Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #8  
Vechi 10.12.2009, 11:56:46
OmuBun
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de lavinia40 Vezi mesajul
Ce va place, si ce nu va place, la propria dumneavoastra persoana???
Am tot cautat sa vad si unde scrii de tine... Cred ca ai scris cu "invizibil"...
Ce-mi place? Pai cel mai mult imi place ca sunt asa cum sunt. Multumesc Lui Dumnezeu pentru asta. Puteam sa fiu "altfel", in sensul mult mai rau al cuvantului. De multe ori m-am intrebat ce-am facut sa merit asta, pentru ca eu cel putin consider ca am foarte multe privilegii in viata mea. Incerc, dupa puteri si... inteligenta (eu de colo!...) sa "ma achit" de datoriile pe care simt ca le am ca om. Daca nu reusesc intotdeauna, asta-i alta problema care se cuibareste in sufletul meu, dar incerc s-o matur afara cand merg la spovedanie!... Astfel... fac loc altora, sa stea mai confortabil!...
Ce nu-mi place? Pai ma simt cam orgolios, imi cam sare tzandara daca te urci in capul meu, in loc sa-ti aranjez un fotoliu si sa-ti aduc osanale. NU sunt un bun diplomat si spun intotdeauna ce gandesc, oricui, indiferent de rang sau grad de rudenie. De obicei am pierdut f. mult pt asta. Am (sau am avut) cateva slabiciuni, fiindca mi-a placut "frumosul", dar in general cam totul s-a limitat la flirtruri nevinovate si n-am trecut decat o singura data dincolo de limita, dupa ce m-am casatorit, desi ocazii ar fi fost! In rest sunt... perfect!... Buhuhu!...
Reply With Quote
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Ce nu va place in Biserica? iosif Reguli in Biserica 436 22.09.2022 13:34:10
ce-mi place , ce nu-mi place maria55 Generalitati 267 20.10.2011 16:52:08
Increderea in propria persoana coralina Pocainta 63 01.07.2011 16:20:50
Ce ne place in biserica? Darius Biserica Ortodoxa Romana 57 09.06.2010 20:15:29
Am o rugaminte si mi-ar place sa se intample anna13 Generalitati 10 19.11.2006 22:34:34