Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica ortodoxa > Despre Biserica Ortodoxa in general
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #201  
Vechi 11.09.2022, 21:56:10
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Noi suntem in Biserica, tu esti cu dracul. La NIP. Pocaieste-te sectare.
Reply With Quote
  #202  
Vechi 13.09.2022, 16:17:34
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.244
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Noi suntem in Biserica, tu esti cu dracul. La NIP. Pocaieste-te sectare.
Ce ar putea oare tembeologul raspopit altceva decat sa incerce sa raspopeasca?

N-ai citit nici aia ca Hristos-Cuvantul e Templul si ca Mireasa si Duhul e biserica? Tu esti templul? Biserica? In biserica? Voi? Care voi?

N-am mai auzit de o asa fata a babei ca tine, indracita pana peste cap in trufie incat sa se creada fata Mosului (Dumnezeu) in ciuda evidentei, stand cu kurul pe lada aia mare furata de la sf. Vineri si negand pe toate Cele 7 Trambite Apocaliptice! (Cine-i a 7-a nu va spun! ( decat atata ca nu-s io desi as vrea ))
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 13.09.2022 at 16:37:07.
Reply With Quote
  #203  
Vechi 13.09.2022, 21:31:45
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Moroncele, esti de ani de zile pe forum, dar tot de aceeasi lipsa de minte dai dovada.

Iti recomand un curs de induhovnicire la o manastire serioasa, precum Petru Voda.

Si sa vorbesti cu niste calugari de acolo si sa ii convingi pe ei de NIP.


Ce zici?
Reply With Quote
  #204  
Vechi 14.09.2022, 18:02:23
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.244
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Moroncele, esti de ani de zile pe forum, dar tot de aceeasi lipsa de minte dai dovada.

Iti recomand un curs de induhovnicire la o manastire serioasa, precum Petru Voda.

Si sa vorbesti cu niste calugari de acolo si sa ii convingi pe ei de NIP.


Ce zici?
Parintele Iustin Parvu credea in Apocalipsa chiar mai inainte de trecerea la Domnul daca iti amintesti de buletinele si pasapoartele cu cip. Oricine a citit Apocalipsa stie ca ea contine proorocia despre Cele 7 Tr.Ap.!!!

Deci cine crezi tu ca ar trebui sa mearga si sa intrebe, sa caute, sa cerceteze si sa se convinga?

Cine crezi tu ca e pripitul?

Tu esti pripitul!!! Io am cercetat si m-am convins! Fratii din NIP sunt drepti si cuminti traind ca niste sfinti-sfintiti fara nicio indoiala!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
Reply With Quote
  #205  
Vechi 14.09.2022, 23:23:22
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Parintele Iustin Parvu credea in Apocalipsa chiar mai inainte de trecerea la Domnul daca iti amintesti de buletinele si pasapoartele cu cip. Oricine a citit Apocalipsa stie ca ea contine proorocia despre Cele 7 Tr.Ap.!!!

Deci cine crezi tu ca ar trebui sa mearga si sa intrebe, sa caute, sa cerceteze si sa se convinga?

Cine crezi tu ca e pripitul?

Tu esti pripitul!!! Io am cercetat si m-am convins! Fratii din NIP sunt drepti si cuminti traind ca niste sfinti-sfintiti fara nicio indoiala!

Sunteti furati de dracul oi prapadite si furate care aparent va pozati drept sfinti cand sunteti doar draci si prostiti.

Daca e dreptatea voastra asa de dreapta de ce nu reusiti sa ii convingeti pe restul.

Sunteti o gramada de prapaditi care va amagiti unii pe altii.

Sunteti doar amagiti inselati.
Reply With Quote
  #206  
Vechi 15.09.2022, 14:37:24
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.244
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Sunteti furati de dracul
Stii ca necuratul.
Citat:
oi prapadite si furate care aparent va pozati drept sfinti
Stii iar ca necuratul.
Citat:
cand sunteti doar draci si prostiti.
Si iar stii ca necuratul.

Citat:
Daca e dreptatea voastra asa de dreapta de ce nu reusiti sa ii convingeti pe restul.
Pe blandul Moise cati l-au crezut in ciuda minunilor? 2, Iosua Navi si Caleub fiul lui Jefone. Doar pentru ca s-au pocait.
Pe mine m-au convins, deci mai trebe unul.

Citat:
Sunteti o gramada de prapaditi care va amagiti unii pe altii.
Iar stii ca necuratul.

Citat:
Sunteti doar amagiti inselati.
Si iar stii ca necuratul si chiar mai rau, stii ca negura noptii!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 15.09.2022 at 14:40:58.
Reply With Quote
  #207  
Vechi 31.01.2023, 17:00:12
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.244
Implicit

Aici este vorba de Cuvantul lui Dumnezeu suflat prin Cele 7 Trambite Apocaliptice ale Sale asa cum este scris si proorocit in Apocalipsa sf. Ioan Teologul, apostol al Domnului Iisus Hristos.

Samanta Imparatiei Cerurilor aruncata in tzarina a rodit prin Credinta si vine vremea secerisului.
"Secerișul este mult, dar lucrătorii sunt puțini; rugați deci pe Domnul secerișului, ca să scoată lucrători la secerișul Său."
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 31.01.2023 at 17:20:24.
Reply With Quote
  #208  
Vechi 04.02.2023, 00:29:56
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Repet si aici, threadul asta este al unui sectar, care propovaduieste o invatatura a unei secte, secta Noul Ierusalim Pucioasa.

Linkurile si toate materialele sunt ale sectei.

Si ce spune sectarul este despre 7 Trompete Apocaliptice, o lista de inselati pe care ei o folosesc pentru pescuit idioti.
Reply With Quote
  #209  
Vechi 06.02.2023, 22:10:34
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.244
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Repet si aici, threadul asta este al unui sectar, care propovaduieste o invatatura a unei secte, secta Noul Ierusalim Pucioasa.

Linkurile si toate materialele sunt ale sectei.

Si ce spune sectarul este despre 7 Trompete Apocaliptice, o lista de inselati pe care ei o folosesc pentru pescuit idioti.
Iata, ti-ai repetat punctul de vedere. Asta crezi dumneata si multi altii asemenea tie. Se pare ca nu te-ai luminat in post si in sarbatori ci ti-ai intarit necredinta ca sa prinzi puteri si iata ai revenit sa recidivezi si sa mai lovesti cu tupeu in Dumnezeu mintind si trufind. Nu te opresc, esti liber sa te autodistrugi, sa te demonizezi, sa te pierzi, sa-ti alegi iadul. Io n-am cum sa te iert decat de minciunile si defaimarile aruncate in dreptul meu, atunci cand ai sa-ti ceri iertare pentru ca vad ca nu ti-a folosit ca te-am iertat mereu fara sa o ceri. In loc de revenire in fire iata ca iar dezinformezi defaimand la fel de trufas si de viclean ca mai inainte.

"Scurte" precizari:
Io nu pescuiesc pe nimeni, nici credinciosii NIP n-au de ce sa pescuiasca pe cineva, n-au interese materialiste. Cuvantul lui Dumnezeu boteaza prin Cuvant, pe cel ce asculta-citeste-audiaza si urmeaza invatatura crezand iar Trambitele n-au scos si nu scot pe nimeni din ortodoxie ci ii indeamna pe toti sa urmeze Calea (Hristos-Cuvantul), Calea cea stramta, sfanta, bisericeasca, ortodoxa, curajoasa, eroica, demna, asa ca ei insisi si ca ucenicii lor. Trambitele si ucenicii nu sunt trompete si nici secte ci credinciosi foarte seriosi, integrii, drepti, smeriti, cinstiti plini de Har si de cunoasterea lui Dumnezeu. Nu-s sectant. Nu dezinformez. Cu ei e Focul si Duhul Sfant Cel adevarat si nu ala de la secte, am cercetat, am cunoscut si va marturisesc si voua... ca sa va eliberez pentru a putea citi si crede si voi caci ati fost inchisi in iad si de frica nu puteti crede, nu puteti urma.

Va recomand sa nu va luati dupa acest individ dubios care nu poate si nu vrea sa creada in ciuda minunilor si dovezilor evidente, care nu poate sa taca desi stie ca toata lumea a auzit de Trambitele Apocaliptice românesti. Io nu cred ca exista altele mai ingeresti, mai adevarate in toata ortodoxia si in toata lumea. Nu va luati deci dupa minciunile si indoielile sadite de acest om care nu cunoaste si care dezinformeaza nestiind ce spune, lovind din ascuns ca sa ispiteasca si sa provoace aruncand petarde si fumigene de dupa icoana unui mare sfant exact ca un lup imbract in haina de oaie, de pastor, de sfant Athonit, vrand sa infricoseze, sa sperie, sa dezbine, sa "apere". El sarmanul isi apara caderea in necredinta si satanism si ar vrea sa va luati dupa el si dupa frica si siguranta lui. Nu fugiti de Cruce, nu fugiti de Cuvant!

Foloseste o viclenie ieftina si penibila vorbind despre linkuri si materiale ce tin de nu stiu ce secta, insinuand ca mi-ar apartine mie sau nu stiu carei secte. Linkurile date de mine, acesta si acesta sunt la doua filme de pe Youtube, in mod evident, al doamnei Paraschivescu si al domnului Alexandrescu, niste oameni seriosi, nu stiu sa fie sectari sau sa tina de cineva anume. Io nu-i cunosc si nu stiu cine sunt, ce cred ei, dar le-am urmarit prelegerile apocaliptice din filmulete. Prin aceste linkuri am aratat ca acei clarvazatori, gen nostradamus, au vazut si ei cate ceva dar n-au stiut clar despre Cine e vorba, n-au priceput ce e de crezut creind confuzie. Este vorba in mod sigur de Domnul Iisus Hristos-Cuvantul lui Dumnezeu care vine pe un calut alb. El este Cel ce duce la indeplinire vestea cea buna a Apocalipsei, a biruirii lumii, satanismului si antihrismului mondial si a proorocului mincinios preluand puterea Credintei si a virtutilor in mana Sa asa cum a fost proorocit si scris de la Dumnezeu in scripturi, pastorind pe poporul Sau spre vesnicia fericita din Cer.

Daca nu stiti ce sa credeti, cercetati, cititi, informati-va, cumpaniti, chibzuiti si nu va lasati prada fricii, pripelii, manipularii induse de unii si altii, caci frica e indusa de teroristii imbracati in haine de biserica, haina de pastori sau haina de sfinti care ar vrea sa va sperie ca pe copii cu baubaul sectar sau demoniac ca sa va supuneti orbeste hotararilor si asa sa va desparta de Dumnezeu caci antihristul e frumosul terorist, istârfurul viclean care vrea sa va tzepuiasca mituindu-va si incantandu-va cu orice ca sa nu credeti, nicidecum Domnul Iisus, nicidecum Hristos-Cuvantul. Iar daca se va hotara prin sinod talharesc, asa ca si cel Cretan, nu numai sa va uniti cu toti paganii si ereticii ci chiar sa va supuneti antihristului o veti face? Va veti lepada de Hristos ca sa respectati hotararile unui sinod bisericesc?

Orice sinod ortodox e de ascultat si urmat doar atata vreme cat este pro adevaratul Dumnezeu si pro lucrarile Lui Dumnezeu in deplina libertate pentru credinciosi ca oameni liberi. Cand se pune contra lui Dumnezeu asa ca sinedriul de acum 2000 de ani, atunci e de lepadat, nu in totalitate ci doar hotararile nedrepte, pripite. N-are rost sa devi complice la caderea unora care te pot trage in fundul iadului. Trebuie sa ai curajul si eroismul crestin sa-ti scoti barna din ochi si sa vezi adevarul alegand ce e drept de urmat.

Io am ales sa urmez nu numai ortodoxia ci si credinta in Cuvantul lui Dumnezeu suflat prin Cele 7 Trambite Apocaliptice. Asa cred ca e cinstit!

(PS: Ma iarta daca te-am jignit si te-am agresat repetand iar ca esti decat un pripit! Un pripit trufas, iresponsabil.)
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 09.02.2023 at 14:40:58.
Reply With Quote
  #210  
Vechi 09.02.2023, 00:11:55
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Din nou, thread sectar cu marturie sectara, rog atentie la ce se scrie de catre Morocel.
Nu face parte din Biserica Ortodoxa Romana, face parte dintr-o secta condamnata, acuza si condamna BOR.

Rog atentie la sectarul Morocel care isi face veacul pe forum.



Sectare, smereste-te in fata Bisericii prin pocainta, nu te fatarnici in fata mea facandu-o pe smeritul.

E smerit sectarul cand e trufas si huleste Biserica.

Tu esti hulitor al Bisericii de asta pururea te voi condamna si voi fi impotriva ta. Pentru ca hulesti Biserica!

Stii cum esti, esti ca un parazit caruia toata lumea ii spune ca e parazit dar el o face pe mieluselul. Mai bine ai vedea pe unde esti. Esti de ani de zile un parazit pe forum, care nu stie decat sa paraziteze, dar care o faci pe inteleptul.

Last edited by gpalama; 09.02.2023 at 00:15:18.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare