Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #61  
Vechi 23.11.2009, 20:44:06
elizabeta elizabeta is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.11.2009
Locație: Bucuresti
Mesaje: 711
Implicit

Citat:
În prealabil postat de glykys Vezi mesajul
Multumim frumos, Elizabeta. Sa te binecuvinteze Dumnezeu, pentru ca mare, mare milostenie ti-ai facut mergand la Sf. Parascheva si rugand-o sa mijloceasca pentru noi!
Multumesc pentru flori, sunt superbe, dar nu sunt pentru mine, ci pentru voi, cei care v-ati rugat sa mergem si sa ne intoarcem cu bine.
Draga mea, am avut un interes absolut personal cand am hotarat sa mergem la Sfanta Paraschiva. N-a fost nici o milostenie, doar am dus o lista (incarcatura foarte pretioasa, de altfel, a nu se intelege gresit!!!)
Reply With Quote
  #62  
Vechi 23.11.2009, 20:46:24
elizabeta elizabeta is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.11.2009
Locație: Bucuresti
Mesaje: 711
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Nevrednicul Vezi mesajul
Multumesc mult ,Elizabeta! mi ai dat o lectie adevarata pe care vreau sa mi o insusesc de smerenie credinta si iubire de aproape!Dumnezeu sa va poarte de grija,si sa ti ocroteasca sufletul nobil!iti multumim noi...toti ai mei!
Fratilor, va implor, nu-mi multumiti mie, ci MULTUMITI-I SFINTEI, pentru ca e "responsabila" de tot...
Reply With Quote
  #63  
Vechi 23.11.2009, 20:47:18
elizabeta elizabeta is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.11.2009
Locație: Bucuresti
Mesaje: 711
Implicit

Aaa, am postat cateva poze in album, restul n-au iesit tocmai bine...
Reply With Quote
  #64  
Vechi 23.11.2009, 21:07:02
mara2008's Avatar
mara2008 mara2008 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.05.2008
Locație: Orasu cu KM 0 inlacrimat...
Religia: Ortodox
Mesaje: 444
Implicit Multumesc eu alaturi de toti forumisti

Draga Mara, stim ca ne-ai insotit cu rugaciunea, pentru ca totul a mers incredibil de bine...peste tot...tot timpul. Multumesc!!!

Caci in mod sigur toti s-au rugat ca si mine,asa cum ne rugam mereu uniti pentru nevoile fiecaruia,asa rugaciunea unita fiind mult mai mare ajutor,si nu in umltinu rand rugaciunea voastra si sufletul vostru mare si curat a facut posible aceste minuni ce le-ati infatuit,si cum bine spune fratele costel
< Daca fiecare din noi ar face ceea ce ai facut tu, lumea ar avea parte de mai multa binefacere>
bine ar fi daca vorbele lui le-am implini fiecare pe la manastirele sau bisericile unde mergem,caci ce a fost mai greu (adica lista)ai facut-o tu draga noastra elizabeta
Multumim



__________________
O,vorba buna balsam pentru suflet!
Reply With Quote
  #65  
Vechi 23.11.2009, 22:18:28
Miha-anca
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mara2008 Vezi mesajul
caci ce a fost mai greu (adica lista)ai facut-o tu draga noastra elizabeta
Multumim
Dupa ce a avut gandul cel bun, de a se ruga pentru toti la Sf. Parascheva, lista nu a mai fost atat de greu de intocmit. Iti multumesc si eu, draga elizabeta.
Reply With Quote
  #66  
Vechi 23.11.2009, 22:47:19
geo.nektarios's Avatar
geo.nektarios geo.nektarios is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.07.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.357
Implicit

Citat:
În prealabil postat de elizabeta Vezi mesajul
Geo, m-am rugat pentru tine (si nu numai) in mod special, asa cum mi-ai cerut.
Multumesc din suflet sora draga!!! Sa fii binecuvantata cu tot ce iti doresti si sa iti ajute Bunul Dumnezeu in tot ce ai nevoie, mai ales sa dobandesti MANTUIREA SUFLETULUI!!!!
Reply With Quote
  #67  
Vechi 23.11.2009, 22:59:48
elizabeta elizabeta is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.11.2009
Locație: Bucuresti
Mesaje: 711
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Miha-anca Vezi mesajul
Dupa ce a avut gandul cel bun, de a se ruga pentru toti la Sf. Parascheva, lista nu a mai fost atat de greu de intocmit. Iti multumesc si eu, draga elizabeta.
Eu va multumesc ca ma creditati cu fapte bune, dar voi toti credeti ca am facut mai mult decat am facut in realitate. Si cum ma simt stanjenita, sunt datoare sa fac urmatoarele clarificari:
1. De ideea cu lista e responsabil sotul meu - eu n-am nici idei, nici simtul umorului, nici spirit organizatoric;
2. Daca vreti sa stiti, sotul meu e cel care a facut acest efort - nu-i deloc usor sa conduci numai tu atatea ore, mai ales cu o nevasta trancanitoare langa tine...
3. Si daca realmente vreti sa-mi multumuti, va implor sa dati ceva de pomana la saraci, dupa puteri; si aici am un interes pur personal si egoist - vreau sa mai am curaj si obraz sa ma mai duc la Sfanta si altadata...
Reply With Quote
  #68  
Vechi 23.11.2009, 23:12:37
Miha-anca
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Da, e cazul sa mai dau si eu ceva de pomana, caci n-am mai facut milostenie de mult timp. Voi face milostivire, si sper ca sunt in asentimentul toturor, ca e cazul sa actionam cu totii in acest sens si pentru ca acum suntem in Post.
Inca odata multumiri.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Va iau cu mine la Cuvioasa Paraschiva! dorinastoica14 Rugaciuni 92 15.10.2012 22:21:28
Cat de des mergem la biserica? cristian sergiu Generalitati 30 16.07.2011 21:25:20
E pacat sa mergem la opera?? gogulet Generalitati 70 12.07.2011 23:57:16
Ce se obisnuieste de ziua Sfintei Paraschiva? simona Stiri, actualitati, anunturi 3 14.10.2009 00:06:18
Cuvioasa Paraschiva mara2008 Generalitati 7 16.10.2008 08:35:02