Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 14.09.2007, 23:59:48
cozia cozia is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.01.2007
Mesaje: 2.562
Implicit

Ma uit la cita reclama isi face prin ziare AVORTUL din filmul lui Mungiu si nu-mi vine sa cred ca este adevarat. De vreo 10 zile este proslavita uciderea de prunci si i s-a organizat gratis o CARAVANA prin tara ca oamenii sa vizioneve banuiesc ca gratuit filmul asta "colosal" care a facut valuri in Occident. Probabil ca oamenii din provincie vor primi o instiintare in posta cu un cupon de suc la intrare...:( Dar ma impac cu gindul stiind ce fel de elemente subversive conduc aceste ziare si care pompeaza bani in discreditarea valorilor crestine.
Cind pui un film ca OSTRVUL pe linga acest film este o diferenta ca de la cer la pamint.
Pacat de baiatul asta Mungiu ca parea asa curatel si dadea impresia ca stie ce face.
Domnul sa-l lumineze si sa-i arate ADEVARUL ca si noua tuturor
Doamne Ajuta!:(
Reply With Quote
  #2  
Vechi 15.09.2007, 00:02:22
cozia cozia is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.01.2007
Mesaje: 2.562
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cozia
Cind pui un film ca OSTRVUL pe linga acest film este o diferenta ca de la cer la pamint.
Asta asa ca sa vedem mai clar in ce directie mergem noi comparativ cu cei din Est
Reply With Quote
  #3  
Vechi 15.09.2007, 08:02:56
jenica
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Andrei, pentru mamele care Nu considera avortul o crima, acesta emisiune este "colosala" ...cum imi spunea o cunostinta:( Ma tem ca asta e doar inceputul. Nu avem alta arma decat smerenie, post si rugaciune. Consider ca cel mai importnat este sa Nu le judecam, ca de ii von judeca ne vom pierde pacea:) Personal le vorbesc (in cercul meu de prieteni) despre avort, unii ma asculta, altii nu dar eu incerc macar
Reply With Quote
  #4  
Vechi 15.09.2007, 11:38:53
Maria_Sofia Maria_Sofia is offline
Member
 
Data înregistrării: 15.06.2007
Mesaje: 60
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cozia
Ma uit la cita reclama isi face prin ziare AVORTUL din filmul lui Mungiu si nu-mi vine sa cred ca este adevarat. De vreo 10 zile este proslavita uciderea de prunci si i s-a organizat gratis o CARAVANA prin tara ca oamenii sa vizioneve banuiesc ca gratuit filmul asta "colosal" care a facut valuri in Occident. Probabil ca oamenii din provincie vor primi o instiintare in posta cu un cupon de suc la intrare...:( Dar ma impac cu gindul stiind ce fel de elemente subversive conduc aceste ziare si care pompeaza bani in discreditarea valorilor crestine.
Cind pui un film ca OSTRVUL pe linga acest film este o diferenta ca de la cer la pamint.
Pacat de baiatul asta Mungiu ca parea asa curatel si dadea impresia ca stie ce face.
Domnul sa-l lumineze si sa-i arate ADEVARUL ca si noua tuturor
Doamne Ajuta!:(
ASTA E ARTA,E CALITATE,ESTE ADEVAR.ESTE EDUCATIV FILMUL,SOCANT,NU CRED CA O SA II MAI VINA CUIVA SA FACA AVURT DUPA CE VEDE FILMUL.DAK VOI UN FILM DE ARTA NU INTELEGETI NU VREAU SA STIU CE ATI INTELES DIN BIBLIE,ar trebui biblia data cu prescriptie"doar oamenilor cu coeficient de inteligenta existent"
Reply With Quote
  #5  
Vechi 15.09.2007, 13:15:13
erzbet erzbet is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2007
Mesaje: 535
Implicit

Nu am vazut filmul dar intelesesem ca trateaza avortul din perspectiva traumei, nicidecum nu il prezinta ca pe ceva firesc,natural..dar imi voi da cu parerea dupa ce il voi viziona
Reply With Quote
  #6  
Vechi 15.09.2007, 13:33:04
krabu krabu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.07.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 336
Implicit

Eu am inteles ca acest film este anti avort si nu pro avort. Dupa ce il voi vedea o sa va spun si eu parerea mea.
Reply With Quote
  #7  
Vechi 15.09.2007, 15:56:23
cozia cozia is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.01.2007
Mesaje: 2.562
Implicit

Citat:
În prealabil postat de krabu
Eu am inteles ca acest film este anti avort si nu pro avort. Dupa ce il voi vedea o sa va spun si eu parerea mea.
Krabu, nu stiu daca ai observat dar "noua impachetare" masonica a informatiei se face prin psihologie inversa pentru a se obtine un efect distructiv maxim.
Filmul pare sa fie anti-avort dar efectul psihic care-l are asupra sarmanelor tinere care fac coada la clinici pentru a fi chiuretate este cu totul altul. Le da senzatia ca ce fac fac bine si face parte din libertatea adusa de democratia asta, si in ce pozitie favorizata se afla ele ca nu mai trebuie sa sufere ca studentele de pe vremea lui Ceausescu si sa treaca prin traumele psihice de atunci, care de fapt crestineste vorbind erau vindecatoare, erau impulsuri si semne sufletesti de curatie direct de la Duhul Sfint care le spunea constiintelor tinere sa nu o faca indiferent de ce regim este in tara.
Reply With Quote
  #8  
Vechi 15.09.2007, 18:22:37
krabu krabu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.07.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 336
Implicit

Am postat oricum de aiurea pentru ca nu am vazut filmul. Mai vorbim
Reply With Quote
  #9  
Vechi 15.09.2007, 19:50:48
ancah
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Scuze pentru intrebare off-topic:
Maria_Sofia: "coeficient de inteligenta existent"
Exista si coeficient de inteligenta inexistent?
Reply With Quote
  #10  
Vechi 16.09.2007, 09:21:14
Maria_Sofia Maria_Sofia is offline
Member
 
Data înregistrării: 15.06.2007
Mesaje: 60
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ancah
Scuze pentru intrebare off-topic:
Maria_Sofia: "coeficient de inteligenta existent"
Exista si coeficient de inteligenta inexistent?
da exista.am vrut sa spun ca nu iti trebuie prea mult cap sa intelegi filmul.Dar cum nu aveti un simt artistic prea bine dezvoltat si indrazniti sa judecati o capodopera.
sunt sigura ca masoneria alceva nu are mai bun de facut,mai ales masoneria de la noi care e ca un fel de organizatie de bloc din nefericire..
si btw patriarhul nostru are legaturi cu masoneria,ca toti marii preoti de altfel in schimb nu e instare sa faca ce a facut mungiu nici in 100 de vieti.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
reclama anticrestina red bull de craciun rasofor Stiri, actualitati, anunturi 88 26.12.2010 20:52:19
Reclama, sufletul cui ? andreicozia Generalitati 7 19.11.2010 17:42:37
Vin alb sau vin rosu? patinina34 Slujba inmormantarii 15 17.05.2009 16:02:59