Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 29.09.2009, 20:15:40
BogdanF2 BogdanF2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Mesaje: 858
Implicit Marturisirea de Credinta impotriva ecumenismului

Romana:
http://www.impantokratoros.gr/FA9AF77F.en.aspx

Engleza:
http://www.razbointrucuvant.ro/recom...ecumenismului/

Mai jos in pagina scrie cum se pot trimite semnaturi prin email.

Bogdan.
Reply With Quote
  #2  
Vechi 29.09.2009, 21:44:09
Antoni0's Avatar
Antoni0 Antoni0 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.09.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 693
Implicit

Citat:
În prealabil postat de BogdanF2 Vezi mesajul
Romana:
http://www.impantokratoros.gr/FA9AF77F.en.aspx

Engleza:
http://www.razbointrucuvant.ro/recom...ecumenismului/

Mai jos in pagina scrie cum se pot trimite semnaturi prin email.

Bogdan.
Tu ai trimis prin email?
Reply With Quote
  #3  
Vechi 30.09.2009, 13:22:18
BogdanF2 BogdanF2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Mesaje: 858
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Antoni0 Vezi mesajul
Tu ai trimis prin email?
Da, e vreo problema?
Reply With Quote
  #4  
Vechi 30.09.2009, 15:21:14
vsovi vsovi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 16.02.2007
Locație: har†>>>s'C'e'r
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.993
Implicit

eu nu sunt nici pentru nici contra, nu semnez nici asha shi nici invers... ca gLumea shi antigLumea shi antiantigLumea face razboi ca sa ne atraga in el... in cel ce se recunoashte acolo la simbolul credintzei cand se vorbeshte despre Domnul Iisus Hristos, numai pe sine... ca vrednic... ca sfant... ca mantuitor... deci daca Domnul face osebire intre oi shi capre, atunci omul, credinciosul daca face el de capul lui cred ca se mandreshte... dar trebuie sa shtii sa socoteshti care este fratele tau caci fratele shi tatal shi maica omului este cel ce face voile lui Dumnezeu, nu pentru slava de la oameni ci ala care le face in taina sau pe fatza dar care le face.

deci daca panecumenismul eretic shi apostat este erezia tuturor ereziilor ca asha au zis sfintzii parintzi shi asha cred shi eu, mi-e frica sa nu fie antiecumenismul lupta cea greshita... pentru autointronarea antichristului ce se va autointrona cu participarea patriarhului, ala ce se da sfintzishor pe sine shi e din desfranata evreica, adica un musulman ca un jidov si un ortodox sectant si eretic la un loc... ce va savarshi jertfe sangeroase... pacate grele in sinagogi shi biserici pe care le va sulimeniza spre ispitire shi ispistetzire shi care vor fi sinagogi ale satanei... sa nu intratzi in ele ca nu au Duhul...

iar pe de alta parte sf Lavrentie a zis ca sa nu semnam cand echipa de scamatori o sa umble din casa in casa pentru auto-intronarea lui antichrist promitzand ca astfel o sa ne fie bine... caci dracii vor entuziasma vazduhurile shi vor face semne mari shi minuni amagitoare cu care vor inshela pana shi pe cei aleshi... iar femeia va zice barbatului sa semneze pentru copii ca sa le fie bine... shi apostatzii shi ereticii shi sectantzii ii vor primi cu bratzele deschise schimband simbolul credintzei shi inchinandu-se batjocurei shi superstitziei shi fricii desharte ca sa poata cumpara sau vinde... se vor inchina noilor idoli, fiarelor shi satanei prin intermediul vicleniilor aceluia, aceluia in care a intrat satana shi a crescut antichristul ca om, un tip istez in cele ascunse... cu fatza marshava plin de toate hulelele shi spurcaciunile shi de puterile sataniceshti... ce se va arata printre shtiri la rubrica noutatzi.

deci nu semnez nici pro shi nici contra caci lupta nu este cu gLumea shi nici cu sangele sau carnea ci ca sa nu te mai uitzi inapoi ca femeia lui Lot shi cu duhurile rautatzii shi poftele shi patimile trupeshti shi sufleteshti shi cu stapanirile veacului acestuia desfranat shi pacatos care toate ishi fac cuib in suflet shi in locurile cereshti... shi te atrag in invoirea shi savarshirea pacatului shi tradarea shi lepadarea Dragostei, credintzei shi nadejdii in Hristos.

deci in loc sa semnatzi deshertaciuni pro sau contra mai bine atzi lupta de partea Domnului fara nici o promisiune sau juramant... luptatzi lupta cea buna, lupta de a avea dragoste desavarshita pana la sfarshit... luptand cu mancarea,neascultarea-desfranarea, razvratire-razbunarea cu aia luptatzi shi asha ieshitzi din somnul pacatelor... shi ispistetzitelor accelerante... nemaimancand mereu carne,carne,carne de animal sau de frate... pentru ca shtiu ca mereu crezi ca tu shtii mai bine... dar te insheli.

deci eu nu semnez nici pro nici contra... ca e aceiashi cap-cana-galileii-leilor, dar faca cine vrea cum vrea ca eu poate ma inshel ca nu semnez...

Dar Mantuirea este data prin sfanta Treime shi prin sfintzi, prin poporul desavarshit in ascultare shi smerenie... prin Numle Domnului Iisus Hristos, Cuvantul lui Dumnezeu... caci nu este alt nume prin care sa ne fi fost data Mantuirea...

Last edited by vsovi; 30.09.2009 at 15:42:00.
Reply With Quote
  #5  
Vechi 30.09.2009, 20:48:32
Antoni0's Avatar
Antoni0 Antoni0 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.09.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 693
Implicit

Citat:
În prealabil postat de BogdanF2 Vezi mesajul
Da, e vreo problema?
Am trimis si eu. Dumnezeu sa ne ajute!
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Mărturisire de credinta impotriva Ecumenismului (!!) colaps Generalitati 72 27.12.2015 03:21:26
Marturisirea credintei antoniap Biserica Ortodoxa Romana 72 27.12.2013 20:30:21
Declaratia egumenilor Muntelui Athos impotriva ecumenismului catalin2 Dogmatica 13 25.12.2011 14:58:57
Marturisirea pacatelor antoneta Intrebari utilizatori 0 28.05.2011 10:05:41
Marturisire impotriva ecumenismului pana la mucenicie andrei_im Biserica Ortodoxa in relatia cu alte confesiuni 170 21.11.2010 21:57:23