Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Intrebari utilizatori
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 27.03.2010, 20:03:34
gabi3010 gabi3010 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 22.03.2010
Locație: Braila
Religia: Ortodox
Mesaje: 8
Implicit rugaciunea e sfanta!

Imi simt sufletul usor si am o imensa bucurie in suflet cand ma gandesc la Domnul.Imi simt aproape si ingerul pazitor si totodata pe Maica Domnului si toti sfintii pe care ii invoc.Haideti dragii mei sa ne rugam cu totii si sa cugetam macar cateva minute pe zi la faptul ca daca ne-am analiza fiecare felul de a fi am putea de veni mai buni si mai corecti fata de noi si totodata si fata de semenii nostri.AMIN
Reply With Quote
  #2  
Vechi 27.03.2010, 21:10:57
iustin10 iustin10 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.01.2010
Mesaje: 2.305
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gabi3010 Vezi mesajul
Imi simt sufletul usor si am o imensa bucurie in suflet cand ma gandesc la Domnul.Imi simt aproape si ingerul pazitor si totodata pe Maica Domnului si toti sfintii pe care ii invoc.Haideti dragii mei sa ne rugam cu totii si sa cugetam macar cateva minute pe zi la faptul ca daca ne-am analiza fiecare felul de a fi am putea de veni mai buni si mai corecti fata de noi si totodata si fata de semenii nostri.AMIN
La rugaciunile de seara cam asta si facem.In rugaciunea catre Duhul sfant rememoram toate cate le-am facut in ziua respectiva,ne caim de toate greselile noastre,si cerem putere pentru a ne indrepta.
Iar in rugaciunea catre Domnul Hristos,ce altceva facem,decat rememoram jertfa Lui,si exprimam speranta care noi ne-o punem in aceasta,pentru indreptarea vietii noastre neputincioase,si pentru luminare duhovniceasca
Reply With Quote
  #3  
Vechi 03.04.2010, 20:04:08
tatolivia tatolivia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 02.12.2009
Mesaje: 64
Implicit iertate sa ne fie pacatele

Este adevarat ca nu recunoastem ca suntem pacatosi.Gresim in fiecare zi si tata-l ceresc vede.Mila mintuitorului sa fie mereu cu noi.Dumnezeule bun nu intoarce fata de catre noi ,IARTA_NE !
Reply With Quote
  #4  
Vechi 08.05.2010, 22:05:41
marcelinho marcelinho is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 12.04.2009
Mesaje: 1
Implicit 2 sau mai multe perechi de nasi

este sau nu bine sa avem 2 sau mai multe perechi de nasi?la mine in zona se poarta o singura pereche,la viitoare sotie 2 sau mai multe...si as vrea sa stiu daca este sau nu bine.Doamne ajuta!!
Reply With Quote
  #5  
Vechi 15.05.2010, 08:05:59
elisabeta cretu elisabeta cretu is offline
 
Data înregistrării: 12.04.2010
Locație: com.Cobadin,jud.Constanta
Religia: Ortodox
Mesaje: 12
Implicit rugaciune

Inaltatoare rugaciune!!!Ceas de ceas,clipa de clipa,ora de ora,zi de zi,noapte de noapte trebuie sa ii multumim Bunului Dumnezeu pentru tot,sa ne rugam lui.In vremurile aceste tulburi doar speranta in Bunul Dumnezeu ne-a mai ramas.Bun si iubitor de oameni este Bunul Nostru Dumnezeu si lui trebuie sa ne inchinam.Sa purtam tot timpul un dialog cu el.Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #6  
Vechi 13.11.2010, 14:11:42
anestis anestis is offline
 
Data înregistrării: 23.08.2009
Mesaje: 2
Implicit Ajutor

Cu mult respect ma adresez comunitatii-CRESTIN ORTODOX>ROEu locuiesc de foarte multi ani in Grecia...As dori sa ma adresez d-voastra cu urmatoarea rugaminte:daca se poate sa primesc o BIBLIE ortodoxa si alte scrieri ortodoxe pentru ca nu am si nici nu pot sa merg in tara ...Posibilitatile mele materile sunt foarte reduse,am o pensioara de boala de 290 de euro pe luna..va rog daca se poate sa ma ajutati..DUMNEZEU SA VA DEA AJUTORUL MERITAT PENTRU CA MIE CEL PUTIN IMI ADUCETI MULTA ALINARE SUFLETEASCA CU CEEA CE FACETI AICI...Adresa mea postala este:Samsudean ioan,localitatea TRIKALA,cod postal 42100,GRECIA STRADA Sosastru NR.32
Reply With Quote
  #7  
Vechi 27.11.2010, 20:11:13
tatolivia tatolivia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 02.12.2009
Mesaje: 64
Implicit Mila si vindecare Doamne

Har si Mantuire,Mila si Iertare.Claudia,Olivia Remus Ana,Mugur.
Reply With Quote
  #8  
Vechi 11.12.2010, 21:12:14
tatolivia tatolivia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 02.12.2009
Mesaje: 64
Implicit multumesc tata-lui ceresc

in fiecare zi simpt si vad ca dumnezeu nu ne-a parasit,Doresc sa ma rog tot mai mult si cu tot mai multa credinta.Doamne tata-l ceresc intoarce fata ta spre fiica mea Claudia .Da-i doamne sanatate si indreapt-o spre fapte bune.Calea pe care o cer eu mama ei este cea buna spre fericire.Fara tine doamne nu avem nici o putere.Dar in fiecare zi simt si vad puterea ta .Da-i credinta si sanatate,Eu te rog tata-l ceresc da-mi sanatate si mie si tata--lui Claudiei sa ne bucuram unul de celalalt.Doamne fereste-ne de oamenii rai,Eu ma rog ca totii copii si farintii sa fie fericiti.da-i d-ne sanatate si liniste sufleteasca mamae-i mele si iarta-l pe tata si il odihneste in pace.Amin.




Reply With Quote
  #9  
Vechi 19.02.2011, 14:02:37
dinartistul dinartistul is offline
 
Data înregistrării: 03.02.2011
Mesaje: 1
Implicit rugaciune

Doamne iarta necredintei mele si ca un milostiv terog scoate-ne la liman, ai grija doamne de nevoile noastre,ne rugam tie auzi-ne si ne miluieste
Reply With Quote
  #10  
Vechi 20.02.2011, 02:02:52
tatolivia tatolivia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 02.12.2009
Mesaje: 64
Implicit Dumnezeul tuturora

Legatura cu Dumnezeu e darul cel mai pretuit,ne ajuta sa depasim toate problemele vietii.Doamne Tata-l Ceresc ai grija de fetita mea ,mama,sotul meu de mine si toata familia mea si de tot omul .Amin
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Nunta sambata sau duminica? Va_iubesc Nunta 23 29.03.2018 10:41:15
Sambata lui Lazar Mia Mia Diverse Sarbatori 12 13.04.2014 06:18:13
Rugaciunea de acasa si rugaciunea din Biserica georgeval Rugaciuni 3 30.07.2012 23:01:10
Sambata mergem la Sf.Paraschiva!!! elizabeta Generalitati 67 23.11.2009 23:12:37
sambata de sus podolski Generalitati 3 20.09.2008 08:55:32