Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #231  
Vechi 25.06.2011, 23:09:50
guardian knight's Avatar
guardian knight guardian knight is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.02.2011
Locație: Cluj-Napoca
Mesaje: 897
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Melissa Vezi mesajul
Sute de bucureșteni, în mare parte pensionari, au stat încă de joi noapte (23 spre 24 iunie 2011) la coadă pentru a prinde promoțiile ( ZAHAR si ULEI )unui supermarket din cartierul Rahova, din Capitală.

http://www.antena3.ro/romania/bucure...ii-129043.html

Daca deschizi linkul, pe langa articolul complet ai si niste filmulete cu adevarata fata a Romaniei de azi!
Niste bosorogi, nostalgici comunisti, carora le face placere sa isi reaminteasca tineretea traita pe la cozi !!!
  #232  
Vechi 25.06.2011, 23:14:18
LapetiteMoc LapetiteMoc is offline
Banned
 
Data înregistrării: 04.05.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.900
Lightbulb trist

Citat:
În prealabil postat de guardian knight Vezi mesajul
Niste bosorogi, nostalgici comunisti, carora le face placere sa isi reaminteasca tineretea traita pe la cozi !!!
Ce trist ca va permiteti sa judecati suferintele si neputintele semenilor vostri ! Sa va ocroteasca Domnul cu Mila Lui, nu cu rodul cuvintelor voastre! ("Adevarat va spun ca pentru orice cuvant rostit oamenii vor da socoteala in ziua judecatii.")
  #233  
Vechi 25.06.2011, 23:18:27
konijiro's Avatar
konijiro konijiro is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.04.2009
Mesaje: 1.114
Implicit

Citat:
Niste bosorogi, nostalgici comunisti, carora le face placere sa isi reaminteasca tineretea traita pe la cozi !!!
Sau poate niste oameni pentru care diferenta de 1 leu la kilul de zahar chiar conteaza, mai ales in zilele de dinainte de pensie?
Mama, cata empatie si intelegere crestine emani, stai sa deschid geamul...
__________________
Traieste o viata implinita. Daca exista zei, si sunt drepti, nu le va pasa cat de devotat lor ai fost, ci vei fi binevenit datorita virtutilor de care ai dat dovada de-a lungul vietii. Daca exista zei, si sunt nedrepti, oricum nu ai vrea sa le fi devotat lor. Iar daca nu exista zei, atunci vei fi disparut pur si simplu, dar vei fi trait o viata nobila, care va ramane in amintirile celor dragi. - Marc Aureliu
Question everything.
  #234  
Vechi 25.06.2011, 23:24:51
LittleSparrow LittleSparrow is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.06.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 118
Implicit

Este și sărăcie și suferință în țara asta.
  #235  
Vechi 26.06.2011, 09:13:55
IonelS IonelS is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.07.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 974
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Yasmina Vezi mesajul
?????????????????

Astept sa-ti cer scuze!!!!!
Culmea tupeului fariseic !

Iti permiti luxul sa indepartezi o romancuta de tara ei natala s ai pretentii orientale la scuze crestine !?
Unde te crezi, in harem vorbind cu eunucii ?
Sa-ti fie rusine ! Ceea ce faci tu este un pacat incomensurabil ! Esti Dumnezeu si eu nu stiu ?
  #236  
Vechi 26.06.2011, 09:33:58
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de IonelS Vezi mesajul
Mia femeie cu id arabesc , ne lasi ! De ce esti vicleana si insiduoasa pt a o determina pe fata sa nu se intoarca in PATRIA EI DATA DE DUMNEZEU ?
Sunt sigur ca nu fuge de parinti, ci simte chemarea harica catre ceea ce i-a fost dat de sus - spatiu geografic, credinta apostolica, locuri si duhovnici cu har, peisaje mirifice, ....

Ea de ce sa n-aiba parte de ceea ce strainii vor sa cumpere cu bani, adica locuri cu energii iesite din comun - Monastirea Craiman, Sinca Veche, Namaiesti, Cetatuia de Arges, Ceaslaul, Apuseni....?

Daca tu te-ai insotit cu un arab, ea de ce sa nu se intoarca in tara pt a-si gasi un roman ?

Ea nu vrea sa fuga, ci vrea sa se intoarca !

Toate neamurile pagane vor sa-si faca colonii in Romania , numa tu ai grija malefica sa-i spui unei romancute sa nu se intoarca in propria tara !

TU SA N-AI PARTE DE ACEASTA TARA , CA N-O MERITI !
Mai omule,prima regula aici pe forum este sa nu jignesti pe nimeni;daca nu exista aptitudini de comunicare ar fi mai bine sa ne abtinem de a scrie pe forumuri-adica pe intelesul tau,daca nu ai argumente nu ma jigni gratuit si-ti permite sa faci asocieri de prost gust cu privire la persoana mea!

Daca iti vei mai permite sa debitezi idiotenii care privesc persoana mea am sa te raportez ADMINULUI!!!
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
  #237  
Vechi 26.06.2011, 10:07:55
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit Despre mine!

Citat:
În prealabil postat de IonelS Vezi mesajul
Culmea tupeului fariseic !

Iti permiti luxul sa indepartezi o romancuta de tara ei natala s ai pretentii orientale la scuze crestine !?
Unde te crezi, in harem vorbind cu eunucii ?
Sa-ti fie rusine ! Ceea ce faci tu este un pacat incomensurabil ! Esti Dumnezeu si eu nu stiu ?
Intr-adevar,ma numesc Fatoush Yasmina(familia sotului nu i-a fost pe plac numele meu Carmina si ei mi-au schimbat numele in Yasmina) si m-am casatorit cu un stomatolog arab,care mai are 3 neveste,una dintre ele tot romanca,din Botosani...El a facut facultatea in Romania,la Timisoara si vrea sa se intoarca sa deschida un cabinet in Bucuresti,insa mie imi repugna ideea si nu as vrea sa ma intorc sa port haine musulmane la mine in tara,imi este jena de cunoscuti,prieteni...aici in desert"by the ocean" nu ma cunoaste nimeni...

In urma casatoriei mi-am schimbat religia,am trecut la musulmani dar numai formal iar copiii sunt musulmani si ei;nici nu i-am invatat romaneste ca nu am timp,muncesc prea mult in gospodarie si am grija si de celelalte sotii ale lui Edmir ca eu sunt cea mai mare ca varsta(ele sunt mai tinere).Chiar daca Edmir are 4 sotii(pana acum)aici nu se numeste harem ci familie,iar eunuci nu avem deoarece eu si celelalte femei mature din familie purtam de grija sotiilor tinere(cum am mai spus).

Cred ca am devenit un pic invidioasa pe femeile libere,din acest motiv nu vreau sa vb despre reintoarcerea in tara ca despre o posibilitate fericita!

Si ce daca m-am insotit cu un arab?Imi este interzis sa scriu pe forum?Sau am interzis eu altor femei sa se casatoreasca cu romani asa cum ziceti dvs?
Departe de mine asemenea intentii :)
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
  #238  
Vechi 26.06.2011, 10:39:35
LapetiteMoc LapetiteMoc is offline
Banned
 
Data înregistrării: 04.05.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.900
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Yasmina Vezi mesajul
Intr-adevar,ma numesc Fatoush Yasmina(familia sotului nu i-a fost pe plac numele meu Carmina si ei mi-au schimbat numele in Yasmina) si m-am casatorit cu un stomatolog arab,care mai are 3 neveste,una dintre ele tot romanca,din Botosani...El a facut facultatea in Romania,la Timisoara si vrea sa se intoarca sa deschida un cabinet in Bucuresti,insa mie imi repugna ideea si nu as vrea sa ma intorc sa port haine musulmane la mine in tara,imi este jena de cunoscuti,prieteni...aici in desert"by the ocean" nu ma cunoaste nimeni...

In urma casatoriei mi-am schimbat religia,am trecut la musulmani dar numai formal iar copiii sunt musulmani si ei;nici nu i-am invatat romaneste ca nu am timp,muncesc prea mult in gospodarie si am grija si de celelalte sotii ale lui Edmir ca eu sunt cea mai mare ca varsta(ele sunt mai tinere).Chiar daca Edmir are 4 sotii(pana acum)aici nu se numeste harem ci familie,iar eunuci nu avem deoarece eu si celelalte femei mature din familie purtam de grija sotiilor tinere(cum am mai spus).

Cred ca am devenit un pic invidioasa pe femeile libere,din acest motiv nu vreau sa vb despre reintoarcerea in tara ca despre o posibilitate fericita!

Si ce daca m-am insotit cu un arab?Imi este interzis sa scriu pe forum?Sau am interzis eu altor femei sa se casatoreasca cu romani asa cum ziceti dvs?
Departe de mine asemenea intentii :)
Sheherezada !!!
  #239  
Vechi 26.06.2011, 10:47:02
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de LapetiteMoc Vezi mesajul
Sheherezada !!!
Chiar ea,in carne si oase!
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
  #240  
Vechi 26.06.2011, 10:47:17
LapetiteMoc LapetiteMoc is offline
Banned
 
Data înregistrării: 04.05.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.900
Implicit

Laura, draga, dupa cum bine sublinia Yasmina, tu oscilezi intre Romania si Anglia. Asadar, ideea ca-ti lipsesc Bisericile si Manastirile din Romania, traditiile si ritualul credintei de la noi, nu sta in picioare. Daca oscilai intre Romania si Grecia, inca era mai coerent dorul tau, insa Anglia nu prea are legatura cu ceea ce sustii tu ca necesitate pentru tine. Decanteaza bine ce este in mintea ta, identifica bine ceea ce vrei si roaga-te Domnului sa obtii. Daca tu singura nu stii ce vrei, oare cum vei sti ce sa ceri si cum sa ceri de la Domnul ? Sau mai bine roaga-te sa aleaga Domnul calea: "Doamne, eu sunt o farama neputincioasa a creatiei Tale, ma las in mainile Tale Sfinte sa alegi cum stii mai bine pentru mine!"
Subiect închis



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
canon, sfatuiti-ma, va rog... tibimarin Intrebari utilizatori 21 16.03.2012 23:13:02
Ce ma sfatuiti? Darkanian Generalitati 8 26.07.2010 21:31:06
sfatuiti-ne va rugam anamaria90 Generalitati 7 30.10.2008 14:10:40
vreau sa infintez manastire - vreau informatii co rusu Stiri, actualitati, anunturi 0 26.06.2008 13:04:07