Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Sfanta Scriptura > Rugaciuni
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 28.02.2008, 14:37:03
gherman gherman is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 28.02.2008
Mesaje: 4
Implicit

[b]:(am necazuri foarte mari cu firma ma rog in fiecare zi la BUNUL DUMNEZEU sa-mi arate calea pe care sa o iau
Reply With Quote
  #2  
Vechi 28.02.2008, 14:51:07
costel's Avatar
costel costel is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.09.2006
Mesaje: 4.827
Implicit

Iata o rugaciune la necazuri si suparari.

Doamne, viforul necazurilor se ridica asupra mea si ape intrat-au pana la sufletul meu -dar intru Tine este toata nadejdea mea. Tu cunosti pricina raului ce ma bantuie. La Tine perii capului meu sunt numarati. La Tine deci scap si pe Tine Te rog sa departezi de la mine orice rau pierzator de suflet si sa-mi ajuti a birui toate ispitele ce ma invaluie - ca Tu esti intarirea, scaparea si izbavitorul meu, Hristoase Dumnezeule, si Tie slava inaltam, Tatalui si Fiului si Sfantului Duh. Amin.
Am nadejdea ca vom auzi de bine.

Reply With Quote
  #3  
Vechi 28.02.2008, 15:26:16
gherman gherman is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 28.02.2008
Mesaje: 4
Implicit

Citat:
În prealabil postat de costel
Iata o rugaciune la necazuri si suparari.

Doamne, viforul necazurilor se ridica asupra mea si ape intrat-au pana la sufletul meu -dar intru Tine este toata nadejdea mea. Tu cunosti pricina raului ce ma bantuie. La Tine perii capului meu sunt numarati. La Tine deci scap si pe Tine Te rog sa departezi de la mine orice rau pierzator de suflet si sa-mi ajuti a birui toate ispitele ce ma invaluie - ca Tu esti intarirea, scaparea si izbavitorul meu, Hristoase Dumnezeule, si Tie slava inaltam, Tatalui si Fiului si Sfantului Duh. Amin.
Am nadejdea ca vom auzi de bine.
multumesc mult de tot pentru rugaciune si daca nu cer prea mult te rog cand aitimp roagate si pt mine DUMNEZEU SA-TI DEA SANATATE SI PUTERE IN TOT CEEA CE FACI
Reply With Quote
  #4  
Vechi 28.02.2008, 16:11:33
C-tin C-tin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.07.2007
Mesaje: 640
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gherman
[b]:(am necazuri foarte mari cu firma ma rog in fiecare zi la BUNUL DUMNEZEU sa-mi arate calea pe care sa o iau
Da! Sa ne rugam unii pt altii...
Dar si tu frate Gherman, in afara ca te rogi esti sigur ca te-ai analizat cum se cade interior si ca esti cat de cat pe calea cea buna-ortodoxa? Ca atunci degeaba ne rugam, caci Dumnezeu nu ni le da pe cele lumesti daca sufleteste traim stramb!
Dumnezeu sa ne miluiasca!

Reply With Quote
  #5  
Vechi 29.02.2008, 16:21:28
Z.Lidia Z.Lidia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.01.1975
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 545
Implicit

Ba, mai sunt si necazurile, care ne apropie de Dumnezeu, mai ales pe cei pacatosi! Am auzit ca trebuie sa ne facem griji daca ne uita Dumnezeu si nu avem necazuri!
Sa ne rugam in continuare si sa avem RABDARE in necazuri, oricat ar fi de mari! Sa avem nadejde in Dumnezeu, sa avem grija mai ales de suflet!
Spunea maica Siluana odata, cuiva care nu putea sa mai dea o suma de bani inapoi, creditorilor: nu fii prost, daca te omori tu nu rezolvi nimic! Insa chiar daca te omoara ei, ajungi in Rai!
Asa ca, rabdare si rugaciune! Sa dea Dumnezeu si zile mai bune!
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Necazuri si daruri ionut12 Generalitati 16 18.06.2012 22:13:26
Mangaiere in necazuri Rodica50 Intrebari utilizatori 0 03.12.2010 19:12:07
Rugaciune la necazuri si suparari florentina ionela Intrebari utilizatori 3 01.04.2010 01:01:56
Necazuri IonutS Generalitati 18 10.11.2009 10:58:22
Rugaciune la necazuri si suparari alecsandru Rugaciuni 1 19.04.2008 20:14:06