Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 05.12.2010, 00:11:18
Templier Knight's Avatar
Templier Knight Templier Knight is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 19.11.2010
Locație: Unknown
Religia: Ortodox
Mesaje: 262
Implicit Extraterestri sau alte forme de viata

Poate pt multi dintre voi cuvantul extraterestru,va starneste rasul , va face sa va ganditi la SF uri, al un omulet verde din desene animate ,la ceva prostesc.Dupa parerea mea extraterestrii,sau alte forme de viata exista cu siguranta un univers, chiar daca BO nu vede cu ochi buni acest lucru.Ganditi-va ca facem parte dintr un sistem solar,ca locuim pe o planeta mica in comparatie cu altele , avem o stea de marime mijlocie ,ne aflam intruna dintre miliardele de galaxii din univers ,si care la randul ei fiecare galaxie adaposteste alte milioane de stele ,si la randul ei fiecare stea planetele sale.La scara macro planeta Pamant e un fir de praf in univers,un atom dintr un corp.Sunt o multitudine de sanse sa existe o multime de planete ca si planeta noastra,si care ar putea adaposti viata ,inteligenta sau nu.Mai curand sau mai tarziu vom lua contact cu alte forme de viata , daca nu am si luat deja contact,dar multe lucruri sunt acunse de catre mari organizatii.Trebuie sa acceptam faptul ca nu suntem singuri in univers.Astept pareri
__________________
"Daca Hristos n-a inviat, zadarnica este atunci propovaduirea noastra, zadarnica si credinta voastra" (I Corint. XV, 14)
Reply With Quote
  #2  
Vechi 05.12.2010, 00:20:39
Rearbottoms Rearbottoms is offline
Banned
 
Data înregistrării: 30.11.2010
Mesaje: 55
Implicit

Pai.. de acord cu ce-ai spus ;p
Reply With Quote
  #3  
Vechi 05.12.2010, 00:29:12
eodor nastasa's Avatar
eodor nastasa eodor nastasa is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.03.2010
Locație: ...
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.038
Implicit

..hsss...fss...ma aude cineva ? sunt estraterestru' de servici...hrrr..prrr...am venit in buna pace...e..e.e....vrrr...hrrr...prrr(aicisa estraterestru nostru, tocmai a facut cunostinta cu mig-u' de'l urmarea...)
__________________
Intunericul este doar absenta Luminii...
Reply With Quote
  #4  
Vechi 05.12.2010, 13:45:05
colaps's Avatar
colaps colaps is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.04.2010
Locație: dor de Moldova...
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.210
Implicit

Facerea 1:

26. Și a zis Dumnezeu: "Să facem om după chipul și după asemănarea Noastră, ca să stăpânească peștii mării, păsările cerului, animalele domestice, toate vietățile ce se târăsc pe pământ și tot pământul!"
27. Și a făcut Dumnezeu pe om după chipul Său; după chipul lui Dumnezeu l-a făcut; a făcut bărbat și femeie.

Hmm, nu prea văd din prima carte a Sfintei Scripturi unde să scrie ceva despre E.T. sau nea verzișor cu antene de melc care dezintegrează acoperișul căsuței...

Să fim serioși. „Extratereștrii” sunt draci.

Citește degrabă http://saccsiv.wordpress.com/2010/08...-sefi-secreti/

Vizionează de asemenea și http://www.youtube.com/watch?v=ZOr4JPhXOPc (începând de aici de la partea I) ca să înțelegi că noi chiar suntem singuri în univers. În documentar subiectul este abordat într-o manieră științifică.
__________________
Sunt împotriva: avortului, homosexualității, sectelor, ateismului, masoneriei, păgânătății, ereziilor, ecumenismului, băncilor, cipurilor și actelor cu cip, politicianismului și a părăsirii patriei.

Să ascultăm de poruncile lui Dumnezeu și atât! Viitoarele legi și acțiuni statale nu vor duce decât la compromiterea noastră ca ființe dumnezeiești și la pierderea libertății. Noi nu suntem legați de aceste rânduieli lumești deșarte și satanice, ci doar de voia Domnului!

Last edited by colaps; 05.12.2010 at 13:47:32.
Reply With Quote
  #5  
Vechi 05.12.2010, 13:53:59
GheronIosifIsihastul GheronIosifIsihastul is offline
Banned
 
Data înregistrării: 05.10.2010
Locație: acolo unde nu e Dumnezeu
Religia: Ortodox
Mesaje: 123
Implicit

mai, voi de ce nu cititi? si de ce nu va rugati?
stati asa in bezna ca niste cartite fidele pivnitei si plini de tarana in ochi spuneti niste aberatii care imediat vi s-ar spulbera daca ati cerceta cu sinceritate si daca v-ati ruga cu smerenie, macar asa cat de cat! Pai il jigniti pe Dumnezeu mah crezand ca-i faceti un serviciu! Pentru noi si numai pentru noi a creat Dumnezeu lumea asta, asa mare cum e ea, tocmai ca sa ne smerim! Si sa intelegem cat de importanti suntem! Daca v-ati ruga ati vedea asta si mai ales ati vedea ca extraterestrii sunt DRACI!! Mai copii, treziti-va din dicovery, treziti-va din duhul lumii! Pentru Dumnezeu, sunteti penibili fratilor! Toate dracoveniile le-aqti asimilat, ezoterism, horoscoape, yoga, zodiace, superstitii, extraterestrii, bioenergie, energii de nu stiu ce feuri, toate nenorocirile ,urata boala ati capatat voi astia care nu vreti si nu vreti voi cu nici un chip sa va smeriti si sa va coborati in cenusa si sa vedeti si sa acceptati cat sunteti de prosti, cat suntem noi cazutii oameni, noi cei goi de tot ce-i bun si corect si drept si luminos si plini de tot ce-i stramb, de pacat, de inchipuiri de pareri de sine etcetera.. Pai ce veti face mah voi in pragul mortii cand o veni diavolul cu cele 4 ispite ? nici nu stiati ca exista ,nu-i asa? mai intai asa va va spune. ca Dumnezeu nu exista si va va dovedi cu extraterestrii cu stele cu "logica" ca asta e caderea noastra, am cazut cica in "cunoastere" noi ,tarana fiind ne-am mandrit si acum vorbim de marginea universului de "entitati" de civilizatii extratesrestre" Mai voi chiar nu vedeti cat de penibili si cat de mucosi si cat de inselati suntem? nu pricepeti ca absolut orice imagine care va vine pe retina, repet! ABSSOLUT ORICE IMAGINE CARE VA VINE PE RETINA ESTE DE LA DIAVOLUL CARE IMPINGE GANDUL INSPRE INIMA CU SCOPUL DE A INTRA PRIN SI CU EL ACOLO.. CU MINCIUNA(INCHIPUIREA).. invatati mai! cititi! ati auzit de vama imaginatiei? unde omul astazi ,chiar crestinul ortodox primeste toate bazaconiile si gunoiaele si batjocura diavolului, ca nu mai vrea bietul de ele sa lucreze paza mintii prin rugaciune, nu vrea sa citeasca pe sfintii parinti.. Se uita la oreste! Iata crestinii nostri inselati de azi.. Mai, vai de voi si vai de voi cand veti vedea pe cine ati crezut si cat rau v-a provocat ,cata adormire duhovniceasca provoaca modul asta de viata imbecil si natang de-l avem noi crestinii astazi..
treziti-va pentru Dumnezeu, dati-va cu capul de pamant si loviti-va cu pumnii pieptul cu putere mare - ca sa plece de acolo inselaciunea! curatati-va si stati treji si nu mai primiti tot ce "zboara"! Pentru Dumnezeu, Domnul Hristos, ca a patimit, nu mai dormiti in nesimtire si barem nu mai emiteti ineptiile"eu cred" Nu vedeti ca putiti a mandrie si a parere de sine?
Doamne iarta-ne si lumineaza-ne! Cu orice pret!

Last edited by GheronIosifIsihastul; 05.12.2010 at 13:57:34.
Reply With Quote
  #6  
Vechi 05.12.2010, 15:00:30
Rearbottoms Rearbottoms is offline
Banned
 
Data înregistrării: 30.11.2010
Mesaje: 55
Implicit

E atat de hilar ca nici nu stiu unde as incepe. Efectiv m-am blocat cand am citit ce-ai scris. Defapt, cred ca n-are rost sa te contrazic pana nu iti dai jos ochelarii de cal ;p

Apropo, voi ati citit carti diferite sau... ? :))

Citat:
În prealabil postat de GheronIosifIsihastul Vezi mesajul
Pentru noi si numai pentru noi a creat Dumnezeu lumea asta, asa mare cum e ea, tocmai ca sa ne smerim! Si sa intelegem cat de importanti suntem! Daca v-ati ruga ati vedea asta si mai ales ati vedea ca extraterestrii sunt DRACI!!
Citat:
În prealabil postat de eodor nastasa Vezi mesajul
Si pacatu' bre, nu'i ca dansii s'au jucat cu "jucarele din dotare"(ca din moment ce le aveau, doar nu era sa la bage'n nisip), ci'i altu' bre, si anume : trufia si mandria...aluia de i se pare ca'i buric de univers.
Hai sa ne batem cu pumnul in piept ca suntem oameni, stapanii Universului. Orice alta vietuitoare e un diavol si NU MERITA SA EXISTE! Hm, stai asa, unde am mai auzit ideologia asta pana acum? Oh yes, this guy:



Uploaded with ImageShack.us

Last edited by Rearbottoms; 05.12.2010 at 15:07:12.
Reply With Quote
  #7  
Vechi 05.12.2010, 15:14:13
Templier Knight's Avatar
Templier Knight Templier Knight is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 19.11.2010
Locație: Unknown
Religia: Ortodox
Mesaje: 262
Implicit Ai vreo dovada?

Citat:
În prealabil postat de colaps Vezi mesajul
Facerea 1:

26. Și a zis Dumnezeu: "Să facem om după chipul și după asemănarea Noastră, ca să stăpânească peștii mării, păsările cerului, animalele domestice, toate vietățile ce se târăsc pe pământ și tot pământul!"
27. Și a făcut Dumnezeu pe om după chipul Său; după chipul lui Dumnezeu l-a făcut; a făcut bărbat și femeie.

Hmm, nu prea văd din prima carte a Sfintei Scripturi unde să scrie ceva despre E.T. sau nea verzișor cu antene de melc care dezintegrează acoperișul căsuței...

Să fim serioși. „Extratereștrii” sunt draci.

Citește degrabă http://saccsiv.wordpress.com/2010/08...-sefi-secreti/

Vizionează de asemenea și http://www.youtube.com/watch?v=ZOr4JPhXOPc (începând de aici de la partea I) ca să înțelegi că noi chiar suntem singuri în univers. În documentar subiectul este abordat într-o manieră științifică.
Ai vreo dovada ca suntem singuri in univers,in afara de Geneza?Poate noi avem o infima inteligenta in comparatie cu alte forme de viata,si ei se fac prezenti fara ca noi sa stim,te ai gandit la asta?cred ca nu.O mai zic odata planeta noastra e un fir de praf in univers,o picatura dintr un ocean,nu suntem buricul universului.
__________________
"Daca Hristos n-a inviat, zadarnica este atunci propovaduirea noastra, zadarnica si credinta voastra" (I Corint. XV, 14)

Last edited by Templier Knight; 05.12.2010 at 15:19:53.
Reply With Quote
  #8  
Vechi 05.12.2010, 15:23:43
Templier Knight's Avatar
Templier Knight Templier Knight is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 19.11.2010
Locație: Unknown
Religia: Ortodox
Mesaje: 262
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Rearbottoms Vezi mesajul
E atat de hilar ca nici nu stiu unde as incepe. Efectiv m-am blocat cand am citit ce-ai scris. Defapt, cred ca n-are rost sa te contrazic pana nu iti dai jos ochelarii de cal ;p

Apropo, voi ati citit carti diferite sau... ? :))





Hai sa ne batem cu pumnul in piept ca suntem oameni, stapanii Universului. Orice alta vietuitoare e un diavol si NU MERITA SA EXISTE! Hm, stai asa, unde am mai auzit ideologia asta pana acum? Oh yes, this guy:



Uploaded with ImageShack.us
Ai mare dreptate!!
__________________
"Daca Hristos n-a inviat, zadarnica este atunci propovaduirea noastra, zadarnica si credinta voastra" (I Corint. XV, 14)
Reply With Quote
  #9  
Vechi 05.12.2010, 15:37:59
GheronIosifIsihastul GheronIosifIsihastul is offline
Banned
 
Data înregistrării: 05.10.2010
Locație: acolo unde nu e Dumnezeu
Religia: Ortodox
Mesaje: 123
Implicit

Stapan e numai unul Dumnezeu, vedeti voi, mintile ratacite mereu aluneca ba spre extrema stanga ,ba spre cea dreapta ,numai drumul drept nu vor si nu pot sa-l tina.. exact ca un om beat.. beat de parerea de sine in cazul asta.. Voi ati reflectat vreodata la smerenie? Nu ati vazut niciodata cat de mici si prosti suntem? Apoi voi ateii, da, voi va credeti dumnezeii si stapanii universului! Noi suntem slugi, fugari nenorociti care am plecat de langa stapan si ne mananca viermii si bolilesi toate cele, toate ne indeamna catre umilinta si smerenie, dar noi nuuu! cade carnea de pe noi si noi tot cu mandria in brate!ma uit la amaratul ala hawkins sau cum il cheama, vai de capul si de mama lui de om! Mah, voi ati auzit de regele Manase? Ati citit viata lui? A fost rege in Ieruslaim mah si s-a lepadat de Dumnezeu, si a inceput sa construiasca temple pe la idoli si sa omoare poporul care nu se inchina idolilor! Si l-a dat Dumnezeu pe mana vrajmasilor si a pierdut un razboi si a ajuns rob si 7 ani a stat legat intr-o pozitie de.., CERC!! vai de capul lui! si nu primea nici mancare.. era o mana de oase sub forma de cerc si toti cati il vedeau plangeau! si abia, abia de s-a smerit! La-a last Dumnezeu in viata spre pilda! Abia dupa 7 ani petrecuti asa s-a cait! greu e cu mandria asta! Asa si voi! Nu vedeti mah ca suntem niste mucosi? Ce extraterestrii mah? Mah amaratilor mah, ne mananca moartea mah maine poimaine, unde ne ducem mah amaratilor mah? Ce ne facem mah? ca noi ne gandim la stele si nu intelegem ca imparatia e inlauntru! Cautam de bezmetici prin soare si prin stele Adevarul si nu's ce fiinte! Of,of of.. Tot in sus,nu? In jos mah, smerit, mintea sa se coboare inapoi prin smerita cugetare in inima si sa strige acolo Iisuse Miluieste-ma! Si toate tainele universului le veti cunoaste instantaneu! De ce nu vreti sa pricepeti si sa va smeriti? De ce va mandriti tarana si praf fiind?O gramada de boli active sau latente,asta suntem, maine poimaine, ca un fur vine moartea.. ce tot cautati? Ce sperati mah sa aflati? Of, Doamne, of, of, of! uite ,dati click aici si cititi o carte superba, e cu de toate! o sa va placa.. aruncati o privire la capitolul asta si de nu v-o cuceri sa-mi spuneti mie cutu-cutu:) poate o sa pricepeti ceva..Nu se poate sa nu!iata linkul: http://www.sfaturiortodoxe.ro/marii-...-intuneric.htm ..va promit ca nu o mai lasati
Doamne ajuta..

Last edited by GheronIosifIsihastul; 05.12.2010 at 15:43:46.
Reply With Quote
  #10  
Vechi 05.12.2010, 15:47:31
Rearbottoms Rearbottoms is offline
Banned
 
Data înregistrării: 30.11.2010
Mesaje: 55
Implicit

Tu chiar n-ai inteles ce-am scris, asa-i?
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
exista extraterestri? robertt Teologie si Stiinta 308 18.02.2024 18:55:11
Credeti ca exista extraterestri? amatyyy Generalitati 41 14.12.2012 22:21:40
zeii-extraterestri?:( robertt Teologie si Stiinta 28 16.11.2010 16:02:14
Catolicii au inceput dialogul cu extraterestri Laurentiu Stiri, actualitati, anunturi 18 08.06.2008 23:25:17
Extraterestri? Basileus Generalitati 58 15.12.2006 20:41:23