Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #2001  
Vechi 02.06.2012, 11:45:57
Adriana Cluj
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Yasmina Vezi mesajul
La multi ani cu sanatate si bucurii draga noastra Adriana de la Cluju'.

Scuzati pt intarzierea ofertei buchetului de orhidee,noroc ca orhideele sunt flori care se trec greu :)
Multumesc. Niciodata nu-i tarziu, totdeauna gandul bun e bine primit.
Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #2002  
Vechi 02.06.2012, 11:52:40
Adriana Cluj
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

La multi ani Lore, sa-ti dea Dumnezeu toate cele bune, sa te bucuri de puiutii vostri, sa va fericeasca si o nastere cat mai usoara!

http://www.youtube.com/watch?v=_k2h-...eature=related

Iti daruiesc virtual un buchet cu florile mele preferate:

Reply With Quote
  #2003  
Vechi 02.06.2012, 11:56:02
Adriana Cluj
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de andra_v Vezi mesajul
La Multi ani, Adriana!
Multumesc, multumesc. Toate cele bune si voua.
Reply With Quote
  #2004  
Vechi 02.06.2012, 12:20:00
lore86's Avatar
lore86 lore86 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.05.2009
Locație: timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.203
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Adriana Cluj Vezi mesajul
La multi ani Lore, sa-ti dea Dumnezeu toate cele bune, sa te bucuri de puiutii vostri, sa va fericeasca si o nastere cat mai usoara!

http://www.youtube.com/watch?v=_k2h-...eature=related

Iti daruiesc virtual un buchet cu florile mele preferate:

Multumesc frumos!

O, bujorii! Imi sunt asa de dragi!
__________________
Cred, Doamne, ajuta necredintei mele!
Reply With Quote
  #2005  
Vechi 02.06.2012, 13:00:56
Adriana Cluj
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de lore86 Vezi mesajul
Multumesc frumos!

O, bujorii! Imi sunt asa de dragi!
Cu drag!

Cand eram copil si venea ziua mea de nastere aveam un offff! mare offf, dar n-am zis niciodata nimic, doar ca ramaneam asa un pic trista...
Nu prea erau multe florarii pe atunci si oricum nu exista bogatia de flori ce se gaseste acum in florarii.
Iar prietenii mei erau toti manastureni, care locuiau la case si aveau gradinile pline de flori (pe atunci nu era cartier de blocuri).

Eu primeam doar bujori, garofite (acelea mov pastel), iasomie, bulgari de zapada (aceia albi, mari) le ziceam eu la toate= flori taranesti.... Tare mai eram ofticata ca cei care urmau sa-si serbeze ziua dupa mine se alegeau cu garoafe, trandafiri, crini, gladiole, care, in naivitatea mea, mi se pareau mai grozave, mai selecte...

A trebuit sa cresc pentru a-mi da seama cat de frumoase erau florile ce le primeam. Totdeauna aducand cu ele prospetime, veselie, candoare, gingasie.

Azi, nimic nu-mi place mai mult decat parfumul, delicatetea si culorile acestor flori ""taranesti"" de mai, in special a bujorilor!

Acum cateva zile, cand ne-am intalnit cu fostii colegi de liceu, la 35 ani dupa absolvire (dar noi ne vedem destul de des, ne ""convocam"" prin telefon, totdeauna la sfarsitul lui mai) ne-am amintit ce flori i-au dus unei colege de ziua ei, Eniko, pacaleala mare, glume copilaresti!!
Inflorise hreanul in gradini, au cules flori de hrean, le-au impachetat frumos, cu ornamente si le-au prezentat drept ""florile fericirii"". Acelea au primit cea mai mare atentie din partea gazdei! Au fost puse in vaza separata..... la loc de cinste!!!







Last edited by Adriana Cluj; 02.06.2012 at 13:09:01.
Reply With Quote
  #2006  
Vechi 02.06.2012, 15:55:56
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

Aoleu!
La multi ani (cu întârziere) doamna Adriana!
La multi ani doamna Lore!
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
Reply With Quote
  #2007  
Vechi 02.06.2012, 15:57:57
Adriana Cluj
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de DragosP Vezi mesajul
Aoleu!
La multi ani (cu întârziere) doamna Adriana!
La multi ani doamna Lore!
Multumesc, asemenea, intorc toate gandurile bune!
Nu-i tarziu.
Reply With Quote
  #2008  
Vechi 02.06.2012, 21:14:34
delia31's Avatar
delia31 delia31 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.01.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.742
Implicit

La multi ani, doamna Lore! Sf. Ioan cel Nou de la Suceava, sarbatorit azi, ocrotitorul negustorilor si al oamenilor de afaceri (cinstite), sa se roage lui Hristos pentru dvs., iar Maica Domnului sa va acopere cu acoperamantul ei!

Sarbatori fericite de Rusalii!
Reply With Quote
  #2009  
Vechi 02.06.2012, 22:08:29
arwein's Avatar
arwein arwein is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 07.01.2010
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 582
Implicit

La multi ani, Lore, sa fii fericita, alaturi de familia ta frumoasa!
Reply With Quote
  #2010  
Vechi 03.06.2012, 10:06:50
lore86's Avatar
lore86 lore86 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.05.2009
Locație: timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.203
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Adriana Cluj Vezi mesajul
Cu drag!

Cand eram copil si venea ziua mea de nastere aveam un offff! mare offf, dar n-am zis niciodata nimic, doar ca ramaneam asa un pic trista...
Nu prea erau multe florarii pe atunci si oricum nu exista bogatia de flori ce se gaseste acum in florarii.
Iar prietenii mei erau toti manastureni, care locuiau la case si aveau gradinile pline de flori (pe atunci nu era cartier de blocuri).

Eu primeam doar bujori, garofite (acelea mov pastel), iasomie, bulgari de zapada (aceia albi, mari) le ziceam eu la toate= flori taranesti.... Tare mai eram ofticata ca cei care urmau sa-si serbeze ziua dupa mine se alegeau cu garoafe, trandafiri, crini, gladiole, care, in naivitatea mea, mi se pareau mai grozave, mai selecte...

A trebuit sa cresc pentru a-mi da seama cat de frumoase erau florile ce le primeam. Totdeauna aducand cu ele prospetime, veselie, candoare, gingasie.

Azi, nimic nu-mi place mai mult decat parfumul, delicatetea si culorile acestor flori ""taranesti"" de mai, in special a bujorilor!

Acum cateva zile, cand ne-am intalnit cu fostii colegi de liceu, la 35 ani dupa absolvire (dar noi ne vedem destul de des, ne ""convocam"" prin telefon, totdeauna la sfarsitul lui mai) ne-am amintit ce flori i-au dus unei colege de ziua ei, Eniko, pacaleala mare, glume copilaresti!!
Inflorise hreanul in gradini, au cules flori de hrean, le-au impachetat frumos, cu ornamente si le-au prezentat drept ""florile fericirii"". Acelea au primit cea mai mare atentie din partea gazdei! Au fost puse in vaza separata..... la loc de cinste!!!






Iertare... cu atatea pe cap abia acum realizez ca zilele astea a fost si ziua dvs.
La multi ani fericiti cu multe bucurii de la cel Preainalt!
__________________
Cred, Doamne, ajuta necredintei mele!
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Membri ai familiilor regale vest-europene "cuce- PadreCory Generalitati 69 04.07.2010 18:14:17
Hristos a inviat! si pentru membri altor confesiuni crestine mihailt Biserica Ortodoxa in relatia cu alte confesiuni 6 09.04.2010 01:20:01
FORUM iosif Generalitati 16 30.06.2009 08:17:16
Aniversari nede_mar Generalitati 1 30.08.2008 16:59:34
Aniversari si comemorari ancah Stiri, actualitati, anunturi 9 31.08.2007 08:01:08