Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Minuni ale Ortodoxiei > Intamplari adevarate
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 19.03.2009, 20:49:03
nede_mar's Avatar
nede_mar nede_mar is offline
Member
 
Data înregistrării: 25.08.2008
Mesaje: 77
Implicit O intrebare, la care nu gasesc raspuns!

Dragi prieteni am si eu o problema pe care nu reusesc sa o rezolv! In urma cu 3.5 ani, tatal meu a decedat. Noi (eu, mama si sora mea) ca bune credincioase ce suntem am facut toate pomenirile crestinesti ce stiti voi ca se fac. Primele sase saptamani au fost groaznice, mama ne spunea ca se aud zgomote prin curte, lucruri mutate, etc. Sincer nu am crezut nici eu si nici sora mea, dar ea ca sa se convinga ca mama nu exagereaza a ramas in casa parinteasca citeva nopti si s-a convins ca asa era. Am stat de vorba cu preotul si dupa parastasul de 6 saptamani a facut o slujba in casa si in curte. Tot preotul ne-a spus ca a iubit foarte mult casa si curtea si se desprinde greu. O vreme lucrurile s-au mai linistit sau poate mama nu ne-a mai spus, ea un timp a fost plecata pe la noi pentru a o mai scoate din singuratate. Din toamna nu a mai plecat, si se intampla ceva ciudat (asa cred eu), sora mea il viseaza facand treaba prin curte si tot in noaptea cand ea viseaza, mama, acasa la ea aude zgomote prin curte. Am rugat-o sa stea linistita in casa sa nu iasa afara, desi ea insista sa iasa, culmea este am crezut la inceput ca cineva vrea sa o sperie, dar are un caine destul de rau care este liber noaptea si nu latra deloc. Sa fie o coincidenta visele surorii mele si mama sa exagereza? Mai este ceva - mama nu stie de visele surorii si nici nu vrem sa ii spunem pentru a nu o speria. Noi l-am iubit foarte mult pe tata, a fost un om deosebit si ne lipseste tare mult! Ce credeti voi ca am mai putea face in afara se sfestania casei pe care o facem de 3-4 ori pe an si pomenirile sufletului lui?
Reply With Quote
  #2  
Vechi 31.05.2009, 01:51:20
madaco madaco is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 08.05.2009
Mesaje: 9
Implicit

imi cer scuze poate daca ma bag in discutie..dar eu chiar cred in astfel de lucruri.in viata dupa moarte si in faptul ca cei apropiati se desprind greu de noi si mereu ne surpirnd cu prezenta lor.Dar poate fi si un rezultat al subconstientului.Incearca o perioada de timp sa nu te gandesti la tatal tau,sa il consideri plecat undeva. Am si eu un prieten mort de 4 ani...de multe ori l-am simtit noaptea langa mine,fara sa ma gandesc la el si m-a ajutat in multe situatii...e ceva ciudat,dar pana nu traiesti nu crezi:)
Reply With Quote
  #3  
Vechi 01.06.2009, 11:20:58
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Cred ca cel mai bine e ca toata familia sa duca o viata crestina autentica si anumite lucruri se vor rezolva de la sine..
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
intrebare. Caut raspuns Bogdan N Calugarul 24 15.02.2012 22:39:36
nu gasesc un raspuns piedonee Generalitati 7 11.09.2011 14:31:52
O intrebare la care nu gasesc raspuns depre viata lui isus alexica Generalitati 107 25.06.2011 23:02:10
O intrebare fara raspuns! Templier Knight Despre Sfanta Scriptura 1 27.12.2010 19:59:39
multumesc tuturor celor care mi-au raspuns Dorotheea Maslul 6 09.03.2007 15:41:32