Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 06.02.2012, 14:48:33
bogdanamagirescu bogdanamagirescu is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 06.02.2012
Mesaje: 3
Implicit D-na doctor va solicita ajutorul!

Medicul meu de familie,o d-na foarte nobila sufleteste,se va opera saptamana aceasta,are un munte de pietre la vezica.Va solicit ajutorul in rugaciune,intrucat crede cu tarie in sintagma:Nihil sine deo!Ea se numeste Ileana,iar medicul ce o va opera-Virgiliu.Va rog sa ii pomeniti in rugi si pomelnice pentru ajutor in operatie.Multumesc,Bogdana!
Reply With Quote
  #2  
Vechi 07.02.2012, 17:18:29
bogdanamagirescu bogdanamagirescu is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 06.02.2012
Mesaje: 3
Implicit Unde sunteti?

Atata indiferenta fata de cei pregatiti sa ne ajute?
Reply With Quote
  #3  
Vechi 07.02.2012, 17:21:59
dorinastoica14
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de bogdanamagirescu Vezi mesajul
Atata indiferenta fata de cei pregatiti sa ne ajute?
O să-ți răspundă fără dor și poate . Ar fi bine să ne spui ce credință sunt.
Dacă sunt ortodoxi îi voi pomeni la Sfântul Maslu.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 07.02.2012, 17:22:26
N.Priceputu
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Te pripești. Anunțul tău a avut, iată, 60 de vizualizări. Poate tot atâtea rugăciuni.
Reply With Quote
  #5  
Vechi 07.02.2012, 18:52:23
fallen fallen is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.03.2011
Locație: bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.250
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru fallen
Implicit

Nu cred ca conteaza f. mult numarul oamenilor care se roaga pentru o cauza, cat nivelul de implicare a lor. Cred ca nu trebui sa va faceti atatea griji si sa va bazati pe ajutorul unor oameni necunoscuti, atata timp cat dvs insiva puteti s-o faceti cu prisosinta. Putin mai multa incredere va trebuie. Sunt convinsa ca si alti pacienti, rude, prieteni sunt alaturi de dvs si de dna doctor. Pana la urma, totul va fi dupa cum va randui bunul Dumnezeu.
Reply With Quote
  #6  
Vechi 08.02.2012, 00:11:21
silvia55
Guest
 
Mesaje: n/a
Post

Cu-n gand bun si o rugaciune sunt alaturi de d-na Ileana,Bunul Dumnezeu sa-l lumineze pe doctorul Virgiliu care o opereaza.Maica Domnului sa o ajute,sa o intareasca si sa treaca cu bine peste toate incercarile.Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #7  
Vechi 08.02.2012, 00:57:58
ioan cezar
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Cu nadejde rog si eu, cu nadejde ca Domnul asculta cererile noastre umile: Dumnezeule Cel Multmilostiv si Doctor Desavarsit, miluieste pe Ileana si pe Virgiliu, in numele Tau si spre Slava Ta!
Faca-se Voia Ta, Doamne al mantuirii noastre! AMIN+
Reply With Quote
  #8  
Vechi 08.02.2012, 09:14:25
dorinastoica14
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Era undeva un răspuns la întrebarea "de ce uneori când ne rugăm gândul nostru fuge mereu câtre o anumită persoană și simțim nevoia să ne rugăm doar pentru ea?" al cărei răspuns era "pentru că Dumnezeu vrea să miluiască acel suflet". Aseară la rugăciune mereu îmi venea în minte numele acestei doamne doctor Ileana. Cred că are cu adevărat nevoie de rugăciunile noastre. Sfinții Doctori fără de arginți să poarte mâna doctorului Virgiliu care o va opera și Dumnezeu să-i dea sănătate iar Maica Domnului alinare.

Last edited by dorinastoica14; 08.02.2012 at 09:17:52.
Reply With Quote
  #9  
Vechi 11.02.2012, 15:54:05
bogdanamagirescu bogdanamagirescu is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 06.02.2012
Mesaje: 3
Implicit MUltumesc!

Multumesc celor putini,dar seriosi ce au postat.Fallen,dna dr nu e inconjurata de rude,prieteni credinciosi,de asta am apelat aici la o ruga colectiva.Eu cred in necunoscutii de aici,acei cativa din miile de membri pe care ii pot numara pe degete,care stiu ca se roaga pt cazurile de la umanitare.Dar voiam sa dea un semn!
Reply With Quote
  #10  
Vechi 11.02.2012, 15:55:58
Adriana Cluj
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de bogdanamagirescu Vezi mesajul
Medicul meu de familie,o d-na foarte nobila sufleteste,se va opera saptamana aceasta,are un munte de pietre la vezica.Va solicit ajutorul in rugaciune,intrucat crede cu tarie in sintagma:Nihil sine deo!Ea se numeste Ileana,iar medicul ce o va opera-Virgiliu.Va rog sa ii pomeniti in rugi si pomelnice pentru ajutor in operatie.Multumesc,Bogdana!
Dumnezeu sa o ajute si s-o miluiasca!
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Si ei au nevoie de ajutorul nostru.... silvia55 Umanitare 0 08.09.2011 00:30:10
Am nevoie de ajutorul vostru lorecha Biserica Romano-Catolica 16 26.03.2010 11:31:15
Cer ajutorul crestinilor de pe forum lumyclau Generalitati 5 13.03.2008 22:22:28
Am nevoie de ajutorul vostru! Lia Rugaciuni 2 09.02.2008 12:03:46