Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 18.08.2011, 17:14:10
ioana-adriana's Avatar
ioana-adriana ioana-adriana is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 15.08.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 17
Implicit Ajutor!!!

Cu ce suntem noi mai indreptatiti inaintea lui Dumnezeu sa avem de toate, iar ei nimic? Caci fara de Dumnezeu noi nu suntem nimic si nimic nu putem fara de El. Acesta este doar un test prin care Dumnezeu ne incearca inima, nu pentru ca El n-ar sti cine suntem noi, ci pentru ca noi sa ne dam seama cine suntem noi insine cu adevarat. Oare ne vom da seama?

”…- Caci flamând am fost si Mi-ati dat sa manânc; însetat am fost si Mi-ati dat sa beau; strain am fost si M-ati primit; Gol am fost si M-ati îmbracat; bolnav am fost si M-ati cercetat; în temnita am fost si ati venit la Mine…Adevarat zic voua, întrucât ati facut unuia dintr-acesti frati ai Mei, prea mici, Mie Mi-ati facut.” (Sfânta Evanghelie de la Matei 25, 31-45).

Este foarte usor sa faci pe cineva fericit cu lucruri marunte.Important este sa privesti in sufletul si in ochii lui pentru a intelege de ce are nevoie.

Dăruind, te înnobilezi, indiferent de condiția în care te-ai născut, pentru că atunci cînd dăruiești ești asemenea lui Dumnezeu care permanent se dăruiește pe Sine într-un nesfîrșit sacrificiu.

Gândește-te la efectul pe care gestul tău îl va avea asupra celuilalt și la momentul în care se întâmplă.
Încearcă și tu!Ei au nevoie de ajutorul tau!

http://www.asezamantsocial.net63.net
__________________
"Smereste-te, om mandru, si inainte de toate frange-ti mandria... De te vei birui, te vei smeri si vei deveni liber, cum nici nu te-ai fi inchipuit vreodata. Si vei incepe o lucrare mareata si-i vei face liberi si pe altii si vei vedea fericirea, caci viata ti se va umple".
Reply With Quote
  #2  
Vechi 18.08.2011, 18:37:40
N.Priceputu
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

E suspect link-ul dat. Firewall-ul meu îmi spune că saitul e suspect de phishing.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 18.08.2011, 18:48:41
ioana-adriana's Avatar
ioana-adriana ioana-adriana is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 15.08.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 17
Implicit

Citat:
În prealabil postat de N.Priceputu Vezi mesajul
E suspect link-ul dat. Firewall-ul meu îmi spune că saitul e suspect de phishing.
Este un site gratuit,cred ca de-asta iti scrie asa.
__________________
"Smereste-te, om mandru, si inainte de toate frange-ti mandria... De te vei birui, te vei smeri si vei deveni liber, cum nici nu te-ai fi inchipuit vreodata. Si vei incepe o lucrare mareata si-i vei face liberi si pe altii si vei vedea fericirea, caci viata ti se va umple".
Reply With Quote
  #4  
Vechi 18.08.2011, 19:00:02
N.Priceputu
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Poate din cauză că e găzduit pe un domeniu gratuit, care colectează date despre vizitatori. Iată mesajul pe care îl dă Firewall-ul:
„This website has been reported as unsafe by various users and we do NOT recommend you to continue browsing”
Reply With Quote
  #5  
Vechi 18.08.2011, 19:01:55
ioana-adriana's Avatar
ioana-adriana ioana-adriana is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 15.08.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 17
Implicit

Citat:
În prealabil postat de N.Priceputu Vezi mesajul
Poate din cauză că e găzduit pe un domeniu gratuit, care colectează date despre vizitatori. Iată mesajul pe care îl dă Firewall-ul:
„This website has been reported as unsafe by various users and we do NOT recommend you to continue browsing”
Incercati sa-l deschideti cu Mozzila sau Google Chrome.
__________________
"Smereste-te, om mandru, si inainte de toate frange-ti mandria... De te vei birui, te vei smeri si vei deveni liber, cum nici nu te-ai fi inchipuit vreodata. Si vei incepe o lucrare mareata si-i vei face liberi si pe altii si vei vedea fericirea, caci viata ti se va umple".
Reply With Quote
  #6  
Vechi 18.08.2011, 19:04:29
N.Priceputu
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Îl pot deschide, însă nu am încredere. Cred că nu m-a avertizat degeaba.
Nici dumneavoastră nu știți ce informații colectează administratorul acelui sait.
Reply With Quote
  #7  
Vechi 18.08.2011, 19:09:10
ioana-adriana's Avatar
ioana-adriana ioana-adriana is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 15.08.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 17
Implicit

Citat:
În prealabil postat de N.Priceputu Vezi mesajul
Îl pot deschide, însă nu am încredere. Cred că nu m-a avertizat degeaba.
Nici dumneavoastră nu știți ce informații colectează administratorul acelui sait.
Eu administrez siteul si nu am interesul de a colecta informatii.Interesul meu este de a ajuta niste copii defavorizati.Multumesc!
__________________
"Smereste-te, om mandru, si inainte de toate frange-ti mandria... De te vei birui, te vei smeri si vei deveni liber, cum nici nu te-ai fi inchipuit vreodata. Si vei incepe o lucrare mareata si-i vei face liberi si pe altii si vei vedea fericirea, caci viata ti se va umple".
Reply With Quote
  #8  
Vechi 18.08.2011, 19:17:20
N.Priceputu
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

în cazul ăsta, ar trebui să luați legătura cu cei de la Comodo Firewall, să-i întrebați de ce a fost raportat acest sait.
Reply With Quote
  #9  
Vechi 18.08.2011, 19:32:43
catalin2 catalin2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.12.2007
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 9.706
Implicit

Citat:
În prealabil postat de N.Priceputu Vezi mesajul
E suspect link-ul dat. Firewall-ul meu îmi spune că saitul e suspect de phishing.
Eu l-am deschis cu Google chrome si nu mi-a afisat nimic suspect. Sunt si cateva poze.
Reply With Quote
  #10  
Vechi 18.08.2011, 19:35:54
N.Priceputu
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

m-am referit la firewall. Nu știu dacă ai instalat. Și eu tot chrome folosesc.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Ajutor! zriyac Generalitati 18 16.10.2010 16:47:38
un mic ajutor evelon Rugaciuni 4 29.10.2008 16:06:45