Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 09.03.2010, 20:30:13
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Exclamation Dosarele "Revolutiei " au fost astazi desecretizate

Astazi , 9 martie 2010 , prin hotarare de Guvern a fost declasificat doasarul Revolutiei care avea calificativul Secret si Strict Secret .Dupa publicarea in Monitorul Oficial , aceste dosare pot fi citite de persoanele interesate .
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #2  
Vechi 09.03.2010, 23:05:05
mihailt mihailt is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.01.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.198
Implicit

Unde se gaseste de vanzare?
Reply With Quote
  #3  
Vechi 10.03.2010, 09:30:37
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

O sa fie peste tot..intrebarea este ce inseamna aceasta desecretizare, nu cumva vor fi eliminate informatii cheie inainte de a fi publicate?
Nimeni nu va putea spune cu certitudine daca s-a facut asta.

In orice caz, este putin probabil ca in acele dosare sa gasim informatii despre ce s-a intamplat cu adevarat in '89 si care sunt adevaratii vinovati.

Fara doar si poate se va mentine aceeasi versiune oficiala, poate usor modificata, eventual cateva marionete vinovate in plus, ca sa aiba oamenii pe cine sa-si descarce furia si cam atat, papusarii vor ramane in umbra ca si pana acum.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 10.03.2010, 09:50:53
Florin-Ionut's Avatar
Florin-Ionut Florin-Ionut is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.07.2008
Locație: Timișoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.411
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
papusarii vor ramane in umbra
...pana la Judecata de Apoi.
__________________
Să nu abați inima mea spre cuvinte de vicleșug, ca să-mi dezvinovățesc păcatele mele;
Psalmul 140, 4

Ascultați Noul Testament ortodox online.
Reply With Quote
  #5  
Vechi 10.03.2010, 10:23:07
Langu Langu is offline
Banned
 
Data înregistrării: 08.02.2009
Locație: Madrid
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 543
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Langu
Implicit

Slava Domnului!E bine si mai tarziu decat niciodata.
Reply With Quote
  #6  
Vechi 10.03.2010, 20:31:02
Delirul's Avatar
Delirul Delirul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.02.2010
Locație: undeva-n Moldova
Religia: Ortodox
Mesaje: 476
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Delirul
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristiboss56 Vezi mesajul
Astazi , 9 martie 2010 , prin hotarare de Guvern a fost declasificat doasarul Revolutiei care avea calificativul Secret si Strict Secret .Dupa publicarea in Monitorul Oficial , aceste dosare pot fi citite de persoanele interesate .
Revolutia a fost o minciuna de la A la Z, lucru care s-a concretizat prin ceea ce s-a intamplat dupa revolutie. Multi oameni au murit crezand in acea minciuna si probabil ca si dosarele care s-au intocmit pe o astfel de minciuna is tot o minciuna.
Reply With Quote
  #7  
Vechi 10.03.2010, 20:35:04
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Delirul Vezi mesajul
Revolutia a fost o minciuna de la A la Z, lucru care s-a concretizat prin ceea ce s-a intamplat dupa revolutie. Multi oameni au murit crezand in acea minciuna si probabil ca si dosarele care s-au intocmit pe o astfel de minciuna is tot o minciuna.
Acum , nu sunt sigur ca a fost o minciuna chia de la A la Z , dar pana la S , poate . . .!
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #8  
Vechi 10.03.2010, 21:06:01
Ponticvs Ponticvs is offline
Member
 
Data înregistrării: 23.02.2010
Locație: Tulcea,RO
Religia: Ortodox
Mesaje: 59
Implicit

Aceste "dosare" sunt o minciuna la fel de mare ca si revolutia.Sunt desecretizate tocmai acum pentru a naste polemici si pentru a distrage atentia opiniei publice de la situatia politico-economica a tarii.
Am mai spus-o...aplica tehnicile de manipulare exact ca in manuale
__________________
Doar viata pe care o traim pentru altii este o viata ce merita sa fie traita. ( Albert Einstein )
Reply With Quote
  #9  
Vechi 10.03.2010, 22:05:02
ciprian22 ciprian22 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.03.2010
Locație: bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 201
Implicit

cred ca le-au scos de sub incidenta legii secretului fix pentru ca au reusit in sfarsit sa ascunda si sa mascheze tot ce era cu adevarat de aflat..ca a fost o manipulare totala..pot sa-mi dau si eu seama care atunci eram copil inca..pot lega intr-un fel ceea ce am vazut..si sunt multe de povestit..dumnezeu sa-i odihneasca pe acei martiri care si-au jertfit viatza pentru cifra statistica a celor care vroiau sa ingroape adevarul si sa-si croiasca prin sange o imagine noua..cred ca s-ar rasuci in mormant..daca ar vedea pentru ce au murit..
Reply With Quote
  #10  
Vechi 10.03.2010, 22:20:21
Delirul's Avatar
Delirul Delirul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.02.2010
Locație: undeva-n Moldova
Religia: Ortodox
Mesaje: 476
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Delirul
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ciprian22 Vezi mesajul
cred ca le-au scos de sub incidenta legii secretului fix pentru ca au reusit in sfarsit sa ascunda si sa mascheze tot ce era cu adevarat de aflat..ca a fost o manipulare totala..pot sa-mi dau si eu seama care atunci eram copil inca..pot lega intr-un fel ceea ce am vazut..si sunt multe de povestit..dumnezeu sa-i odihneasca pe acei martiri care si-au jertfit viatza pentru cifra statistica a celor care vroiau sa ingroape adevarul si sa-si croiasca prin sange o imagine noua..cred ca s-ar rasuci in mormant..daca ar vedea pentru ce au murit..
Sa stii ca pentru cei care s-au jertfit atuncea, chiar ma doare sufletul. Imi este mila de ei si de familiile lor. Bietii oameni au crezut ca-si dau viata ca sa fie celor dragi mai bine, cand colo a fost mult mai rau. Intr-o tara in care banul face legea oricat de democratica ar fi chipurile, libertate tot nu exista.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Ce considerati despre "Misquoting Jesus"/"Forged" de Bart Ehrman Ciprian Mustiata Teologie si Stiinta 8 19.12.2012 16:12:08
Au fost "capturati" primii atomi de antimaterie Eugen7 Teologie si Stiinta 83 09.12.2010 17:58:51
Am nevoie de "putin" ajutor ! - Va rog nu treceti "peste" - Nu am liniste de o luna! valentinalogo Preotul 28 06.06.2010 07:26:42