Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica Ortodoxa si alte religii > Alte Religii
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #51  
Vechi 02.09.2010, 19:39:10
haitchi haitchi is offline
Member
 
Data înregistrării: 25.06.2010
Mesaje: 94
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AndreiM Vezi mesajul
Draga Haitchi,

Am citit putin din ce ai postat si in fiecare reply vad putina indreptatire de sine si o atitudine de superioritate fata de ceilalti. Nu mi se pare corect sa ne judeci astfel ori sa afirmi ca Reiki e un lucru bun. Ti-a spus cineva cu har ca e? A afirmat un sfant ca nu e nici un pericol sa folosim Reiki si/sau bioenergiile? Pana acum, oameni pe care noi ii respectam si iubim, oameni care si-au dedicat viata Lui Hristos au spus contrariul. Mi se pare destul de ciudat ca tu ai avea incredere in cuvantul altora si nu in al lor, afirmand in acelasi timp ca esti crestin-ortodoxa.
In acelasi timp nu m-i se pare corect sa spui ca Romania sau cetatenii ei crestin-ortodocsi se afla in Epoca de Piatra. Complexitatile nefolositoare a altor "stiinte care ne ajuta" adesea creaza un mai mare vid in inima omului si/sau le pun langa Hristos, lucru de care incercam sa scapam tot mai mult. Daca ai auzit Cuvantul Lui, te-ai rugat si ai credinta in El, de ce mai ai nevoie de orice altceva, pentru a te mantui sau a trai?
Andrei,
Daca eu am lasat impresia de superioritate, imi cer iertare, nu acesta a fost scopul discutiilor mele pe acest forum. Insa totodata nu pot sa ma comport ca un strutz si sa nu recunosc ca exista MEDICINA pe acest pamant sub mai multe forme poate decat ne inchipuim noi. Ca unii nu vor sa recunoasca, asta e alta treaba. Eu sunt un om care traieste in aceasta lume, pe aceasta planeta si incearca sa inteleaga oameni, culturi, traditii cu toate cele, si mai mult, sa ia de la fiecare ce este mai bun. Atunci cand faceam referire la "epoca de piatra" am stiut ce spun. Prostia uneori din pacate se poate ridica la rang de religie. Einstein spunea bine ca,... nu stie daca universul este infinit, insa prostia cu siguranta ca e infinita... Eu incerc sa inteleg pozitia bisericii crestine prin reprezentantii ei si in spetza cea ortodoxa ca nu ma costa nimic, e ok, insa de ce intotdeauna reprezentantii bisericii noastre se LUPTA din plin cu orice religie, inclusiv cu catolicii si greco-catolicii? Cine le da acest drept? Papa Ioan Paul al II-lea a inteles ce inseamna COMUNICAREA si a avut intalniri cu toti liderii spirituali ai lumii ce reprezentau o credinta si o religie total opusa de cea crestina, culminand cu intrarea Papei intr-o Moschee. Cum crezi tu ca vede Dumnezeu relatia dintre oameni, comunicarea dintre ei? Judecandu-se unii pe altii si LUPTANDU-SE intre ei care religie e mai dreapta si mai sfanta?
Acest lucru am incercat sa-l pun in evidenta aproape in toate comentariile mele si daca nu am fost inteleasa, asta e. Pot trai si cu acest lucru foarte bine. Eu stiu una si buna:"Dumnezeu ma iubeste si ma ajuta" atata vreme cat doresc sa fac un bine pentru mine sau semenilor care imi cer ajutorul si nu am vise de preamarire si stau in banca mea si-l recunosc pe Dumnezeu. Aici e tot misterul, ca, indiferent ce rezultate ai obtinut in aceasta viata in orice domeniu, sa multumesti Lui si niciodata sa nu te crezi mai presus decat El.

Numai bine si sanatate

Last edited by haitchi; 02.09.2010 at 19:48:50.
Reply With Quote
  #52  
Vechi 02.09.2010, 19:56:23
AndreiM AndreiM is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.10.2009
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 344
Implicit

Citat:
În prealabil postat de haitchi Vezi mesajul
Eu stiu una si buna:"Dumnezeu ma iubeste si ma ajuta" atata vreme cat doresc sa fac un bine pentru mine sau semenilor care imi cer ajutorul si nu am vise de preamarire si stau in banca mea si-l recunosc pe Dumnezeu.

La fel si vrajitoarele sustin ca viata lor e mai buna prin vraji si Il recunosc si ele pe Dumnezeu.
Si satanistii sustin ca ce fac ei ii ajuta, si Il recunosc pe Dumnezeu.

Einstein se referea la ignoranta oamenilor in detrimentul falsului si claritatii. Tu folosesti in mod gresit citatul asta.

Si inca nu ai raspuns la intrebarea mea: Daca Il ai pe Iisus, de ce iti mai trebuie Reiki?
Reply With Quote
  #53  
Vechi 02.09.2010, 20:11:19
haitchi haitchi is offline
Member
 
Data înregistrării: 25.06.2010
Mesaje: 94
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AndreiM Vezi mesajul
La fel si vrajitoarele sustin ca viata lor e mai buna prin vraji si Il recunosc si ele pe Dumnezeu.
Si satanistii sustin ca ce fac ei ii ajuta, si Il recunosc pe Dumnezeu.

Einstein se referea la ignoranta oamenilor in detrimentul falsului si claritatii. Tu folosesti in mod gresit citatul asta.

Si inca nu ai raspuns la intrebarea mea: Daca Il ai pe Iisus, de ce iti mai trebuie Reiki?
Stii ceva? Tu nu vei intelege niciodata, degeaba iti explic. Eu imi cer iertare si tu judeci in continuare. Ce e asta, intelepciune sau prostie? Te las pe tine sa gandesti mai departe. Eu ti-am raspuns la toate intrebarile insa tu...asta e. Roaga-te Andrei asa cum stii si fa cum crezi ca e mai bine pentru tine si nu lua in considerare decat ceea ce consideri ca ti se potriveste si in ceea ce crezi.
Reply With Quote
  #54  
Vechi 02.09.2010, 20:23:28
AndreiM AndreiM is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.10.2009
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 344
Implicit

Uite ceva interesant:
A-ti cere iertare inseamna a regreta ceva prin Dumnezeu fata de tine sau alt om.
A-ti cere scuze inseamna a regreta ceva prin tine cu referire la alt om.


Nu te judec haitchi, faptul ca am raspuns la ce ai scris tu inseamna ca imi pasa de ce zici si ca vreau sa discutam mai mult pe tema asta. Daca nu spun lucruri care iti convin nu inseamna ca nu inteleg sau ca te judec, pur si simplu privesc situatie din alta perspectiva.Dumnezeu deseori vorbeste prin oamenii placuti Lui, iar acestia spun ca orice in afara de Cuvantul Lui e gresit. Eu sunt de acord cu asta. Prin deductie logica, si Reiki e gresit pentru ca foloseste lucruri ce contravin Cuvantului Lui.

As vrea sa imi cer iertare si scuze si pentru ca nu am reusit sa ma fac inteles si pentru ca probabil ti-am lasat un gust amar in gura. Numai Dumnezeu te poate judeca, ceilalti iti considera actiunile. Dar a-L iubi pe Dumnezeu inseamna a-L cunoaste si a te dedica Lui intru totul.
Reply With Quote
  #55  
Vechi 02.09.2010, 20:42:28
haitchi haitchi is offline
Member
 
Data înregistrării: 25.06.2010
Mesaje: 94
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AndreiM Vezi mesajul
Uite ceva interesant:
A-ti cere iertare inseamna a regreta ceva prin Dumnezeu fata de tine sau alt om.
A-ti cere scuze inseamna a regreta ceva prin tine cu referire la alt om.


Nu te judec haitchi, faptul ca am raspuns la ce ai scris tu inseamna ca imi pasa de ce zici si ca vreau sa discutam mai mult pe tema asta. Daca nu spun lucruri care iti convin nu inseamna ca nu inteleg sau ca te judec, pur si simplu privesc situatie din alta perspectiva.Dumnezeu deseori vorbeste prin oamenii placuti Lui, iar acestia spun ca orice in afara de Cuvantul Lui e gresit. Eu sunt de acord cu asta. Prin deductie logica, si Reiki e gresit pentru ca foloseste lucruri ce contravin Cuvantului Lui.

As vrea sa imi cer iertare si scuze si pentru ca nu am reusit sa ma fac inteles si pentru ca probabil ti-am lasat un gust amar in gura. Numai Dumnezeu te poate judeca, ceilalti iti considera actiunile. Dar a-L iubi pe Dumnezeu inseamna a-L cunoaste si a te dedica Lui intru totul.
Si tu dai citate din carti si cand e sa aplici credinta, ce faci? Fugi in munti unde nu ai cum sa pacatuiesti? Reprezentantii bisericii traiesc intr-o permanenta frica de cunoastere, indiferent cum s-ar numi ea, de frica sa nu dea fata-n fata cu necuratu'. Pentru ei, ca vorbim de Reiki, sau de medicina clasica sau alternativa ori de orice alt domeniu al stiintei, pentru ei e acelasi lucru. Stiinta, de orice fel ar fi ea, reprezinta erezie deoarece poate fi de la necuratu'. Nu pot demonstra, insa, ca sa nu greseasca, o resping din start. Pai nu te simti in epoca de piatra mon cher? Si apoi ma scuzi, dar ce treaba are vrajitoria si satanismul in toata treaba asta? Saracul Giodano Bruno cu ce a gresit in fata bisericii de l-au facut eretic si l-au ars pe rug? La ce-i trebuia lui sa stie daca se invarte sau nu pamantul atata vreme cat credea in Dumnezeu? Andrei, tu te auzi vorbind sau vrei doar sa ma provoci?
E bine sa ascultam si sa cunoastem toate parerile insa nu trebuie sa uitam ca adevarul de multe ori se afla la mijloc.

Si inca un lucru: definitiile tale cu privire la iertare si regret, nu crezi ca ar trebui sa le mai "ajustezi" putin? Eu recunosc faptul ca, nu credeam niciodata ca pe un asemenea forum am sa gasesc oameni atat de indoctrinati, crede-ma. Oricine mi-ar fi spus, nu as fi crezut. Am considerat intotdeauna ca romanii sunt oameni cu "scaun la cap" dar incep sa ma indoiesc profund. Nici nu ma mir ca tara asta a ajuns asa. Cum crezi tu ca cu o asemenea gandire, noi putem progresa ca neam si tara? Cum, daca respingem aproape tot din FRICA sa nu gresim cumva?

Last edited by haitchi; 02.09.2010 at 20:56:22.
Reply With Quote
  #56  
Vechi 02.09.2010, 20:56:00
ViermeSiNuOm's Avatar
ViermeSiNuOm ViermeSiNuOm is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.01.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 106
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AndreiM Vezi mesajul
Uite ceva interesant:
A-ti cere iertare inseamna a regreta ceva prin Dumnezeu fata de tine sau alt om.
A-ti cere scuze inseamna a regreta ceva prin tine cu referire la alt om.


Nu te judec haitchi, faptul ca am raspuns la ce ai scris tu inseamna ca imi pasa de ce zici si ca vreau sa discutam mai mult pe tema asta. Daca nu spun lucruri care iti convin nu inseamna ca nu inteleg sau ca te judec, pur si simplu privesc situatie din alta perspectiva.Dumnezeu deseori vorbeste prin oamenii placuti Lui, iar acestia spun ca orice in afara de Cuvantul Lui e gresit. Eu sunt de acord cu asta. Prin deductie logica, si Reiki e gresit pentru ca foloseste lucruri ce contravin Cuvantului Lui.

As vrea sa imi cer iertare si scuze si pentru ca nu am reusit sa ma fac inteles si pentru ca probabil ti-am lasat un gust amar in gura. Numai Dumnezeu te poate judeca, ceilalti iti considera actiunile. Dar a-L iubi pe Dumnezeu inseamna a-L cunoaste si a te dedica Lui intru totul.


Citat:
În prealabil postat de haitchi Vezi mesajul
Si tu dai citate din carti si cand e sa aplici credinta, ce faci? Fugi in munti unde nu ai cum sa pacatuiesti? Reprezentantii bisericii traiesc intr-o permanenta frica de cunoastere, indiferent cum s-ar numi ea, de frica sa nu dea fata-n fata cu necuratu'. Pentru ei, ca vorbim de Reiki, sau de medicina clasica sau alternativa ori de orice alt domeniu al stiintei, pentru ei e acelasi lucru. Stiinta, de orice fel ar fi ea, reprezinta erezie deoarece poate fi de la necuratu'. Nu pot demonstra, insa, ca sa nu greseasca, o resping din start. Pai nu te simti in epoca de piatra mon cher? Si apoi ma scuzi, dar ce treaba are vrajitoria si satanismul in toata treaba asta? Saracul Giodano Bruno cu ce a gresit in fata bisericii de l-au facut eretic si l-au ars pe rug? La ce-i trebuia lui sa stie daca se invarte sau nu pamantul atata vreme cat credea in Dumnezeu? Andrei, tu te auzi vorbind sau vrei doar sa ma provoci?
E bine sa ascultam si sa cunoastem toate parerile insa nu trebuie sa uitam ca adevarul de multe ori se afla la mijloc.

Așa este dar... "cine are urechi de auzit să audă !" ... una dintre marile înșelări ale diavolului este " mai roagă-te, mai ține și post, mai fă și o faptă bună, mai mergi pe la biserică că doar ești credincios și apoi fă ce știi tu mai bine că nu-i chiar așa cum se zice.. ăștia-s habotnici... ce dacă faci acolo un lucru neacceptat de biserică la câte faci tu pentru Dumnezeu.... "

Vai de sufletul nostru... Câtă viclenie ! Diavolul este tatăl minciunii, fraților ! Te lasă să mai mergi și pe la biserică, să te rogi, să ții și post dar numai atât cât să ne fraierească căci dacă va vedea că un suflet prin acestea se va aprinde de dragoste pentru Dumnezeu apoi să vedeți atunci război ! Să vedeți atunci luptă !

Atunci îți dai seama că ești pe drumul cel bun când te luptă diavolul căci cât te are în gheare toate ți le face pe plac numai să nu te gândești la Dumnezeu.. ce nevoie ai tu de Dumnezeu, ia uite câte poți face prin propriile tale puteri, dar uite tu deja mergi și la biserică, uite ce bun ești, poți să spui că nu ești credincios ?

Dar, vai, pentru Dumnezeu facem noi toate astea? Are Dumnezeu nevoie de postul nostru, de mersul nostru la biserică sau de laudele noastre ??!! Nu, fraților !! pentru noi facem dacă facem ceva !

Cine spune că a făcut deajuns pentru Dumnezeu sau consideră că a făcut totul pentru a se mântui și că acum își poate vedea de ale "păcatului" apoi acela săracul nu a înțeles nimic ! Nu a înțeles ce este credința ! Nu va progresa niciodată pe calea mântuirii !

Spun unii că a fi credincios este atât de plictisitor ! Sărmanii ! De ar știi ei cât de intensivă este lupta pentru mântuire ! Câtă adrenalină în lupta cu ispitele ! Câtă luptă împotriva vrăjmașului ! Câte puteri, câte sentimente, câte energii sunt antrenate și în lupta pentru mântuirea sufletului ! Câte bucurii și dulcețuri duhovnicești ! Cine poate avea bucuriile noastre ale creștinului practicant !?

Și dacă le avem pe toate necesare inimii și minții în dreapta credință, în Ortodoxia noastră neprețuită, de ce să ne ducem în alte părți, de ce să-L supărăm pe Domnul ?! El ne-a dat toate cele necesare mântuirii și ne va mai da atâta timp cât suntem în luptă, de ce să mâncăm de la masa vrăjmașului oricât de gustoase ni s-ar părea știind că este tatăl minciunii ?! De ce ?!

Pe pielea mea am simțit și toți am putea observa asta la o analiză mai atentă asupra vieții nostre, cum că diavolul se poate înfățișa în haină de lumină!
Nerușinatul ăsta face ca totul să pară conform credinței.. și mulți care nu au o bază solidă cad în plasa lui ... Să fim treji și să cântărim bine faptele noastre, să cerem înțelepciune lui Dumnezeu și să cerem să ne arate dacă cumva ne aflăm în șelare pe vreun drum greșit !

Doamne ajută !
__________________
"Cine crede fără a fi și un misionar, acela nu a cunoscut frumusețea credinței !" (Valeriu Gafencu)
Reply With Quote
  #57  
Vechi 02.09.2010, 21:03:20
haitchi haitchi is offline
Member
 
Data înregistrării: 25.06.2010
Mesaje: 94
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ViermeSiNuOm Vezi mesajul
Așa este dar... "cine are urechi de auzit să audă !" ... una dintre marile înșelări ale diavolului este " mai roagă-te, mai ține și post, mai fă și o faptă bună, mai mergi pe la biserică că doar ești credincios și apoi fă ce știi tu mai bine că nu-i chiar așa cum se zice.. ăștia-s habotnici... ce dacă faci acolo un lucru neacceptat de biserică la câte faci tu pentru Dumnezeu.... "

Vai de sufletul nostru... Câtă viclenie ! Diavolul este tatăl minciunii, fraților ! Te lasă să mai mergi și pe la biserică, să te rogi, să ții și post dar numai atât cât să ne fraierească căci dacă va vedea că un suflet prin acestea se va aprinde de dragoste pentru Dumnezeu apoi să vedeți atunci război ! Să vedeți atunci luptă !

Atunci îți dai seama că ești pe drumul cel bun când te luptă diavolul căci cât te are în gheare toate ți le face pe plac numai să nu te gândești la Dumnezeu.. ce nevoie ai tu de Dumnezeu, ia uite câte poți face prin propriile tale puteri, dar uite tu deja mergi și la biserică, uite ce bun ești, poți să spui că nu ești credincios ?

Dar, vai, pentru Dumnezeu facem noi toate astea? Are Dumnezeu nevoie de postul nostru, de mersul nostru la biserică sau de laudele noastre ??!! Nu, fraților !! pentru noi facem dacă facem ceva !

Cine spune că a făcut deajuns pentru Dumnezeu sau consideră că a făcut totul pentru a se mântui și că acum își poate vedea de ale "păcatului" apoi acela săracul nu a înțeles nimic ! Nu a înțeles ce este credința ! Nu va progresa niciodată pe calea mântuirii !

Spun unii că a fi credincios este atât de plictisitor ! Sărmanii ! De ar știi ei cât de intensivă este lupta pentru mântuire ! Câtă adrenalină în lupta cu ispitele ! Câtă luptă împotriva vrăjmașului ! Câte puteri, câte sentimente, câte energii sunt antrenate și în lupta pentru mântuirea sufletului ! Câte bucurii și dulcețuri duhovnicești ! Cine poate avea bucuriile noastre ale creștinului practicant !?

Și dacă le avem pe toate necesare inimii și minții în dreapta credință, în Ortodoxia noastră neprețuită, de ce să ne ducem în alte părți, de ce să-L supărăm pe Domnul ?! El ne-a dat toate cele necesare mântuirii și ne va mai da atâta timp cât suntem în luptă, de ce să mâncăm de la masa vrăjmașului oricât de gustoase ni s-ar părea știind că este tatăl minciunii ?! De ce ?!

Pe pielea mea am simțit și toți am putea observa asta la o analiză mai atentă asupra vieții nostre, cum că diavolul se poate înfățișa în haină de lumină!
Nerușinatul ăsta face ca totul să pară conform credinței.. și mulți care nu au o bază solidă cad în plasa lui ... Să fim treji și să cântărim bine faptele noastre, să cerem înțelepciune lui Dumnezeu și să cerem să ne arate dacă cumva ne aflăm în șelare pe vreun drum greșit !

Doamne ajută !
Esti dus cu capu' rau de tot! Inca nu am facut o asemenea afirmatie nimanui de pe acest forum. Una am spus si alta ai inteles! Mai roaga-te, poate o sa te luminezi!
Reply With Quote
  #58  
Vechi 02.09.2010, 22:00:58
haitchi haitchi is offline
Member
 
Data înregistrării: 25.06.2010
Mesaje: 94
Implicit

Citat:
În prealabil postat de iimro2003 Vezi mesajul
Rugati-va pentru luminarea mintii si nu pentru a avea dreptate !
Adevar grait-ati, n-ar fi rau sa o faca mai multi din cei de pe aici.
Reiki niici macar nu este o religie ci o practica medicala, insa prea putin conteaza.
Haitchi, acesta este un forum autointitulat ortodox, unde in primul rind trufia se manifesta si semidoctii. Nu este nimeni din Biserica prezent, si nu este creat de vreo institutie bisericeasca, si dupa cum observati nici macar nu este moderat de cineva. Sint doar persoane care se considera ortodoxe si care emit diverse pareri despre orice fie ca stiu sau nu despre ce este vorba, pentru ca in loc sa mearga la biserica sau sa citeasca din Biblie sau din alta carte bisericeasca doresc sa arate lumii cit de crestini sint. Avind in vedere ceea ce stiti deja, va puteti da seama ca e un loc fara speranta si timpul nostru este mult mai bine folosit facind bine altora sau vindecind citeva persoane in nevoie. Dumnezeu va judeca pe fiecare la timpul sau.
Nici macar nu am deschis eu acest threat ci "Jamaica".Ea dorea sa evite initierea in Reiki propusa de un Maestru Reiki si pe traseu a inceput sa se indoiasca si a inceput sa ceara pareri pe acest forum. Am indemnat-o sa il refuze politicos pe acel maestru daca ea nu doreste si cu asta basta. De aici a inceput o poveste fara sfarsit in care, cei care au inceput sa-si spuna parerile, au sustinut ca Reiki e bioenergie si ca bioenergia reprezinta "biodraci". Iti dai seama ce confuzii se fac de-ti sta mintea-n pauza. Eu nu incurajez pe nimeni sa se initieze sau nu, sa faca fiecare cum doreste. Ceea ce m-a surprins de-a dreptul, este lipsa totala de informare si confuzia generala in ceea ce priveste fizica, fizica cunatica, energia universala, bioenergia si energia informationala. Adica, tot ce inseamna stiinta care ar putea ajuta omul sa se ajute si singur, inseamna EREZIE si lucrarea necuratului. "Dumnezeu iti da, dar nu-ti baga in traista" insa daca il recunoastem si nu ne credem mai presus decat El, nu vad cu ce am pacatui. Dar de', decat sa gresim, mai bine,nu. Asta e toata teoria doctrinei crestine pe care o sustin reprezentantii bisericii noastre. Lor de stiinta le e frica, de tot ce inseamna stiinta si punct.

Numai bine
Reply With Quote
  #59  
Vechi 02.09.2010, 22:17:51
cris3369 cris3369 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 16.03.2010
Mesaje: 8
Thumbs up

Felicitari ca ai atata rabdare si raspunzi atat de elegant,te admir,frumos,imi doresc sa fie multi oamen asa curati si intelegatori si cu minte curata
Citat:
În prealabil postat de haitchi Vezi mesajul
Ar trebui sa nu ma mai obosesc sa-ti descretesc mintea. Te las in pace, tu cu mintea si cu ratiunea ta, insa sa nu uiti niciodata, ca orice lucru in viata are 2 fatzete: cu una poti sa aduci alinare si cu alta poti sa faci rau. In orice domeniu este asa. Fiecare alege prin credinta, ce face si cum se foloseste de ele. Intreaba-ti sursa, ce parere are despre electro-socurile aplicate pacientilor bolnavi psihici din sanatorii si spitale? Ce parere are despre resuscitarea pacientilor in stop cardio respirator? Da' curentul electric de acasa, de unde vine? De unde vine energia aceea? E de la Dumnezeu sau e "bio"?
Spre informarea ta, iti spun pentru ultima data: energia de tip Reiki este energie universala, adica energia din jurul nostru, e energie vitala iar initierea reprezinta metoda prin care se deschid cei 7 centri energetici ai corpului pentru captarea ei. Asta e toata filozofia "necurata" la care te indarjesti sa te opui.

Eu sunt un om credincios, deschis oricarei forme de comunicare intre oameni si pentru oameni insa prostia care nu are limite si nestiinta, inchide toate aceste cai.
Reply With Quote
  #60  
Vechi 02.09.2010, 22:59:31
haitchi haitchi is offline
Member
 
Data înregistrării: 25.06.2010
Mesaje: 94
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cris3369 Vezi mesajul
Felicitari ca ai atata rabdare si raspunzi atat de elegant,te admir,frumos,imi doresc sa fie multi oamen asa curati si intelegatori si cu minte curata
Cris,

M-am straduit doar sa fac diferenta dintre religie si stiinta si mai ales cum putem sa le unim intr-un mod foarte frumos si armonios atunci cand ele isi dau mana si mai presus decat toate, atunci cand ne pastram credinta in Dumnezeu. Din pacate, n-ai sa vezi degraba armonie intre cele doua, din cauza orgoliilor nemasurate ascunse in spatele "fricii".
Sanatate.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Acupunctura, Hipnoza, Reiki, Radiestezia reprezinta vrajitorie sau nu? mihaisepo Vrajitoria 58 06.11.2018 01:27:29
Reiki Riluri Intrebari utilizatori 95 05.11.2015 16:48:52
reiki eulaura Generalitati 138 05.11.2015 16:46:54