Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Tainele Ortodoxiei > Nunta
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 22.11.2009, 20:20:30
E_my E_my is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.10.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 193
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru E_my
Implicit

Sunt sub anonimat, dar asta nu imi permite sa jignesc alte persoane care posteaza..forumul nostru are ca scop si ajutarea reciproca si sprijinul duhovnicesc, iar eu am considerat ca postarile tale nu isi au locul pentru ca nu ajuta cu nimic persoanei care a initiat topicul..

Iarta-ma daca te-am ranit si te rog gadeste-te la ce am spus, ca nu am spus-o cu rautate..invata sa accepti mai usor criticile ca uneori le meritam si atunci trebuie sa inghitim si sa vedem unde am gresit..nu fii ca acei oameni care isi iau apararea chiar si cand nu au dreptate..

In definitiv, pacea e importanta, nu dreptatea..
Reply With Quote
  #2  
Vechi 22.11.2009, 21:22:29
Dunnamite
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de E_my Vezi mesajul
Sunt sub anonimat, dar asta nu imi permite sa jignesc alte persoane care posteaza..forumul nostru are ca scop si ajutarea reciproca si sprijinul duhovnicesc, iar eu am considerat ca postarile tale nu isi au locul pentru ca nu ajuta cu nimic persoanei care a initiat topicul..

Iarta-ma daca te-am ranit si te rog gadeste-te la ce am spus, ca nu am spus-o cu rautate..invata sa accepti mai usor criticile ca uneori le meritam si atunci trebuie sa inghitim si sa vedem unde am gresit..nu fii ca acei oameni care isi iau apararea chiar si cand nu au dreptate..

In definitiv, pacea e importanta, nu dreptatea..
nu ma simt jicnit de ceea ce mi-ai zis, asta este parerea ta, asta vezi tu in msj mele! daca imi zici ca sunt inganfat, mandru, ca am aere de superioritate n-am sa ma simt jicnit pt. ca lumea nu se invarte in jurul meu, nu-s centrul de echilibru al societatii, al universului... un om care se simte jicnit se considera mai presus de cel de langa el, si implica niste sentimente de superioritate si narcisism in sufletului...
asa ca nu m-ai jincnit cu nimic! da' daca yo intru in polemica cu tine, te rog nu-mi vinde poezia asta "Iarta-ma daca te-am ranit si te rog gadeste-te la ce am spus, ca nu am spus-o cu rautate"... chiar te rog sa vb liber fata de mine pt. ca n-am sa-ti tin vina si n-ai sa faci pacat fata de mine prin ceea ce-mi zici! numai ca ai grija ce vei zice pt. ca am sa analizez ce zici...

daca am gresit da-mi tu replica la ce am scris gresit!
nu exista pace fara dreptate, iar dreptatea implica adevarul!
as putea sa-i zic lu' pusichet o alta parere mult diferita de a celor care o tin una si buna cu diavolul e de vina... da' e prea grea aceasta parere a mea! voi nu stiti nimic despre sotul ei decat ce a zis ea aici, nu stiti ce e in sufletul lui ce probleme are, ce simt, ce vrea... si hop sariti cu sfaturile!
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
ajutati-ma sunt disperata patricia2006 Umanitare 7 02.09.2012 23:47:20
O mama disperata va roaga cu lacrimi in ochi sa ii ajutati baiatul diannaalex Umanitare 5 23.06.2010 09:05:36