura a politicului? iuliann Generalitati 26 29.08.2007 02:43:30