Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 16.08.2011, 17:01:56
Bogdan N Bogdan N is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 19.05.2011
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 106
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ioan_strainul Vezi mesajul
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ ++++++++++++++++++



Iubita mea sora iartama daca raspund eu intrebari care ai adresato lui BOGDAN.

Daca eu as fi In tara la o alta o alta SFINTA SARBATOARE mas duce ca un nebun si as vorbi multimi ca sa-i lamuresc pe cit posibil si In intelepciunea data de Dumnezeu care este datoria crestinului fata de Sfintele sarbatori si alte reguli de mrala crestina , chear cu riscul de a fi luat in batjocora si In rIs de toata lumea nu mar interesa. ca dac sar vorbi acelor sarmani si saraci , desi ei sunt bogati pamInteste dar sunt sarci cu duhul si cu intelepciunea nu cred ca nu sar cadea de rusine fata de Dunezeu dac nu de oameni si daca sar cistiga putini cIte putini de partea cea buna amvedea cu toti ca nu ar fi asa insa nu li sa explicat ca nu fala Ii mntuieste si nu aurul si bautura si jocu si manelele ce Nascatoarea de Dumnezeu care nencetat se roaga Fiului Ei si Dumnezeului nostru pentru noi pacatosi si de aceia sa o cinstim cu cIntari de lauda ca prin ea a venit mIntuirea a toata lumea . amin amin amin


Iartama si fratia ta si toti cei ce Iubiti pe Dumnezeu si va rugati si pentru mine sarmanul si netrebnicul si pacatosulsi saracul cu fapta buna si cu mintea.

Slavit sa fie Domnul dumnezeul nostru pentru dragostea si rabdarea si mila lui fata de noi amin amin
Cred ca deja stii Ionut ca putem fi judecati daca intr-un moment din viata noastra am fi putut face bine si nu l-am facut. Asa ca daca ar fi sa graim lumii si suntem luati in ras, nu-i nimic noi suntem multumiti ca am facut ceea ce trebuia si fapta noastra va fi rasplatita. Doamne ajuta
__________________
Αγνή Παρθένε Δέσποινα, Άχραντε Θεοτόκε,
Χαίρε Νύμφη Ανύμφευτε.
Reply With Quote
  #22  
Vechi 16.08.2011, 17:20:40
gheorghie's Avatar
gheorghie gheorghie is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.07.2010
Locație: Basarabia/Cluj
Religia: Ortodox
Mesaje: 130
Implicit

Citat:
În prealabil postat de caty_deea Vezi mesajul
.Nu am vazut vreo emisiune crestina cu adevarat pe posturile tv.Numai pitziponci si pitzipoance.
da un gugal la "Pietrele Vorbesc". e o emisiune realizata de catre parintele Savatie Bastovoi. se pot gasi inregistrari cu toate emisiunile pe site-ul jurnaltv.md
Doamne ajuta!
scuze de offtopic
Reply With Quote
  #23  
Vechi 16.08.2011, 19:03:44
caty_deea's Avatar
caty_deea caty_deea is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.07.2010
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 298
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Bogdan N Vezi mesajul
Ceea ce nu inteleg este de ce te agiti atat? Te-am jignit cu ceva? Iarta-ma daca am facut-o. Am vazut intamplarea ta si am spus ca este o frumoasa intamplare. Si ceea ce am zis mai sus ma refeream la cei care au facut gratar in fata Manastirii Curtea de Arges nicidecum la intamplarea ta sau cand am zis de ce cei care ii aproba sau felicita nu am facut referire la tine. De ce tot timpul omul trebuie sa reactioneze asa de.....de...nici nu stiu cum sa zic. Eu doar mi-am spus parerea nu am dat cu parul. De ce nu putem avea o discutie linistita? De ce tot timpul trebuie sa ne contrazicem? Adica daca si intre noi crestinii ne contrazicem ce sa mai zic? De aceeia si vin sectatii si ne spun "Nu vedeti ca va contraziceti intre voi?" In imparatia lui Dumnezeu cum o sa mai fie? O sa ne contrazicem si acolo?
Nu am inteles deloc ca te referi la mine.Doar ca te.am intrebat care ar fi solutia la problema asta daca tot ai lansat discutia si pe alt thread si nu ai dat un raspuns.Mi se pare ca prea te doare si asculti gura presei si pareai ca astepti din partea noastra o revolta si reactii gen Vaaaai uite ce au fost in stare sa faca;in schimb lumea nu a reactionat asa pe forum pt ca multi am vazut chiar si nereguli sau nelegiuiri mai mari. (nu stiu la cine te.ai referit ca ii felicita?)
Sa ma iertati daca v.ati simtit atacat.Repet nu am considerat ca va referiti la mine si nu am vrut deloc sa va contrazic;eu sunt uneori mai taioasa in vorbe
Reply With Quote
  #24  
Vechi 16.08.2011, 19:45:59
Bogdan N Bogdan N is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 19.05.2011
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 106
Implicit

Citat:
În prealabil postat de caty_deea Vezi mesajul
Nu am inteles deloc ca te referi la mine.Doar ca te.am intrebat care ar fi solutia la problema asta daca tot ai lansat discutia si pe alt thread si nu ai dat un raspuns.Mi se pare ca prea te doare si asculti gura presei si pareai ca astepti din partea noastra o revolta si reactii gen Vaaaai uite ce au fost in stare sa faca;in schimb lumea nu a reactionat asa pe forum pt ca multi am vazut chiar si nereguli sau nelegiuiri mai mari. (nu stiu la cine te.ai referit ca ii felicita?)
Sa ma iertati daca v.ati simtit atacat.Repet nu am considerat ca va referiti la mine si nu am vrut deloc sa va contrazic;eu sunt uneori mai taioasa in vorbe
Nu asteptam nici o revolta. Iertata-ma si pe mine.
__________________
Αγνή Παρθένε Δέσποινα, Άχραντε Θεοτόκε,
Χαίρε Νύμφη Ανύμφευτε.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Mari Romani lore86 Generalitati 31 31.07.2013 18:30:46
Mari duhovnici si sfaturile lor Iubirea Mari Duhovnici si predicile lor 2 26.07.2010 22:42:27
Sarbatoarea Sfintei Parascheva - Iasi 2009 cristiboss56 Stiri, actualitati, anunturi 30 15.10.2009 13:45:32