Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 08.02.2010, 14:10:23
mihailt mihailt is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.01.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.198
Exclamation Dovada ca iluminati exista,interviu cu Leo Zagami un inselat de draci din iluminati

http://www.youtube.com/watch?v=NE6fcOjO1wM&NR=1
http://www.youtube.com/watch?v=Mp-hJXZ3J2s&NR=1
Vedeti ca Leo Zagami si recunoaste existenta roscrucienilor,organizatia din care face si el parte.
Auziti acolo si cum ii inseala dracii pe acestia sa zica de "sionisti".
Si mai incolo se zice si de viitorul film care va trebui sa apara in decembrie 2009 - e vorba de Avatar.
(in al doilea film).
E normal ca acesti inselati de draci avand acum putere multa nu se poate lupta cu ei prin mijloacele conventionale.
Ci prin rugaciune,smerenie,milostenie smerita si in general urmarea legii lui Dumnezeu.Si normal prin neraspunderea la agresiune cu agresiune cum a invatat Dumnezeu Iisus Hristos adica cu intoarcerea celuilalt obraz.
Asa Dumnezeu care e atotputernic va interveni si va scapa omenirea de planurile inselati de draci iluminati,rozicrucieni si alti inselati de draci.
Dumnezeu Iisus Hristos nu a fost iluminati asta e o absurditate,e Dumnezeu intrupat.
Acum e o suma de erezii,maniheism cu gnosticism si altele ca acestea.
Pana acum nu credeam asa ceva.

Last edited by mihailt; 08.02.2010 at 14:13:02.
Reply With Quote
  #2  
Vechi 08.02.2010, 14:55:43
moshu's Avatar
moshu moshu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.06.2008
Locație: Tg-Mures
Religia: Ortodox
Mesaje: 238
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru moshu
Implicit

Cea mai mare greseala a unui crestin e ca crede unele surse subiective. Gandeste-te la un ortodox care isi paraseste religia si trece la azs. Va declara oficial ca ortodoxismul e plin de erezi, de erori si ritualuri umane, adaugiri omenesti, ortodocsii se inchina la idoli etc. Gandeste-te acum la un adventist care vine la ortodoxie. Va spune ca azs este o secta creata de evrei in cinstea sabatului, se inchina la Biblie, la VT, au o profeta mincinoasa ce a facut plagiat etc.

Acum gandeste-te la un om ce a tocmai a parasit francmasoneria, iluminatti, etc. Bineinteles, mai sunt si exceptii cu nebuni ce vor popularitate, sau cu iluminati din astia, care au gasit "adevarul".

Multi oameni au pareri si convingeri personale, cat si trairi personale. Daca pentru cineva i s-a parut francmasoneria un cult dedicat diavolului si o paraseste, in favoarea vreunei religii, asta nu inseamna ca e adevarat si obiectiv. Personal, eu cred ca francmasoneria nu e decat o secta ca oricare altele, numai ca o secta oculta ce presupune dezovoltarea "capacitatilor" paranormale prin magie, vrajitorie, hipnoza, manipulare, yoga, esoterism etc. Eu cred ca elementele politice si de exterminare a populatiei si religiei, scaderii IQ-ului etc sunt niste aberatii. Nu ne luptam cu oameni; ne luptam cu demoni, si acestia, eu cred, ca sunt cei din noi. Teoria conspirationista a masonilor a aparut doar din dorinta conspirationistilor crestini de a da vina pe cineva.
__________________
Vine mosul pe carare, Cu cojocul in spinare.

http://www.youtube.com/watch?v=Q4027l_BsDE&NR=1 - it's supposed to be funny like me!

Last edited by moshu; 08.02.2010 at 14:58:18.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 08.02.2010, 15:22:57
mihailt mihailt is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.01.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.198
Implicit

Pai chiar Leo Zagami recunoaste ca face parte din organizatia roscruciana si se plange ca un stramos al sau a fost ars pe rug.
(care chiar exista dar Leo Zagami inselat de draci incita populatia zicand ca a fost ars pe rug.Nu a fost ars pe rug a murit in puscarie:
http://en.wikipedia.org/wiki/Alessandro_Cagliostro)
Aceste idei sunt otrava sufleteasca pura au fost anatemizate de Sfintii Parinti (gnosticismul,maniheismul etc).
A se vedea inceputul la Crez :
"Cred intr-unul Dumnezeu facatorul cerul si al pamantului al tuturor celor vazute si nevazute".
Unde dar absurditatea ca lumea e iluzie (maya)?
Eu cand vad pe seful celui mai puternic stat din lume anume Obama ca se intalneste cu un inselat de draci,cu un posedat de draci e vorba de Dalai Lama ce sa cred mai frate?Dalai Lama zice ca lumea materiala e iluzie ca il inseala dracii!

Normal nu faci razboi ca Dumnezeu nu suporta varsarea de sange (precum "sfintele razboaie" de le inselatii de draci hindusi http://en.wikipedia.org/wiki/Kurukshetra_War sau "sfintele razboaie" de la ceilalti inselati de draci musulmani) dar astepti mila lui Dumnezeu sa vindece de inselarea draceasca pe Obama ;iar daca Obama nu accepta sa fie vindecat sa fie vindecata SUA de Obama si sa se dea si lor o guvernare pentru binele populatiei de acolo ca sunt si aceia fapturi rationale ale lui Dumnezeu,cu totii si fii ai lui Dumnezeu.
Calugarii ortodocsi nu se antreneaza sa devina buni luptatori ca inselatii de draci budisti si nu se apara ci se lasa omorati !De bunavoie nu pentru ca ar fi fost neputinciosi.
Cine doreste sa vada cum au primit cu bucurie moarte muceniceasca pentru Dumnezeu Iisus Hristos si pentru omenire Sfintii Apostoli desi puteau sa zica sa se coboare foc din cer sa arda pe chinuitori lor.

Dumnezeu nu i-a dat voie lui Sfantul prooroc David sa ii ridice templu ca varsase prea mult sange omenesc!
Vedeti in Sfanta Scriptura!

Melchisedec care era o preinchipuire insufletita a lui Dumnezeu Iisus Hristos nu se tinea de razboaie!
Dumnezeu ne-a pus sa ii aducem jertfa fara de sange pentru ca nu ii place sa omori nici macar o pasare mica pentru Dansul!
El i-a dat viata a crescut-o o minune si nu are nevoie sa o omori zicand ca Ii este lui bineplacut!
Nu ii este!
Asa noi ii aducem paine si vin pe care Duhul Sfant le primeste si le face trupul si sangele lui Dumnezeu Iisus Dristos.
Asa precum a dat ca preinchipuire si Sfantul Melchisedec lui Sfantul prooroc Avraam.
Sfantul Melchisedec era regele pacii adica al Salemului.
Este o pace partiala care nu este intrutotul adevarata cand nu e razboi intre neamuri dar si aceasta e foarte buna.
Razboiul in crestin ortodoxie e cu pogoramant pentru a evita si mai multe pierderi de vieti omenesti si viitoare razboaie.
Si numai de aparare e voie.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 08.02.2010, 15:53:23
mihailt mihailt is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.01.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.198
Implicit

Este o inselare draceasca ca sufletul uman si Sfintii Ingeri sunt vesnici prin sine!
Sunt vesnici prin mila lui Dumnezeu care ne tine vesnic in existenta.
Iata ce scrie Sfantul Ioan Damaschinul la Dogmatica:
"Dar ceea ce este fără de sfârsit prin har, negreșit, nu este si fără de început, după cum sunt îngerii."
Reply With Quote
  #5  
Vechi 12.09.2011, 16:02:53
cristianlay cristianlay is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 12.09.2011
Mesaje: 1
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mihailt Vezi mesajul
http://www.youtube.com/watch?v=NE6fcOjO1wM&NR=1
http://www.youtube.com/watch?v=Mp-hJXZ3J2s&NR=1
Vedeti ca Leo Zagami si recunoaste existenta roscrucienilor,organizatia din care face si el parte.
Auziti acolo si cum ii inseala dracii pe acestia sa zica de "sionisti".
Si mai incolo se zice si de viitorul film care va trebui sa apara in decembrie 2009 - e vorba de Avatar.
(in al doilea film).
E normal ca acesti inselati de draci avand acum putere multa nu se poate lupta cu ei prin mijloacele conventionale.
Ci prin rugaciune,smerenie,milostenie smerita si in general urmarea legii lui Dumnezeu.Si normal prin neraspunderea la agresiune cu agresiune cum a invatat Dumnezeu Iisus Hristos adica cu intoarcerea celuilalt obraz.
Asa Dumnezeu care e atotputernic va interveni si va scapa omenirea de planurile inselati de draci iluminati,rozicrucieni si alti inselati de draci.
Dumnezeu Iisus Hristos nu a fost iluminati asta e o absurditate,e Dumnezeu intrupat.
Acum e o suma de erezii,maniheism cu gnosticism si altele ca acestea.
Pana acum nu credeam asa ceva.
Omul acesta este foarte periculos. Eu abia acum am gasit filmele pe youtube. Intai am gasit un ditamai reportaj unde Leo Zagami spune secrete mari ale masoneriei inclusiv despre 11 septembrie si toate atentatele care sunt asociate cu masoneria. M-a cutremurat insa urmatorul material in care spune ca este chiar Mesia. Masonii sustin ca primii cavaleri teutoni au aflat un secret: anume ca sf graal ar fi de fapt in traducere sange nobil, si ar fi urmasii lui Iisus si ai Mariei Magdalena. Iar acum Leo Zagami se foloseste de acest mit spre a spune ca el reprezinta urmasul Regal, descendentul lui Iisus. http://www.youtube.com/watch?v=6z7O7...eature=related

Il veti vedea la inceput de filmare cu tigarea in gura, iar la final niste gesturi incredibile. In alte reportaje sustine ca unchiul sau a practicat magia neagra, spiritism si toate cele.

Deci cine crede in acest personaj e pierdut total. Iisus a fost un om bun, fara de pacat, si din cate am citit in apocalipsa se vorbeste de un profet mincinos care il va ajuta pe anticrist sa preia lumea, si chiar se spune si de anticrist ca se va da drept Iisus spre a ne insela.

Putinii preoti buni ce au ramas din Biserica Ortodoxa ar trebui sa inceapa o campanie de informare.
Reply With Quote
  #6  
Vechi 02.06.2012, 19:22:11
Adriana Cluj
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristianlay Vezi mesajul
Omul acesta este foarte periculos. Eu abia acum am gasit filmele pe youtube. Intai am gasit un ditamai reportaj unde Leo Zagami spune secrete mari ale masoneriei inclusiv despre 11 septembrie si toate atentatele care sunt asociate cu masoneria. M-a cutremurat insa urmatorul material in care spune ca este chiar Mesia. Masonii sustin ca primii cavaleri teutoni au aflat un secret: anume ca sf graal ar fi de fapt in traducere sange nobil, si ar fi urmasii lui Iisus si ai Mariei Magdalena. Iar acum Leo Zagami se foloseste de acest mit spre a spune ca el reprezinta urmasul Regal, descendentul lui Iisus. http://www.youtube.com/watch?v=6z7O7...eature=related

Il veti vedea la inceput de filmare cu tigarea in gura, iar la final niste gesturi incredibile. In alte reportaje sustine ca unchiul sau a practicat magia neagra, spiritism si toate cele.

Deci cine crede in acest personaj e pierdut total. Iisus a fost un om bun, fara de pacat, si din cate am citit in apocalipsa se vorbeste de un profet mincinos care il va ajuta pe anticrist sa preia lumea, si chiar se spune si de anticrist ca se va da drept Iisus spre a ne insela.

Putinii preoti buni ce au ramas din Biserica Ortodoxa ar trebui sa inceapa o campanie de informare.
Mie mi se pare ori beat, ori drogat, ori nebun.
Reply With Quote
  #7  
Vechi 02.06.2012, 20:05:55
Kronos's Avatar
Kronos Kronos is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.06.2011
Mesaje: 226
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mihailt Vezi mesajul
Este o inselare draceasca
De unde știi că nu ești și dumneata înșelat de draci? Trei postări pe acest topic și în toate numai înșelare drăcească și înșelați de draci ați găsit.
Reply With Quote
  #8  
Vechi 02.06.2012, 20:14:44
Adriana Cluj
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Kronos Vezi mesajul
De unde știi că nu ești și dumneata înșelat de draci? Trei postări pe acest topic și în toate numai înșelare drăcească și înșelați de draci ați găsit.
Obisnuieste-te. E deviza/motto-ul lui!
Reply With Quote
  #9  
Vechi 02.06.2012, 20:14:58
iuliu46 iuliu46 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.321
Implicit

Nu va mai uitati la omul ala ca face propaganda anticrestina el fiind musulman.
Reply With Quote
  #10  
Vechi 02.06.2012, 23:52:39
Laura19
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

editat.....

Last edited by Laura19; 02.06.2012 at 23:59:00.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Francmasoneria si masonii iluminati Brave New World Generalitati 8 09.09.2014 02:35:06
Staretul Tadei, un inselat? Sergiu_B Spiritualitatea ortodoxa 6 14.01.2013 08:39:44
Interviu cu Dan Puric Daniel777 Stiri, actualitati, anunturi 0 03.12.2010 22:53:51
INTERVIU CU DUMNEZEU Eugen Generalitati 8 20.04.2008 19:29:47
INTERVIU CU DUMNEZEU Eugen Generalitati 3 20.04.2008 18:59:52