Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 24.02.2011, 15:58:59
camy_d camy_d is offline
Banned
 
Data înregistrării: 14.11.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.666
Implicit

Nici măcar nu-i interesant, cum să spună c-au fost astronauți pe Marte?
Reply With Quote
  #22  
Vechi 24.02.2011, 16:11:21
calator prin ploaie calator prin ploaie is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.01.2011
Locație: intre rai si iad
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.419
Wink

De astronauti nu stiu , dar satelitii au filmat ceva pe suprafata lui Marte , care seamana zic oamenii de stiinta cu sfinxul de la noi... Apoi s-a declarat ca exista multa rezerva de apa si se vehiculeaza ideea ca ar putea exista forme de viata...Acum nu cred ca TOTI mint....Si imi vine in minte chestia aia cu "de unde nu-i foc , nu iese fum"....Asa cred eu , nu-i litera de lege!hihihi
Reply With Quote
  #23  
Vechi 24.02.2011, 17:05:34
horatiu.miron's Avatar
horatiu.miron horatiu.miron is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.04.2010
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 816
Implicit

Citat:
În prealabil postat de calator prin ploaie Vezi mesajul
De astronauti nu stiu , dar satelitii au filmat ceva pe suprafata lui Marte , care seamana zic oamenii de stiinta cu sfinxul de la noi... Apoi s-a declarat ca exista multa rezerva de apa si se vehiculeaza ideea ca ar putea exista forme de viata...Acum nu cred ca TOTI mint....Si imi vine in minte chestia aia cu "de unde nu-i foc , nu iese fum"....Asa cred eu , nu-i litera de lege!hihihi
Aaah, celebra "față de pe Marte", dovada ca daca un nebun arunca un bolovan in apa nici zece intelepti nu-l pot scoate. In 1977 a fost lansata teoria cretina a originii artificiale a "feței". Recent, a fost fotografiata din nou, cu camere mai performante.

Iata ce-a iesit.
__________________
Quidquid latine dictum sit, altum sonatur.

User vechi: hmiron.
User si mai vechi: scrabble.
Reply With Quote
  #24  
Vechi 24.02.2011, 17:14:42
calator prin ploaie calator prin ploaie is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.01.2011
Locație: intre rai si iad
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.419
Wink

"Pe Marte există viață, susțin oamenii de știință de la NASA, după ce au descoperit metan pe Planeta roșie. Noua descoperire reprezintă cel mai puternic indiciu potrivit căruia sub suprafața roșie și prăfuită a planetei s-ar putea afla microbi extratereștri.

Când metanul a fost descoperit pentru prima dată în atmosfera planetei Marte, în 2003, oamenii de știință au spus că acest gaz ar fi putut fi lăsat pe planetă de comete. Noile dovezi arată însă că metanul este de fapt produs pe Marte.

''Descoperirea acestui gaz presupune că există o probabilitate substanțială că acolo există viață sau că ceva supraviețuiește în continuare'', a precizat profesorul Micahel Mumma, de la NASA.

Gazul a fost detectat de o sondă ce orbitează planeta împreună cu niște telescoape imense de pe Pământ.

Descoperirea este extrem de importantă având în vedere că pe Pământ, 90% din cantitatea de metan din atmosferă este produsă de organismele vii.
Metanul este un produs al biologiei. Pentru ca metanul să existe în atmosfera planetei, trebuie să existe o sursă continuă", a mai declarat cercetătorul britanic Colin Pillinger.

"Cele mai evidente surse de metan sunt organismele. Așa că dacă găsești metan în atmosferă, s-ar putea să existe și viață. Nu este o dovadă, dar trebuie să cercetăm mai bine", a mai spus profesorul.

Anul trecut, oamenii de știință care lucrau la sonda NASA Phoenix Mars Lander au confirmat existența apei pe Marte. Cei mai mulți cercetători sunt de părere că apa este esențială pentru existența vieții.

Cea mai bună șansă pentru a afla dacă există viață pe Marte va veni în 2017, când va avea loc misiunea europeană ExoMars."

sursa :http://www.realitatea.net


Cat despre imagine nu ma pot pronunta ...dar cine stie? precum zisesem...ma abtin..timpul va demonstra multe....
Reply With Quote
  #25  
Vechi 24.02.2011, 21:58:48
camy_d camy_d is offline
Banned
 
Data înregistrării: 14.11.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.666
Implicit

Mie îmi place altă față de pe Marte

Reply With Quote
  #26  
Vechi 28.02.2011, 11:20:27
calator prin ploaie calator prin ploaie is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.01.2011
Locație: intre rai si iad
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.419
Wink

Citat:
În prealabil postat de xanixade Vezi mesajul
Chiar asa, nu exista moderatori, anumite sortari de topicuri... si de reply-uri?
Si de neaveniti care comit prea des atacuri la persoana...aviz!

Micutule xanixade....stiu exact diferenta dintre catolicism si ortodoxie.....dar nu trebuie sa-ti impartasesc tie....nimic!
Reply With Quote
  #27  
Vechi 28.02.2011, 12:10:04
xanixade's Avatar
xanixade xanixade is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.01.2011
Locație: Cluj-Napoca
Religia: Ortodox
Mesaje: 341
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru xanixade
Implicit

Citat:
În prealabil postat de calator prin ploaie Vezi mesajul
Si de neaveniti care comit prea des atacuri la persoana...aviz!

Micutule xanixade....stiu exact diferenta dintre catolicism si ortodoxie.....dar nu trebuie sa-ti impartasesc tie....nimic!
Ce sa zic, mie mi-ar parea mai mult rau decat tie, asa ca parerea mea nu conteaza de foarte multe ori, dar tu treci asa necitind si neincercand macar sa te intrebi vreodata in viata ta daca cineva are mai multa dreptate decat tine si de ce...
Degeaba sar unii si te atentioneaza si iti arata... pentru ca tu crezi ca ei comit atacuri la persoana...
Asa ca micuto, daca nu citesti carti de sfinti parinti macar, si apoi sa vorbesti de credinta, decat invers, mai degraba cauta-ti de viata ta si lasa credinta virtuala...
__________________
Doamne, Iisuse Hristoase, Fiul si Cuvantul lui Dumnezeu, pentru Preasfanta Nascatoare de Dumnezeu, miluieste-ne pe noi.
Reply With Quote
  #28  
Vechi 28.02.2011, 12:39:05
BogdanF2 BogdanF2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Mesaje: 858
Implicit Nu exista extraterestri

Nu exista extraterestri, OZN-urile sunt doar manifestari demonice.

Cat despre astronautii de pe Marte, mai cititi si voi cu atentie, textul zice ca au venit de pe Marte, nu ca ar fi zburat de pe Pamant pe Marte.

Bogdan.
Reply With Quote
  #29  
Vechi 28.02.2011, 12:51:05
calator prin ploaie calator prin ploaie is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.01.2011
Locație: intre rai si iad
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.419
Wink

Citat:
În prealabil postat de xanixade Vezi mesajul
Ce sa zic, mie mi-ar parea mai mult rau decat tie, asa ca parerea mea nu conteaza de foarte multe ori, dar tu treci asa necitind si neincercand macar sa te intrebi vreodata in viata ta daca cineva are mai multa dreptate decat tine si de ce...
Degeaba sar unii si te atentioneaza si iti arata... pentru ca tu crezi ca ei comit atacuri la persoana...
Asa ca micuto, daca nu citesti carti de sfinti parinti macar, si apoi sa vorbesti de credinta, decat invers, mai degraba cauta-ti de viata ta si lasa credinta virtuala...
Micutule si tot mai simpaticule xanixade...dar sa recunosti cand cineva are dreptate e o arta....Iar mie imi place arta AUTENTICA.....daca intelegi tu....Asa ca , am dat dreptate des aici pe forum , celor cu care eram de acord...insa cu tine chiar nu sunt si basta!

Cat despre citit cartile sfintilor , habarnel esti dragule , ca de obicei...Sunt "toba"...dar e decizia mea ce cred, cum cred si de ce....Sunt o ortodoxa ceva mai...altfel...

Asa ca maruntimea ta, de cauti galceava fa-o in privat, ca aici refulezi zadarnic incercand jalnice provocari....Pace tie !

ps. a , sa nu uit....bine zici...vezi-ti tu de treaba si viata ta si pe mine lasa-ma cu ale mele..capisci?
Reply With Quote
  #30  
Vechi 28.02.2011, 12:52:23
calator prin ploaie calator prin ploaie is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.01.2011
Locație: intre rai si iad
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.419
Talking

Citat:
În prealabil postat de BogdanF2 Vezi mesajul
Nu exista extraterestri, OZN-urile sunt doar manifestari demonice.

Cat despre astronautii de pe Marte, mai cititi si voi cu atentie, textul zice ca au venit de pe Marte, nu ca ar fi zburat de pe Pamant pe Marte.

Bogdan.
Mai sa fie ..poi la cati demoni si "ghiavoli" se tot pomenesc aici , ma'ntreb cum de mai avem noi loc...ca e full de ei....
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Despre viata...intrebare tigerAvalo9 Generalitati 18 04.07.2011 12:05:05
Declaratii socante ale franmasonilor evrei sunsray Secte si culte 6 06.04.2011 21:16:04
despre viata vesnica iordan Din Noul Testament 22 05.05.2010 17:23:01
Despre cei ce isi iau viata... malmo Slujba inmormantarii 25 07.02.2010 19:26:21
Despre viata ingereasca! alecsandru Calugarul 65 22.03.2007 12:04:36