Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 14.05.2010, 00:47:21
BursucGabrielaIonela BursucGabrielaIonela is offline
Member
 
Data înregistrării: 25.02.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 32
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru BursucGabrielaIonela
Implicit Apel la rugaciune

Va rog din toata inima sa va rugati pentru sotul meu Ciprian Petru. De la Pasti a inceput sa ii fie rau, balaonari, crampe, in cele din urma a ajuns la spital miercuri. Am primit un diagnostic deocamdat e o suspiciune ca ar avea tumora pe ficat , acest diagnostic a fost pus in urma unei ecografii. In 6 luni a slabit foarte tare circa 20 de kg, are ascita lichid in abdomen si endeme la picioare is umflate pt ca are apa . Sper ca Dumnezeu sa ne fereasca totusi , va rog din suflet sa il pomeniti.
Dumnezeu sa va rasplateasca!
__________________
Aduceti-va aminte de mai-marii vostri, care v-au grait voua cuvantul lui Dumnezeu; priviti cu luare aminte cum si-au incheiat viata si urmati-le credinta… Nu va lasati furati de invațaturile straine cele de multe feluri.
http://ioanagabi.weblog.ro/
Reply With Quote
  #2  
Vechi 18.05.2010, 17:57:15
gabriela8 gabriela8 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.10.2009
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.122
Send a message via Skype™ to gabriela8
Implicit

Dumnezeu, Maica Domnului si Sfantul Nectarie sa il binecuvinteze si sanatate spre mantuire sa ii daruiasca! Amin.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 18.05.2010, 18:59:22
Rodica50's Avatar
Rodica50 Rodica50 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.05.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.855
Implicit

Il vom pomeni, dar nu este suficient. Si Dumnezeu ne cere sa avem grija de sanatate. Nu sta pe ganduri, cauta pe internet detalii despre "Astragalus", Flavin, Liver Aid, Ganoderma, Culevit... alimentatie bogata in legume si fructe- sucul din legume si fructe...
__________________
Cel ce crede, se teme; cel ce se teme, se smereste; cel ce se smereste, se îmblânzeste; cel blând, pazeste poruncile; cel ce pazeste poruncile se lumineaza; cel luminat se împartaseste de tainele Cuvântului dumnezeiesc. (Sfântul Maxim Marturisitorul)
Reply With Quote
  #4  
Vechi 18.05.2010, 23:16:58
maria32's Avatar
maria32 maria32 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.113
Implicit

Dumnezeu sa-l ajute si sa-l insanatoseasca pe Petru Ciprian
__________________
Doamne Iisuse Hristoase Fiul lui Dumnezeu, miluieste-ma si mantuieste-ma pe mine pacatoasa

http://mamiprovocarea.wordpress.com
Reply With Quote
  #5  
Vechi 22.05.2010, 18:40:37
BursucGabrielaIonela BursucGabrielaIonela is offline
Member
 
Data înregistrării: 25.02.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 32
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru BursucGabrielaIonela
Unhappy

Multumesc tuturor celor care ati raspuns si veti raspunde in continuare . As vrea sa vin cu noutati. Saptamana trecuta medicii din Brasov mi-au dat un diagnostic ingrozitor: cancer la ficat in metastaza fara nici o sansa de supravetuire. Cuvintele sunt de prisos caci nu pot exprima durerea si suferinta la cele auzite. In cele din urma am hotarat sa il aduc acasa unde ii avem pe toti alaturi de noi parinti rude, adica la iasi la spitalul Sf Spiridon. Numai Dumnezeu poate face o minune .
__________________
Aduceti-va aminte de mai-marii vostri, care v-au grait voua cuvantul lui Dumnezeu; priviti cu luare aminte cum si-au incheiat viata si urmati-le credinta… Nu va lasati furati de invațaturile straine cele de multe feluri.
http://ioanagabi.weblog.ro/
Reply With Quote
  #6  
Vechi 22.05.2010, 19:43:04
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de BursucGabrielaIonela Vezi mesajul
Multumesc tuturor celor care ati raspuns si veti raspunde in continuare . As vrea sa vin cu noutati. Saptamana trecuta medicii din Brasov mi-au dat un diagnostic ingrozitor: cancer la ficat in metastaza fara nici o sansa de supravetuire. Cuvintele sunt de prisos caci nu pot exprima durerea si suferinta la cele auzite. In cele din urma am hotarat sa il aduc acasa unde ii avem pe toti alaturi de noi parinti rude, adica la iasi la spitalul Sf Spiridon. Numai Dumnezeu poate face o minune .
Atentie la psihic. Batalia cu cancerul se pierde pe sistem nervos. Regim de detoxifiere, ceaiuri sucuri de legume si fructe. Zaharul se inlocuieste cu miere. Carnea se exclude, caci hraneste celulele canceroase. Se beau zilnic trei cani de ceai dintr-un amestec format din: trei parti galbenele, o parte coada soricelului si o parte urzica. Se prepara intreaga cantitate necesara pentru o zi in care se adauga si o jumatate de lingurita planta maruntita de rostopasaca. In cantitati mari rostopasca e toxica, dar daca se ia doar o jumatate de lingurita planta maruntita pe zi, cancerul nu evolueaza. Fara chimioterapie!

Aloea este un bun detoxifiant. La fel si argila. Naturist, vindecarea se produce incet si sigur. Un om informat stie ca nu toti suferinzii de cancer mor. De aceea, e bine sa cititi. Da, sa cititi despre cancer cat mai mult. Nu e bine ca bolnavul sa nu fie informat in legatura cu boala sa. El trebuie sa stie ca lupta. Cu o boala. Depresia e de la diavol, iar nadejdea este de la Dumnezeu. Sa-si ia un ragaz in care sa stea acasa, sa se roage, sa se informeze el insusi despre boala sa si sa incerce toate remediile naturiste. Pot fi contactati si medici naturisti.

Am aflat ca in multe cazuri cancerul se produce din cauza unei ciuperci numita candida. De aceea, unii recomanda sa se ia in doze mici ... bicarbonat! Va spune o persoana care a avut cancer galopant in urma cu 11 ani. Nici acum nu mai consum carne.

O detoxifiere mai rapida se poate obtine cu un plasture dupa reteta parintelui Gabriel Nicu:

2 kg de ceara
1 1/2 kg polen
200 g propopolis solild
200 g rasina de brad
9 linguri de ulei

Se pun toate ingredientele la baie marina si se fierb pana se obtine o pasta omogena. Apoi se ia cu polonicul si se toarna pe o folie mare. Dupa ce pasta respectiva ajung la o temperatura suportabila, bolnavul este infasurat pana la gat. Bolnavul este uns mai inainte cu o alifie de galbenele si bineinteles cu ulei sfintit de la Sfantul Maslu.

Plasturele se tine de seara pana dimineata. A doua zi se sterge plasturele cu o carpa si se pune inapoi in vasul in care a fiert pentru a fi reincalzit seara. Un plasture poate fi utilizat de 9 ori. Se poate incerca si cu cantitati mai mici (400 g ceara, 300 g polen, 50 g propolis, 50 g rasina, 2 linguri de ulei.) In perioada acestui tratament se iau calciu si minerale din belsug, deoarece prin transpiratie se pierd minerale. Alimentatie vegetariana.

Pana la procurarea acestor ingrediente, se poate pune cataplasma cu pasta de argila. Pe tot corpul sau partial. Argila se poate administra si pe cale orala.

Sa aiba nadejde, caci Preasfanta Maica Domnului face multe minuni. Sa se spovedeasca si sa ia hotararea de a duce o viata dupa voia lui Dumnezeu dupa ce se va vindeca. Este esential. In caz ca fumeaza, sa renunte la fumat. Acestea sunt sfaturi date de parintele Gabriel Nicu (1964-2005) celor care se rugau pentru sanatate.

Dumnezeu sa va ajute sa depasiti aceasta incercare cu bine. Curaj. Cu noi este Dumnezeu.
Reply With Quote
  #7  
Vechi 22.05.2010, 22:21:39
BursucGabrielaIonela BursucGabrielaIonela is offline
Member
 
Data înregistrării: 25.02.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 32
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru BursucGabrielaIonela
Implicit

Este un om cu un optimism extraordinar si cu o putere mare de a lupta. Sotul meu niciodata nu i-a placut alcoolul , nu a fumat niciodata . Primul lucru pe care l-am facut prima data am chemat preotul si l-am impartasit iar a doua zi i-am facut sfantul maslu cu doi preoti.
Sa ne ajute Dumnezeu sa trecem peste aceste greutati .
__________________
Aduceti-va aminte de mai-marii vostri, care v-au grait voua cuvantul lui Dumnezeu; priviti cu luare aminte cum si-au incheiat viata si urmati-le credinta… Nu va lasati furati de invațaturile straine cele de multe feluri.
http://ioanagabi.weblog.ro/
Reply With Quote
  #8  
Vechi 22.05.2010, 22:29:58
gabriela8 gabriela8 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.10.2009
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.122
Send a message via Skype™ to gabriela8
Implicit

SA va ajute Dumnezeu! Si sa fii incredintata ca oricare ar fi rezultatul rugaciunilor voastre, Dumnezeu nu v-a parasit si nu va paraseste niciodata!
Reply With Quote
  #9  
Vechi 22.05.2010, 23:02:26
eu-cristina83 eu-cristina83 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2008
Locație: Undeva in minunata Romanie
Mesaje: 256
Implicit

Inaltati rugaciunu la Sf. Nectarie si la Maica Domnului. Sigur nu va lasa. Este o incercare grea, dar credinta muta muntii din loc, iar rabdarea ii sfarama. Curaj si nu deznadajduiti! La Dumnezeu TOTUL este cu putinta. Deci, chiar si o vindecare. Ii doresc sotului multa sanatate, iar dvs. putere si credinta. Ma voi ruga si eu pt. el.
__________________
"Asa sa traiesti pe pamant, ca si cum nu ai fi, dar la plecare sa lasi un gol in urma ta."-"Nebunul", Savatie Bastovoi
Reply With Quote
  #10  
Vechi 22.05.2010, 23:40:12
LapetiteMoc LapetiteMoc is offline
Banned
 
Data înregistrării: 04.05.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.900
Lightbulb Doamne ajuta!

Domnul sa va aline suferinta!
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Apel la rugaciune silvia55 Umanitare 3 27.01.2012 01:02:51
apel pt rugaciune jonzy30 Generalitati 3 24.01.2011 19:40:06
Apel de rugaciune sunsray Generalitati 4 01.07.2010 17:34:38
Apel pentru rugaciune! snowdrop Umanitare 6 24.11.2008 17:56:43
apel la rugaciune c.ovi Umanitare 2 04.06.2007 20:28:05