Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #31  
Vechi 13.02.2010, 23:36:32
alinutza109's Avatar
alinutza109 alinutza109 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.07.2006
Mesaje: 176
Implicit

Pai era o masina de politie in spate ,cam a treia am inteles dupa masina care a lovit-o.Statea la coada ca era trecerea de pietoni si cel din spatele masinii care a lovit-o a vazut faza si a oprit,apoi a oprit si politistul dar ala deja fugise.
Reply With Quote
  #32  
Vechi 13.02.2010, 23:38:45
alinutza109's Avatar
alinutza109 alinutza109 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.07.2006
Mesaje: 176
Implicit

Numarul nu au apucat sa il mai ia,dar masina,culoarea ,tot avem niste date.
Reply With Quote
  #33  
Vechi 13.02.2010, 23:46:52
Irina-Magdalena's Avatar
Irina-Magdalena Irina-Magdalena is offline
Member
 
Data înregistrării: 20.12.2009
Locație: Iasi
Religia: Ortodox
Mesaje: 35
Implicit

Nu trebuie sa judecam, desi e foarte greu in cazul asta.. Eu ma revolt intotdeauna cand e vorba de copii loviti, traumatizati in orice fel.. Insa incerc sa-mi reprim gandurile negative vis-a vis de faptas.
Sa ne rugam pt fetita si sa-l lasam pe bunul Dumnezeu sa lucreze vindecarea Alinei :)
Ma bucur ca se simte mai bine. O sa ma rog pentru ea luni.
__________________
Doamne miluieste!
Reply With Quote
  #34  
Vechi 13.02.2010, 23:50:05
alinutza109's Avatar
alinutza109 alinutza109 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.07.2006
Mesaje: 176
Implicit

Pai eu nu il judec,chiar am si scris mai sus sora Magdalena,am zis ca la judecata lui va da socoteala pt fapta sa.Eu vorbeam sau ma intrebam de constiinta sa ca a lasat un om,care nici nu stie daca e viu sau mort in sant.
Reply With Quote
  #35  
Vechi 14.02.2010, 00:00:18
alinutza109's Avatar
alinutza109 alinutza109 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.07.2006
Mesaje: 176
Implicit

Ylyana am citit povestioara cu fetita ta.M-a impresionat puterea ta stiind ca orice rugaciune poate face minuni.fie ea si Tatal nostru.Dumnezeu si MD fac tot timpul astfel de minuni si ne arata sa cunoastem mai bine calea lui Dumnezeu.Sa va dea dumnezeu sanatate,liniste,lumina si credinta multa .Doamne Ajuta!
Reply With Quote
  #36  
Vechi 14.02.2010, 00:56:11
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de alinutza109 Vezi mesajul
Ylyana am citit povestioara cu fetita ta.M-a impresionat puterea ta stiind ca orice rugaciune poate face minuni.fie ea si Tatal nostru.Dumnezeu si MD fac tot timpul astfel de minuni si ne arata sa cunoastem mai bine calea lui Dumnezeu.Sa va dea dumnezeu sanatate,liniste,lumina si credinta multa .Doamne Ajuta!
MAICA DOMNULUI ( asa se scrie ) ! ! !~
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #37  
Vechi 14.02.2010, 00:58:18
Irina-Magdalena's Avatar
Irina-Magdalena Irina-Magdalena is offline
Member
 
Data înregistrării: 20.12.2009
Locație: Iasi
Religia: Ortodox
Mesaje: 35
Implicit

Iarta-ma Alina, nu ma refeream la tine dar shtiu ca in general tendinta este sa blamam pe faptas.
Inca o data, imi pare rau.
__________________
Doamne miluieste!
Reply With Quote
  #38  
Vechi 14.02.2010, 01:14:19
solentina's Avatar
solentina solentina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.04.2009
Locație: in strainatate
Religia: Ortodox
Mesaje: 131
Implicit curaj

Draga Alinutza am citit si eu postarea ta sincer cu inima impietrita,cu toate ca sunt departe de tara am sa ma rog pentru sufletul ei greu incercat .Si uite ,daca asta te v-a linisti ,m-ar bucura.Pe 10februarie acum 15ani si eu impreuna cu familia mea am avut un accident de masina ,groaznic.Nu vreau sa imi amintesc prin ce-am trecut ,doar rugaciunile si credinta ne-a salvat.Bunul Sf.Mc.Haralambie ne-a salvat si de aceea eu tin foarte mult la aceasta zi .Da el este sfintul care ne-a purtat de grija atunci si cred ca si acum dupa atitia ani.Sunt convinsa ca rugaciunile noastre vor fi ascultate si sufletelul acesta chinuit se v-a insantosi.Iar cel care a savrsit aceasta fapta v-a raspunde sigur in fata Judecatorului.Nimic nu ramine neplatit.II urez insanatosire grabnica si curaj ,sa nu se lase,soarele v-a iesi si pe strada ei.Sa fiti alaturi de ea.Doamne Ajuta
Reply With Quote
  #39  
Vechi 14.02.2010, 13:50:04
alinutza109's Avatar
alinutza109 alinutza109 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.07.2006
Mesaje: 176
Implicit

Astazi nu stiu nimik de ea,am fost la biserica si abea acum am venit(dar o sa aflu) si va tin la curent.Astazi am pus-o pe bilet la Sf Liturgie iar la sfarsitul slujbei am ramas sa vb cu duhovnicul meu sa se roage pt ea.Eu stiu ca dansul are putere f mare in rugaciune si este foarte smerit.Am ramas uimita si mi-a zis stiu,am sa ma rog pt ea(Alina) si o sa fie bn.Dar eu nu apucasem decat sa o trec pe bilet ,nu-i spusem inca nimic .Mare esti Doamne si iti mutumesc pentru toate binefacerile tale.Amin
Reply With Quote
  #40  
Vechi 14.02.2010, 16:29:22
ylyana's Avatar
ylyana ylyana is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 09.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 23
Implicit

Citat:
În prealabil postat de alinutza109 Vezi mesajul
Ylyana am citit povestioara cu fetita ta.M-a impresionat puterea ta stiind ca orice rugaciune poate face minuni.fie ea si Tatal nostru.Dumnezeu si MD fac tot timpul astfel de minuni si ne arata sa cunoastem mai bine calea lui Dumnezeu.Sa va dea dumnezeu sanatate,liniste,lumina si credinta multa .Doamne Ajuta!
Doamne ajuta ,

Bunul Dumnezeu, sa ne lumineze calea sa ne ajute sa mergem pe drumul drept ,
Iti doresc ca Bunul Dumnezeu sa -ti fie calauza pana la sfarsit sa-ti apere familia sa-ti dea putere in ceea ce faci (faci un lucru extraordinar pentru un suflet ) m-a impresionat puterea cu care strigai din tot sufletul tau sa facem o rugaciune pentru un suflet de copil , MINUNAT sa ne tot dea Domnul Oameni din acestia.......

Ma bucur foarte mult ca e mai bine fetita , si ca rugaciunile ne-au fost ascultate , fie sa auzim cat de curand ca va merge acasa si e bine sanatoasa

Domnul nostru Iisus Hristos sa o apere in continuare sa o intareasca , Maica Domnului sa-i aduca liniste si alinare si sa o pazeasca sub aripa ei ocrotitoare ,
Cuvioasa Parascheva mare facatoare de minuni , o va feri de durere si suferinta si ii va tamadui ranile

In genunchi te rog Stapane,
nu te-ntoarce de la noi,
ne sunt grei pasii prin lume,
de ani multi si de nevoi.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Va rog din suflet o rugaciune pentru.... mara2008 Slujba inmormantarii 12 18.07.2013 00:01:10
Va rog din suflet o rugaciune ...... mara2008 Umanitare 10 13.03.2011 20:41:37
Rugaciune pentru un suflet de copil.... silvia55 Umanitare 15 28.12.2010 23:15:10
Rugaciune pentru nasterea unui copil... maggie Rugaciuni 15 23.04.2009 12:57:52
copil luat de suflet clementia Preotul 21 07.02.2009 15:48:20