Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox

Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde

Thread Tools Moduri de afișare
Vechi 09.01.2008, 23:53:50
veilur veilur is offline
Senior Member

Data înregistrării: 16.01.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Implicit

Da, relatiile pe internet dau faliment. Dar nu stiu daca apuca cineva sa aibe o relatie serioasa pe internet, prin intermediul forumurilor sau a messengerului. Eu cred ca o relatie are mai multe sanse de reusita atunci cand indivizii se cunosc intimplator fata in fata, decat atunci cand se intimpla totul planuit si pe ascuns in spatele monitorului.
Reply With Quote
Vechi 10.01.2008, 00:25:39
Z.Lidia Z.Lidia is offline
Senior Member

Data înregistrării: 31.01.1975
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Implicit

Am prietene care imi mai povestesc: se gasesc pe net barbati casatoriti care cauta relatii, altii care se distreaza de la biroul de serviciu, indrugand cat de multe celor care ii asculta, barbati divortati si cu copii, care pretind ca nu au avut vreo relatie serioasa- si uita sa spuna de copii, femei profitoare, care acorda o singura intalnire, asteptand sa li se plateasca nota la restaurant, apoi dispar, multi pun ceva centimetri in plus, sau kilograme in minus, in fine, multa MINCIUNA.
Printre toti acestia, stiu de un cuplu care s-au cunoscut pe net si au descoperit ca se potriveau. Sunt casatoriti de vreo 2 ani acum. Inainte de casatorie s-au interesat totusi unul de viata celuilalt, ea a descoperit ca o amica de-a ei a fost colega de scoala cu el, a aflat ca a scris adevarul acolo.
Eu zic sa nu generalizam.
Desi,nu recomand acele site-uri pentru ca exista riscul unor experiente neplacute.
Despre persoanele care cauta pe site jumatatea, nu pot spune ca planuiesc pe ascuns, eu nu vad lucrurile asa. Imi inchipui ca sunt persoane cu incredere scazuta in capacitatea lor de a gasi pe cineva, sau care nu au timp sa caute. Persoane timide, retrase, unii chiar care pun cuvintele in fata primei impresii pe care o produc. De ce mint? Pentru ca toata lumea minte acolo, se stie! (asa mi-a spus cineva). Au ceva probleme in ce priveste intentiile lor. Unii- imi inchipui ca au intentii bune, de intemeiere a unei familii. Altii,insa,vor sa se distreze si sa-si bata joc de celalalt.
Reply With Quote
Vechi 10.01.2008, 11:58:02
alexandra28again alexandra28again is offline
Senior Member

Data înregistrării: 18.07.2007
Locație: aaaaa
Implicit

eu mi-am creat prietenii foarte frumoase pe internet care ,sunt sigura,vor dura mult.pot spune ca unii imi sunt mult mai apropiati si mai prieteni decat cei din realitate.cu unii m-am intalnit in realitate si am devenit ca fratii,cu altii nu am avut posibilitatea sa ma vad.despre cei cu care m-am intalnit,pot spune ca ceea ce mi-au zis a fost total adevarat ,desi uneori povestile lor pareau culese de prin telenovele.
oamenii seriosi se vor da de gol pana la urma,nu cred ca minciuna poate tine foarte mult.si iti dai seama de ce intentii au.
Reply With Quote
Vechi 11.01.2008, 10:17:39
jeny11 jeny11 is offline
Member

Data înregistrării: 16.11.2007
Implicit

Citat:
În prealabil postat de alexandra28again
eu mi-am creat prietenii foarte frumoase pe internet care ,sunt sigura,vor dura mult.pot spune ca unii imi sunt mult mai apropiati si mai prieteni decat cei din realitate.cu unii m-am intalnit in realitate si am devenit ca fratii,cu altii nu am avut posibilitatea sa ma vad.despre cei cu care m-am intalnit,pot spune ca ceea ce mi-au zis a fost total adevarat ,desi uneori povestile lor pareau culese de prin telenovele.
oamenii seriosi se vor da de gol pana la urma,nu cred ca minciuna poate tine foarte mult.si iti dai seama de ce intentii au.
Ma bucur pentru tine si sunt sigura ca este adevarat dar poate am inteles eu gresit in acest topic se vorbea de relati pe net si nu despre prieteni la care ma gandesc ca faci tu referire caci daca vorbim despre prietenie si eu m-am imprietenit cu cateva persoane chiar daca nu am devenit "frati" eu cred ca atunci cand nu cauti o relatie cum e si cazul meu ci doar o prietenie este posibil dar nu cred in relatile incepute pe net dar nici nu resping total aceasta posibilitate :)
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Sinuciderea tinerilor si adolescentilor-cauze posibile Iustin45 Sectiune dedicata profesorilor de religie 61 25.12.2015 21:05:25
Relatii crestini-musulmani... veronica_dorina Religia Islamica 423 26.12.2010 17:14:41
Bunele relatii crestini-musulmani exemplificate! mihailt Generalitati 5 09.09.2009 08:59:24
Despre relatii bobby Nunta 15 21.03.2008 12:55:49