Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Alte discutii > Eutanasia
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 23.10.2007, 16:35:59
moriane moriane is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2006
Mesaje: 18
Implicit

Dupa ce am primit un dar, el devine bunul nostru. Am primit viata in dar, de ce nu ar fi a nostra? E adevarat ca nu noi am ales sa ne nastem, ni s-a dat si a devenit a noastra. Dumnezeu ar vrea sa nu ne putem sinucide, atunci nu am putea fizic sa facem acest lucru. Avem libertatea sa ne sinucidem, ceea ce nu inseamna ca e si bine sa o facem.


Posibilitatea sinuciderii ne da mai multa libertate.
Reply With Quote
  #22  
Vechi 23.10.2007, 18:12:53
vsovi vsovi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 16.02.2007
Locație: har†>>>s'C'e'r
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.993
Implicit

Citat:
În prealabil postat de moriane
Dupa ce am primit un dar, el devine bunul nostru. Am primit viata in dar, de ce nu ar fi a nostra? E adevarat ca nu noi am ales sa ne nastem, ni s-a dat si a devenit a noastra. Dumnezeu ar vrea sa nu ne putem sinucide, atunci nu am putea fizic sa facem acest lucru. Avem libertatea sa ne sinucidem, ceea ce nu inseamna ca e si bine sa o facem.


Posibilitatea sinuciderii ne da mai multa libertate.
daca asta inseamna libertate, in a ne lua viatza, a ne suicigashi, atunci ce pot sa spun decat, halal libertate... adica libertatea de a-tzi "incununa" o viatza dusa in desfrau shi patimi grele cu cireasha de pe tort, o moarte suicigahsa
deci dupa ce tzi-ai ucis viatza acum itzi ucizi shi moartea... pentru ca dupa moartea din viatza sa ai parte de moartea din moarte.... asta da libertate... halal :angry:,
e libertatea prostului care ishi trage un glontz in cap, sau mai nou ia droguri letale. Domnule shi ce se mai bucura unii pentru astfel de sfidari shi libertatzi... mie mi se pare ciudat... shi pare ca e miros de drac la solutzia asta atat de "benefica" pentru cei in durere... doar ca, sigur ca nici pe mine n-ash prea vrea sa ma doara prea rau... dar nici sa ma sinucid... deshi te sinucizi in fiecare clipa cu fiecare nepasare sau cu fiecare ingrijorare lumeasca... asha ca ma abtzin sa-i judec pe eusatanishti, pardon pe eutanasishti... ???
Reply With Quote
  #23  
Vechi 28.10.2007, 21:47:06
sofiaiuga's Avatar
sofiaiuga sofiaiuga is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.02.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.015
Implicit

Citat:
În prealabil postat de spinu
nu este adevarat, in Japonia samuraii considera ca prin sinucidere iti salvezi onoarea!! sinuciderea este un lucru pe care il face omul atunci cand are mintea incetosata...
acei japonezi nu sunt crestini ,ci au alta credinta ,nu pe cea adevarata.SARACIIIIIII....onoarea LOR SEAMANA ,DE FAPT ESTE MINDRIE ,ADICA PACATUL CRESTIN PRIMUL CARE TE DUCE DREPT LA IAD.
Reply With Quote
  #24  
Vechi 28.10.2007, 21:52:04
sofiaiuga's Avatar
sofiaiuga sofiaiuga is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.02.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.015
Implicit

ADEVARATA LIBERTATE ESTE NUMAI IN DUMNEZEU,CREATORUL NOSTRU ,iar restul "LIBERTATILOR" ESTE AUTODISTRUGERE VOITA de care avem sa dam sama la judecata de apoi.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Sinuciderea tinerilor si adolescentilor-cauze posibile Iustin45 Sectiune dedicata profesorilor de religie 61 25.12.2015 21:05:25
Permite biserica ortodoxa eutanasia la pisici ? LOREDANAPOPESCU Eutanasia 188 28.01.2014 17:37:56
E eutanasia un pacat? Tudor Morala Crestina 133 07.09.2013 20:05:35
Sinuciderea Mihailescu-Marin Daniel Generalitati 4 13.11.2012 11:39:42
sinuciderea brainiac_x Eutanasia 51 26.01.2008 09:24:56