Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Alte discutii > Vrajitoria
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 10.08.2010, 09:00:29
ingerul_pazitor ingerul_pazitor is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.08.2010
Locație: bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 156
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Raoul Vezi mesajul
Da,nu prea e de glumit cu trebuirile astea. Si mie mi-a dat cineva in carti si mi-a aparut asul de inima neagra pe care scria "BOALA". La cateva luni am fost internat in spital! Al naibii care o mai apela vreodata la asa ceva (bine,atunci fusese involuntar,eram mult prea mic ca sa pot constientiza,mai mult ma amuza).

Si ca sa nu deschid un topic nou,va intreb aici: voi ati auzit vreodata de cutit infipt in podea in coltul unei camere si cu o cana (oala) de pamant peste el,care sa il acopere? Ce ar putea insemna? Ce origine are si mai ales ce efecte?
dc intrebi asta? ai gasit asa ceva in casa?
Reply With Quote
  #22  
Vechi 10.08.2010, 09:04:42
ingerul_pazitor ingerul_pazitor is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.08.2010
Locație: bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 156
Implicit

Citat:
În prealabil postat de alexutz_suk Vezi mesajul
si eu am mers la cineva de mia turnat cositor ...sa incep cu inceputul prin luna martie la metrou mi sa facut rau dintr-o data si am fost la urgente la floreasca singur aveam tensiune 20 cu 14 si puls 180 in repaus ,......tin sa mentionez ca sunt si fost sportiv de performanta...pe langa acea tensiune mare mai aveam si furnicaturi prin tot coprul am umblat la 100 de doctori toti spunandumi k nu am nimic ,,am fost la psihiatru mia dat un tratament ...mia zis ca sunt atacuri de panica nush ce am urmat acel tratament si degeaba tot nu scapam de furnicaturi analize peste analize si doctorii tot imi ziceau k nu am nimic .......am ajuns la o babuta :) care turna cositor am dat de ea din gresala printr-o ruda iar acea babuta nu turna la toata lumea si nici nu cerea bani pentru asa ceva ....in fine am rams masca knd a inceput sa zica toate simptomele pe care le-am avut ......si ink ceva ce sa cam adeverit imi zicea de cutit nu scapi iti e frica de cutit dar nu o sa scapi de el .......nu stiam la ce se refera ...in fine mia turnat cositor de 3 ori si dupa nu am mai avut nimic ......tin sa va mentionez ca nu sunt un om prea credincios .....si sa va zic si faza cu cutitul facea jos la coloana cu degetul de cutit nu scap...si ce sa aflu prin mai k am hernie de disc si tre neaparat operata :) deci ,,,
asa lucreaza satana, te amageste, te scapa de una si dai de alta, NUMAI DZEU E VINDECATOR, SF CIPRIAN nu era vrajitor initial? si cand si-a dat seama ce pacaleala e cu fraieru de diavol s-a convertit imediat, citeste despre viata lui si o sa intelegi cum lucreaza javra de diavol.
Reply With Quote
  #23  
Vechi 10.08.2010, 17:46:45
Raoul's Avatar
Raoul Raoul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.12.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.046
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ingerul_pazitor Vezi mesajul
dc intrebi asta? ai gasit asa ceva in casa?
Da,insa mai demult.
Reply With Quote
  #24  
Vechi 14.10.2010, 23:36:15
costel's Avatar
costel costel is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 22.09.2006
Mesaje: 4.827
Implicit

Asa cum samanta nu poate rodi decat in pamant bun, tot astfel si lucrarea demonului nu poate aduce rod decat in omul strain de Dumnezeu. Asa ca indiferent ce i se va pune unui crestin in casa, ele nu vor avea efect pentru omul unit cu Dumnezeu. Sa ne ingrijim de asemanarea cu Dumnezeu si vom ramane neatinsi de lucrarea demonului.

PS NU cositorul, nu legatura de la mort, .... sunt aducatoare de rele, ci lipsa legaturii noastre cu Dumnezeu.
Reply With Quote
  #25  
Vechi 16.03.2011, 02:36:11
Melissa
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Am vazut pe acest topic expresiile " babuta care turna cositor", "mi-a turnat cositor"..

Ce mai inseamna si asta? Cositor in stare lichida?Deci se topeste cositor banuiesc...Si unde se toarna???? Ce mai e nebunia asta? Se ghiceste in cositor lichid turnat? Ma gandesc ca nu in forme... Dar unde se toarna oameni buni?

N-am auzit de asa ceva..
Reply With Quote
  #26  
Vechi 16.03.2011, 09:54:05
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Raoul Vezi mesajul
Da,nu prea e de glumit cu trebuirile astea. Si mie mi-a dat cineva in carti si mi-a aparut asul de inima neagra pe care scria "BOALA". La cateva luni am fost internat in spital! Al naibii care o mai apela vreodata la asa ceva (bine,atunci fusese involuntar,eram mult prea mic ca sa pot constientiza,mai mult ma amuza).

Si ca sa nu deschid un topic nou,va intreb aici: voi ati auzit vreodata de cutit infipt in podea in coltul unei camere si cu o cana (oala) de pamant peste el,care sa il acopere? Ce ar putea insemna? Ce origine are si mai ales ce efecte?
Cutitul in vraji simbolizeaza BOALA,cat si NEFERICIREA IN DRAGOSTE;vb aia cand te doare ceva"ai ca un cutit",un junghi...la fel si cu nefericirea pe planul sentimental,parca ai un cutit in inima.
Multe prostii sunt folosite,de exemplu o ruda de a mea a gasit in casa bani murdari,manjiti,ruginiti si mucegaiti,ascunsi undeva bine-este de prisos sa mai spun ca situatia lor financiara s-a schimbat inspre rau de cativa ani,si abia mai supravietuiesc,mai ales ca nu sunt persoane bisericoase,nu se roaga si vrajile s-au prins bine.
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote
  #27  
Vechi 16.03.2011, 09:56:38
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit @Raoul

Ca fapt divers,m-am uitat pe net dupa"vraja cu cutitul"si am vazut ca o fac tiganii,indeosebi...insa am fost socata sa dau de bloguri de farmece si de farmece si descantece asa la tot pasul...este plin netul...vaaaaaaaaaaaiii
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote
  #28  
Vechi 17.03.2011, 10:58:20
calator prin ploaie calator prin ploaie is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.01.2011
Locație: intre rai si iad
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.419
Implicit

Asa este....Si unele tiganci , zis vrajitoare o tot trag cu Dumnezeu.....a mir cum nu se tem de judecata....Ba mai mult , sunt situri in care este explicat perfect cum se executa magia neagra.....Mai nou , intamplator am dat peste un site ce comercializeaza tablite ouija , pledand astfel pentru intrepatrunderea lumii viilor cu cea a spiritelor mortilor...DE fapt nu este simplu spiritism, caci ceea ce se ascunde lumii este ca de fapt folosirea acestor tablite implica invocatii vrajitoresti, magie neagra si in plus.....te obliga la juramant....ori asta spune destule...Sa ne fereasca Domnul de toate relele!
Reply With Quote
  #29  
Vechi 18.03.2011, 09:37:14
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Daaaaa,sunt siteuri cu invocatii si pasii de urmat pt legari,pt dezlegari-exact asa cum sunt siteurile pt retete!!!
Mare grozavie,m-a socat sa gasesc asa ceva,asta spune multe despre raspandirea acestor practici
Era o"doama"pe blogul respectiv care se arata interesata in urmarea cat mai stricta a pasilor vrajitoriei,ca sa-si "lege"barbatul...fiti atenti cu cine stati in casa,in pat...
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote
  #30  
Vechi 18.03.2011, 09:42:15
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Melissa Vezi mesajul
Am vazut pe acest topic expresiile " babuta care turna cositor", "mi-a turnat cositor"..

Ce mai inseamna si asta? Cositor in stare lichida?Deci se topeste cositor banuiesc...Si unde se toarna???? Ce mai e nebunia asta? Se ghiceste in cositor lichid turnat? Ma gandesc ca nu in forme... Dar unde se toarna oameni buni?

N-am auzit de asa ceva..
Draguta mea ardeleanca :))
Cum sa auzi tu de asemenea aberatii,cand ele sunt mai raspandite in sud??(aduse de tiganusi)
Din cate stiu,cositorul se toarna in apa dar ca orice lucrusel de tagma asta,se descanta mai inainte,nu stiu dar presupun ca se interpreteaza "figurile"pe care le capata acesta in apa sau ceva de genul acesta...
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Este ateul o unealta in mana lui Dumnezeu ? eodor nastasa Generalitati 120 13.04.2010 16:08:53