Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 07.02.2015, 13:52:06
Alexandra1andreea Alexandra1andreea is offline
Member
 
Data înregistrării: 07.02.2015
Mesaje: 76
Implicit vise

Buna ziua,
Aseara am visat ca era sa mor. Parea asa real, m-am speriat asa tare. Eu am programare pe 14 februarie la doctor din cauza unor probleme cu tiroida, daca nu iau zilnic calciu, magneziu sunt foarte slabita. Oare sa merg mai repede la doctor, pe luni? Parintele Cleopa zicea sa nu credem in vise in care ni se arata ingeri, dar nici in astea urate, in niciun fel de vis? Ma gandeam ca poate Dumnezeu incearca sa imi dea un semn sa merg mai repede la un doctor, dar pe de alta parte tot parintele Cleopa zicea ca Dumnezeu nu se supara daca nu credem in vise, ci mai tare ne fericeste.

Last edited by Alexandra1andreea; 07.02.2015 at 13:55:19.
Reply With Quote
  #2  
Vechi 07.02.2015, 14:45:14
abaaaabbbb63
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Nu-ti face griji despre vis, precum a zis Pr. Cleopa. Nu tin de realitate. Mergi la doctor cand trebuie.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 07.02.2015, 15:12:59
Claudiu_FT Claudiu_FT is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.09.2011
Mesaje: 151
Implicit Sa te faci bine!

Nu cred ca Dumnezeu are nevoie sa trimita semne subtile ca sa te atentioneze sa mergi mai repede la doctor pentru ca El a scapat situatia de sub control. Daca te simti rau mergi mai repede, daca nu, mergi cand esti programata. Dumnezeu ne vrea rationali si intelepti, nu insetati dupa vise, minuni sau semne.

Nu doar Parintele Cleopa, ci toti Parintii ne invata clar: Sa NU bagam in seama visele, orice ar fi...si chiar daca se intampla sa se adevereasca vreun vis, toate sunt de la demoni...

Griji de tine,

Doamne ajuta!
__________________
Iubesc românul ce-mi urează: Doamne ajută!
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare