Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Alte discutii > Vrajitoria
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 15.10.2011, 21:24:23
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit Razboiul psihotronic

Cred ca ar merita sa stim mai multe despre razboiul psihotronic. Cum se manifesta? Cum ne putem apara? Este simpla vrajitorie sau este si altceva? Am citit ceva pe internet, dar inca nu m-am lamurit suficient.
Reply With Quote
  #2  
Vechi 16.10.2011, 01:24:53
adam000 adam000 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.09.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 719
Implicit

Daca unui om i-ar fi frica de ceva, de orice (inclusi razboi psihotronic sau orice alta nascocire), inseamna ca inca nu prea crede cu adevarat nici ca Dumnezeu il iubeste, nici in puterea Lui Dumnezeu.
__________________
Ca sub stapanirea Ta totdeauna fiind paziti, Tie slava sa inaltam, Tatalui si Fiului si Sfantului Duh, acum si pururea si in vecii vecilor
Amin.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 16.10.2011, 16:25:32
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Pe un alt blog, am istorisit povestea unei prietene care a fost preluata in materialul urmator:

[COLOR=#ff0000]Cipuri in sinus![/COLOR]
[COLOR=#ff0000]
[/COLOR]
Mergeam adesea cu trenul impreuna cu prietena mea la aceeasi biserica si ne spuneam rugciunile in gand in liniste fara probleme. In urma cu vreo sase ani, prietena mea a si-a facut o lucrare dentara la o persoana considerata de incredere. Dupa un timp, a observat ca scotea niste sunete ciudate atunci cand se apuca de rugaciune. Asa ca pur si simplu n-a mai indraznit sa se roage impreuna cu altcineva. Apoi a imputinat rugaciunea… Ganduri de hula ii apareau cu insistenta in minte.
La un moment dat. a simtit cum o forta, ii intra pe gura. Apoi, cand incepea rugaciunea, scotea niste horcaituri dracesti.
De curand, prietena mea a citit despre razboiul psihotronic si despre faptul ca supravegherea electronica se practica in Romania inca de pe vremea lui Ceausescu!
Cu prilejul unui control stomatologic, i-a venit ideea sa faca si o radiografie totala. Analizand lucrarea, a constatat ca in zona sinusului avea o pasta alba. La incepiut a crezut ca e un abces! Intreband, a aflat ca aceea este pasta de canal care se afla in mod nejustificat acolo.
Ea, ca si mine este impotriva cipurilor, este o persoana serioasa, dar este cam directa. Mai face glume proaste, dar nu e rea la suflet.
A studiat cu atentie radiografia si a vazut ca o formatiune alungita statea in pozitie oblica in pasta alba! Atunci a tresarit! A venit la mine si mi-a spus cu umor:
– Uita-te cu atentie la mine! Am descoperit ca sunt ,,dusman al poporului”, asa ca merit sa fiu si eu supravegheata electronic! Apoi mi-a povestit fara ocolisuri ceea ce mi-a tainuit ataatia ani.
Stomatologul respectiv nu mai este in sistemul sanitar, dar cred ca nu e singurul care se ocupa de asa ceva. Problema este ca prietena mea risca sa faca o pareza faciala! A inceput sa-si puna probleme in primul rand din aceasta cauza. Un corp strain ascutit in corpul uman este o sursa de infectie deloc neglijabila. Cu timpul, i-a creat si probleme de sanatate.
In ce priveste partea sufleteasca, am aratat mai sus ca influentele demonice se fac simtite indiferent daca cipul e pus cu voia sau fara voia noastra. Cred ca merita sa tragem niste concluzii din asta.
Cred ca, daca acceptam cipul de bunavoie, nu mai avem puterea de a lupta cu fortele raului deloc. Prietena mea duce o lupta din ce in ce mai serioasa cu duhurile necurate de cand i s-a pus cip. Cipurile implantate reprezinta un razboi psihotronic impotriva omului.



Cipuri BIOMETRICE plantate in sinus! | ACVILA ORTODOXA blog

Last edited by antoniap; 16.10.2011 at 16:28:24.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 16.10.2011, 17:35:27
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Cineva mi-a trimis pe privat si aceste materiale:

http://filmedocumentare.com/razboiul-parapsihologic/

http://www.youtube.com/watch?v=TSuJLGf3uns

Last edited by antoniap; 16.10.2011 at 17:37:35.
Reply With Quote
  #5  
Vechi 16.10.2011, 17:50:56
adam000 adam000 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.09.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 719
Implicit

Din povestea prieteni tale pare ca este chiar incantata ca i se pare ca merita sa fie urmarita electronic - un soi de mandrie mai mult sau mai putin mascata. Sau cel putin i se pare in regula sa pastreze suspiciunile si banuielile ei total nefondate si nedovedite si sa nu faca nimic concret ca sa afle ce are acolo, ca sa isi poata mentine paranoia si sa si-o justifice.
Deocamdata tot ce povesteste este ca se vede o pasta alba ce poate fi pasta de canal intr-un sinus si ca i se pare ei ca vede o umbra alungita, fara ca prietena ta sa aiba cunostiinte medicale ca sa stie despre ce e vorba de fapt. Dar chiar si asa, orice om normal care nu are cunostiinte medicale, se poate duce la un doctor sa ii scoata ce are acolo si sa vada exact. Orice om caruia NU i-ar conveni situatia asta ar face. De unde se poate deduce ca prietenei tale ii convine pe undeva sa continue cu suspiciunile si banuielile si mentalitatea paranoida, fara sa faca nimic concret care sa lamureasca adevarul.
Genul asta de atitudine nu convinge pe nimeni rational si logic, ci doar pe cei la fel de suspiciosi care cocheteaza in ascuns cu ideea ca sint "speciali" de li se intimpla asa ceva...

Doar ca din partea ta nu mai mira astfel de povesti, din moment ce acum catva timp il citai pe un anti-crestin care promova populatia "reptilienilor", ca autoritate in argumentatia ta.


Citat:
În prealabil postat de antoniap Vezi mesajul
A venit la mine si mi-a spus cu umor:
– Uita-te cu atentie la mine! Am descoperit ca sunt ,,dusman al poporului”, asa ca merit sa fiu si eu supravegheata electronic!
__________________
Ca sub stapanirea Ta totdeauna fiind paziti, Tie slava sa inaltam, Tatalui si Fiului si Sfantului Duh, acum si pururea si in vecii vecilor
Amin.

Last edited by adam000; 16.10.2011 at 18:00:02.
Reply With Quote
  #6  
Vechi 16.10.2011, 18:09:14
arwein's Avatar
arwein arwein is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 07.01.2010
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 582
Implicit

Prietena dumneavoastra ar trebui, daca are banuieli, sa mearga la un stomatolog, care sa curete din nou canalul dintelui bine- bine; nu este exclus ca acolo chiar sa fie o infectie! Este putin probabil sa fie pasta in sinus, cel mai probabil este langa sinusul maxilar- detalii pe care tot un stomatolog, pe baza radiografiei, le poate vedea. Daca isi face tratament dentar- are dublu castig: tratamentul dintelui si tratamentul gandului! Si va rog, dupa ce termina, sa ne spuneti si noua daca s-a rezolvat cu gadurule de hula si cu horcaielile!
Reply With Quote
  #7  
Vechi 16.10.2011, 18:51:20
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de adam000 Vezi mesajul

Doar ca din partea ta nu mai mira astfel de povesti, din moment ce acum catva timp il citai pe un anti-crestin care promova populatia "reptilienilor", ca autoritate in argumentatia ta.

Cred ca mai am si alte defecte. Uite, de pilda, nu-mi amintesc ce anticrestin am citat.
Am precizat ca a fost si la un control stomatologic. Este o problema reala, care poate fi acum sau mai tarziu a oricaruia dintre noi. Si atunci sa vedem cum stam si noi cu ,,paranoia".

Last edited by antoniap; 16.10.2011 at 19:06:34.
Reply With Quote
  #8  
Vechi 16.10.2011, 19:37:29
ioanna's Avatar
ioanna ioanna is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.07.2011
Locație: Cluj-Napoca
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.494
Implicit

Citat:
A studiat cu atentie radiografia si a vazut ca o formatiune alungita statea in pozitie oblica in pasta alba! Atunci a tresarit! A venit la mine si mi-a spus cu umor: – Uita-te cu atentie la mine! Am descoperit ca sunt ,,dusman al poporului”, asa ca merit sa fiu si eu supravegheata electronic ..
Se dovedeste inca o data ca imaginarul eschatologic e o structura extrem de rezistenta in mentalul colectiv romanesc. Acum exista suficienta literatura despre 666 si cip-uri astfel incat oamenii au devenit adeptii teoriilor conspirationiste. De 6 ani de zile doamna putea sa-si curete lucrarea respectiva, probabil i-au ramas ceva ramasite. Nu pot sa inteleg fobia unora care se simt urmariti. De ce sa te urmareasca? Logic ar fi sa existe un scop, doar nimeni nu-si pierde banii si timpul cu tine fara un motiv, trebuie sa ai potential pentru a fi "dusman al poporului". Lucrezi in structurile Serviciilior Secrete, in Armata, esti o persoana "importanta" din mediul politic, ai turnat la Securitatea inainte de '89, ai fost dizident politic? :) Daca raspunsul e NU la aceste intrebari, cred ca e cazul sa se linisteasca si sa mearga la un stomatolog.

Last edited by ioanna; 16.10.2011 at 19:46:48.
Reply With Quote
  #9  
Vechi 16.10.2011, 19:49:09
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ioanna Vezi mesajul
Se dovedeste inca o data ca imaginarul eschatologic e o structura extrem de rezistenta in mentalul colectiv romanesc. Acum exista suficienta literatura despre 666 si cip-uri astfel incat oamenii au devenit adeptii teoriilor conspirationiste. De 6 ani de zile doamna putea sa-si curete lucrarea respectiva, probabil i-au ramas ceva ramasite. Nu pot sa inteleg fobia unora care se simt urmariti. De ce sa te urmareasca? lucrezi in structurile Serviciilior Secrete, in Armata, esti o persoana "importanta" din mediul politic, ai turnat la Securitatea inainte de '89? :) Daca raspunsul e NU la aceste intrebari, cred ca e cazul sa se linisteasca si sa mearga la un stomatolog.
Nu trebuie sa fii persoana importanta ca sa ti se puna cip. Cu un singur cip poate fi supravegheat un intreg grup. Se poate pune unui om neimportant pentru a-l supraveghea si pe altul cu adevarat important cu care acesta intra in contact.
Reply With Quote
  #10  
Vechi 16.10.2011, 19:57:10
ioanna's Avatar
ioanna ioanna is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.07.2011
Locație: Cluj-Napoca
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.494
Implicit

Citat:
Se poate pune unui om neimportant pentru a-l supraveghea si pe altul cu adevarat important cu care acesta intra in contact.

Antonia, eu cred ca tu ai foarte mare incredere in puterea acestor cip-uri. Daca cineva vrea sa te supravegheze, cu siguranta o face, cu sau fara cip implantat, doar exista suficiente dispozitive de supraveghere. Cred ca trebuie iti ajuti prietena sa depaseasca acest moment, se vede ca a marcat-o, sa o linistesti, ca ea singura isi induce tot felul de fobii.

Referitor la "razboiul psihotronic" eu stiu ca s-a folosit din perioada "razboiului rece", deci inca din anii '60, cand CIA si KGB-ul au dezvoltat diverse tehnici de interactiune psihica de la distanta. Controlul psihotronic se poate face de la distanta, fara a implica cip-uri, (deci fobia cip-ului chiar nu o pot intelege) prin ultrasunete ce actioneaza asupra mintii. Studiind modelele subtile ale undelor cerebrale care apar atunci cand omul experimenteaza o anumita emotie, oamenii de stiinta au identificat aceste modele ale undelor cerebrale. De obicei in zonele de conflict se folosesc diverse emisii radio, care creeza o stare de irascibilitate, caracterizata prin isteria in masa. Rusii sunt experti :) In razboiul din Vietnam, in timpul asalturilor cu elicoptere, americanii difuzau gama sonore clasice (parca Beethoven), astfel incat efectul asupra vietnamezilor a fost mult amplificat, acestia nefiind obisnuiti cu acea sonoritate, avand senzatia se confrunta cu o arma capabila sa le manipuleze emotiile si vointa. E vast domeniul, n-are sens sa intram in detalii.

Muzica intra deci tot in categoria “armelor psihotronice”, ea e folosita de multe ori in scop pozitiv, terapeutic, pentru ca modeleaza scoarta cerebrala si influenteaza retelele neuronale.Creierul se sincronizeaza in mod natural cu sunetele care sunt consecinta plimbarii undelor prin straturile atmosferei, le recepteaza si decripteaza neuronal.

Last edited by ioanna; 16.10.2011 at 20:52:25.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Razboiul nevazut! alexdu Generalitati 17 09.02.2011 21:10:52
a inceputul razboiul lore86 Generalitati 14 25.11.2010 19:03:47
razboiul mithrandir Generalitati 6 10.08.2009 16:58:28
Razboiul din Georgia mirelat Stiri, actualitati, anunturi 14 14.08.2008 08:08:00
Razboiul Nevazut Mikhael Resurse ortodoxe on-line 1 20.08.2007 17:48:44