Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica ortodoxa > Despre Biserica Ortodoxa in general
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 05.02.2011, 18:51:55
dianagroza's Avatar
dianagroza dianagroza is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 22.10.2010
Locație: Iasi, Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 714
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Erethorn Vezi mesajul
Eu nu am vazut nimic pro-ortodox, sau, mai bine zi, nimic crestin.

In schimb, am vazut multe lucruri anti. La prima vedere, anti-catolice, anti-protestante, anti-patriarh, etc.

In fond, anti-ortodoxe.

Va propun urmatorul criteriu pentru a aprecia calitatea reala a unui site, persoane, carti etc.: Simt oare in continutul acestui site, in purtarea sau vorbirea acestei persoane, ideile acestei carti - acea calitate fundamentale a crestinului, acea virtute teologala fara care nu suntem nimic, dupa cum spunea apostolul - IUBIREA ?

Eu m-am uitat pe sit-ul acela si am vazut ura.
Am zis ca m-am uitat in mare, nu ca am analizat continutul.
Pai am vazut niste articole legate de masonerie, eu am citit „Simt în suflet o foame și o sete de Dumnezeu” si "Parintele IOAN de la Rarau despre cipuri si viitorul sinod panortodox"
Multumesc pentru sugestie!
__________________
AMIN! Intru Imparatia Ta cand vei veni, pomeneste-ne pe noi Doamne, cand vei veni intru Imparatia Ta!
Reply With Quote
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Papa - Biserica Catolica - Singura Biserica legionar Biserica Romano-Catolica 133 16.07.2013 11:22:01
biserica catolica versus biserica ortodoxa sovidiu Biserica Romano-Catolica 36 08.06.2013 23:58:51
Biserica Sfantului Mormant - Biserica Invierii GabrielaV Intrebari utilizatori 0 06.04.2010 15:04:27
Biserica Ortodoxa Secreta dor Secte si culte 17 09.11.2009 22:59:20
Biserica Ortodoxa Secreta mathly24 Alte Religii 27 28.11.2008 18:29:08