Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 22.01.2011, 00:46:10
Andrei_so Andrei_so is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 08.09.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 28
Implicit o mica rugaminte

M-am tot gandit daca sa scriu sau nu; sa-mi inving rusinea sau mandria poate. Stiu ca sunt si altii care sunt intr-o situatie mult mai grea decat a mea. Ma gandesc ca un mic ajutor mi-ar putea da putere. Nu vreau sa va obosesc cu prea multe vorbe.

Ma aflu intr-o situatie delicata, in perioada aceasta am foarte multe examene, sunt in plina sesiune (duc in paralel 2 facultati, iar sesiunile se suprapun); pana aici nimic dificil. Problema este ca tocmai am aflat ca am varicela, si nu as vrea sa lipsesc de la examene, iar daca ma las cu restante in vara o sa-mi fie mai greu la licenta. In sfarsit, dupa mila si vointa dumneavoastra pomeniti-ma si pe mine, pacatosul, in rugaciunile dumneavoastra! Nu neaprat pentru vindecare, pentru ca sunt sigur ca incercarile sunt pentru curatirea mea, dar macar pentru rabdare, putere de munca sau o petrecere mai usoara a bolii.

Numele meu de botez este Andrei. Dumnezeu sa va binecuvanteze!
Reply With Quote
  #2  
Vechi 22.01.2011, 00:59:50
Melissa
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Andrei_so Vezi mesajul
M-am tot gandit daca sa scriu sau nu; sa-mi inving rusinea sau mandria poate. Stiu ca sunt si altii care sunt intr-o situatie mult mai grea decat a mea. Ma gandesc ca un mic ajutor mi-ar putea da putere. Nu vreau sa va obosesc cu prea multe vorbe.

Ma aflu intr-o situatie delicata, in perioada aceasta am foarte multe examene, sunt in plina sesiune (duc in paralel 2 facultati, iar sesiunile se suprapun); pana aici nimic dificil. Problema este ca tocmai am aflat ca am varicela, si nu as vrea sa lipsesc de la examene, iar daca ma las cu restante in vara o sa-mi fie mai greu la licenta. In sfarsit, dupa mila si vointa dumneavoastra pomeniti-ma si pe mine, pacatosul, in rugaciunile dumneavoastra! Nu neaprat pentru vindecare, pentru ca sunt sigur ca incercarile sunt pentru curatirea mea, dar macar pentru rabdare, putere de munca sau o petrecere mai usoara a bolii.

Numele meu de botez este Andrei. Dumnezeu sa va binecuvanteze!
Sa-ti ajute Dumnezeu si Maica Domnului Andrei.Nu deznadajdui, ai incredere ca vei trece cu bine peste toate incercarile.Fii optimist ,roaga-te si tu ,ne rugam si noi pentru tine,pentru ca sa fii sigur ca aici sunt oameni care se vor ruga pentru tine si ai sa vezi cum toate trec si o sa-ti iei si licenta cu brio! Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #3  
Vechi 22.01.2011, 01:49:37
Raoul's Avatar
Raoul Raoul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.12.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.046
Implicit

Adevarat aici sunt persoane care se roaga pentru toti cei ce sunt in nevoi si au trebuinta de ajutor! Dumnezeu sa te ajute Andrei. Si eu sunt in sesiune (doar o fac. ce-i drept) si pana acum a fost bine (tot datorita rugaciunilor unor membrii ai forumului). Toate vor trece,important e ca sa-L avem ca reper pe Hristos!

Doamne-ajuta!
Reply With Quote
  #4  
Vechi 22.01.2011, 02:49:05
Hartford's Avatar
Hartford Hartford is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2005
Locație: USA
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.809
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Andrei_so Vezi mesajul
M-am tot gandit daca sa scriu sau nu; sa-mi inving rusinea sau mandria poate. Stiu ca sunt si altii care sunt intr-o situatie mult mai grea decat a mea. Ma gandesc ca un mic ajutor mi-ar putea da putere. Nu vreau sa va obosesc cu prea multe vorbe.

Ma aflu intr-o situatie delicata, in perioada aceasta am foarte multe examene, sunt in plina sesiune (duc in paralel 2 facultati, iar sesiunile se suprapun); pana aici nimic dificil. Problema este ca tocmai am aflat ca am varicela, si nu as vrea sa lipsesc de la examene, iar daca ma las cu restante in vara o sa-mi fie mai greu la licenta. In sfarsit, dupa mila si vointa dumneavoastra pomeniti-ma si pe mine, pacatosul, in rugaciunile dumneavoastra! Nu neaprat pentru vindecare, pentru ca sunt sigur ca incercarile sunt pentru curatirea mea, dar macar pentru rabdare, putere de munca sau o petrecere mai usoara a bolii.

Numele meu de botez este Andrei. Dumnezeu sa va binecuvanteze!
Sfinte Nectarie,Maica Domnului Stapana Noastra si Sfinte Andrei ajutati pe fratele nostru Andrei sa treaca cu bine examenele, si sa se faca sanatos de neputinta lui.
Doamne ajuta.
__________________
Rugaciunea care-i plansa
In a lacrimei parau,
Te sfinteste si te-nalta
Ca sa-l vezi pe Dumnezeu!

Last edited by Hartford; 22.01.2011 at 02:52:20.
Reply With Quote
  #5  
Vechi 22.01.2011, 11:18:45
Andrei_so Andrei_so is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 08.09.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 28
Implicit

Nu va pot multumi indeajuns! Dumnezeu sa va ocroteasca si sa va aibe in paza pe toti!

@Raoul: succes in sesiune! Ma voi ruga pentru tine sa treci examenele cu bine (poate imi vei lasa si numele). Dumnezeu sa te ajute!

Toti cei care ati postat si anticipat ,pentru cei care probabil vor mai posta, va rog sa-mi lasati si numele voastre daca doriti, ca sa ma pot ruga si eu pt voi.

Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #6  
Vechi 22.01.2011, 16:59:50
Raoul's Avatar
Raoul Raoul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.12.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.046
Implicit

Dumnezeu sa te rasplateasca! Ma cheama chiar Raoul. Mai exact Raoul Andrei Mult succes in sesiune si tie,Domnul cu tine!

De mare folos ne vor fi rugaciunile facute unii pentru altii (pacat ca putina lume realizeaza asta).
Reply With Quote
  #7  
Vechi 22.01.2011, 17:09:18
o nestiutoare_
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Andrei_so Vezi mesajul
M-am tot gandit daca sa scriu sau nu; sa-mi inving rusinea sau mandria poate. Stiu ca sunt si altii care sunt intr-o situatie mult mai grea decat a mea. Ma gandesc ca un mic ajutor mi-ar putea da putere. Nu vreau sa va obosesc cu prea multe vorbe.

Ma aflu intr-o situatie delicata, in perioada aceasta am foarte multe examene, sunt in plina sesiune (duc in paralel 2 facultati, iar sesiunile se suprapun); pana aici nimic dificil. Problema este ca tocmai am aflat ca am varicela, si nu as vrea sa lipsesc de la examene, iar daca ma las cu restante in vara o sa-mi fie mai greu la licenta. In sfarsit, dupa mila si vointa dumneavoastra pomeniti-ma si pe mine, pacatosul, in rugaciunile dumneavoastra! Nu neaprat pentru vindecare, pentru ca sunt sigur ca incercarile sunt pentru curatirea mea, dar macar pentru rabdare, putere de munca sau o petrecere mai usoara a bolii.

Numele meu de botez este Andrei. Dumnezeu sa va binecuvanteze!
Insanatosire grabnica iti dorim!Maica Domnului sa mijloceasca pentru tine totdeauna.
Sa treci examenele cu bine,fiind luminat de Duhul Sfant.
Hristos sa te intareasca intr-u rabdare si sa-ti dea putere.
Sa ne auzim cu bine:).
Reply With Quote
  #8  
Vechi 22.01.2011, 17:31:09
caty_deea's Avatar
caty_deea caty_deea is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.07.2010
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 298
Implicit

Sfantul Andrei sa ne ajute pe toti .Si pe mine ma cheama Andreea si am examene.Spre deosebire de Andrei eu nu am varicela(am avut :/).Mult succes si sa ai grija de sanatatea ta in primul rand ca e mai importanta decat niste examene.
Eu de multe ori am avut incercari de boala chiar inainte de examene,dar sa stii ca simteam ca sunt intarita de Dumnezeu .Probabil ca mi se intampla asta pt ca tot universul meu era facultatea,studiul.Si Dumnezeu ma smerea si imi arata ca daca nu am sanatate nu pot da randament la examene.Si acum nu ma mai rog Doamne ajuta.ma sa iau note mari,ci Doamne da.mi sanatate si minte luminata si sa se faca voia ta.
Reply With Quote
  #9  
Vechi 22.01.2011, 17:39:48
Raoul's Avatar
Raoul Raoul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.12.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.046
Implicit

Si eu am avut varicela cand eram mic... Da n-am prea tinut cont de ea,am iesit pe afara si asa. Nu zic ca am facut ceva bun,dar asa sunt eu,cam nepasator fata de mine. Iar cu examenele nu ma rog decat sa le promovez,adica sa iau 5. La bac m-a ajutat mult Bunul Dumnezeu,deja nu mai pot avea alte pretentii.

Dumnezeu sa va ajute! Iar noua,Sfantul Andrei sa ne fie ocrotitor!
Reply With Quote
  #10  
Vechi 22.01.2011, 21:49:12
glykys's Avatar
glykys glykys is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.703
Implicit

Sa iti ajute Dumnezeu, Andrei, sa iei toate examenele! Trebuie credinta in Dumnezeu. Pe mine m-a ajutat mereu Sfantul Antonie, cand am avut examene grele.
__________________
Pe noi inșine și unii pe alții și toată viața noastră lui Hristos Dumnezeu să o dăm.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
O mica problema ! Darkanian Generalitati 18 08.03.2011 19:58:56
O mica intrebare ! Darkanian Generalitati 1 02.03.2011 22:29:30
Va rog o mica rugaminte mara2008 Slujba inmormantarii 6 04.07.2010 23:20:46
O mica intrebare evika_evita Generalitati 21 16.09.2009 02:39:33
O mica intrebare... Andragel Generalitati 11 23.02.2008 15:46:57