Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 22.12.2009, 09:58:24
elenavioletacocos's Avatar
elenavioletacocos elenavioletacocos is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.12.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 244
Question Pareri si sugestii

In sfarsit am terminat site-ul la firma ,si as vrea sa va dati cu parerea ,cum vi se pare ,daca aveti sugestii etc : www.bajotierra.ro
Estetic prietenele mi-au spus ca este bine ,insa nu au citit ce scrie pentru ca li se pare morbid,insa sper ca unii dintre voi sa puteti sa cititi si sa-mi lasati un comentariu.Va multumesc !
__________________
"Și acum rămân acestea trei: credința, nădejdea și dragostea. Iar mai mare dintre acestea este dragostea." Corinteni
5. Pune-ți nădejdea în Domnul din toată inima ta și nu te bizui pe priceperea ta.
15. Omul simplu crede toate vorbele; omul înțelept veghează pașii săi.
33. Frica de Dumnezeu este învățătură și înțelepciune, iar smerenia trece înaintea măririi.
www.bajotierra.ro
Reply With Quote
  #2  
Vechi 22.12.2009, 10:18:32
Darkanian's Avatar
Darkanian Darkanian is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.12.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 100
Implicit

Da este reusit ... mie se pare simplu dar direct la subiect. Normal asa trebuie sa fie un site al unei firme cat mai simplu dar la subiect ( parerea mea )
__________________
" Unde dragoste nu e, nimic nu e ! "
Reply With Quote
  #3  
Vechi 22.12.2009, 10:22:32
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de elenavioletacocos Vezi mesajul
In sfarsit am terminat site-ul la firma ,si as vrea sa va dati cu parerea ,cum vi se pare ,daca aveti sugestii etc : www.bajotierra.ro
Estetic prietenele mi-au spus ca este bine ,insa nu au citit ce scrie pentru ca li se pare morbid,insa sper ca unii dintre voi sa puteti sa cititi si sa-mi lasati un comentariu.Va multumesc !
"Toate în viață sunt relative ! De un lucru suntem siguri . . . < Decesul > da, bun pentru a deschide acest site , ori de câte ori avem gând de vrajbă și de ceartă aici pe forum și nu numai . . . !
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #4  
Vechi 22.12.2009, 10:33:24
windorin's Avatar
windorin windorin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.10.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.402
Implicit Sinceritatea trebuie apreciata si dorita.

Nu ma odihneste si nu imi da nici un pic de nadejde in inviere. Citatul Ioan 3,16 este prea putin si abia se vede.
Probabil o icoana cu Invierea lui Hristos ar fi mai adecvata decat lumina stearsa din spate si ingerul de plastic.

Ingerul din stanga nu este clar, se vede ciudat si nu se asorteaza cu nimic.
Imaginea de pe fundal face mai greu de citit textul, nu este pusa in valoare si nu este aleasa optim.
Textul de pe prima pagina trebuie ordonat (litere mari la citate, fara spatii inainte de punct si dupa doua puncte, etc).
Chiar cuprinsul textului ar trebui scris in duhul nostru ortodox. La sfarsit am citit: "Persoanelor trecute in nefiinta." Asta spun ateii. Crestinii cred intr'o fiinta vesnica, adica nemurirea sufletului si invierea trupului.

Nu ma pricep in domeniu, insa mi'ar placea sa fie mai cald si mai odihnitor.
Sunt nepriceput in facere de site'uri, deci nu stiu cata munca ar fi nevoie pentru ce as avea eu in minte.

Sa nu te lasi mahnita de cuvintele mele.
Sunt foarte direct, atunci cand sunt intrebat parerea sincera despre un anumit lucru.
Aveti nevoie de pareri directe de la necunoscuti. Luati de la fiecare ce va place, daca va place.
__________________
"Intru aceasta vor cunoaste toti ca sunteti ucenicii Mei, daca veti avea dragoste unii fata de altii." (Ioan 13,35)
"Va spun ca pentru orice cuvant desert, pe care-l vor rosti, oamenii vor da socoteala in ziua judecatii." (Matei 12,36)


Last edited by windorin; 22.12.2009 at 10:35:48.
Reply With Quote
  #5  
Vechi 22.12.2009, 10:51:10
lareine's Avatar
lareine lareine is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.12.2009
Locație: Altundeva
Religia: Ortodox
Mesaje: 220
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru lareine
Implicit

Pentru inceput as renunta la muzica aceea, mai bine fara muzica, e cam "suicidal" :) Si as renunta si la imagini, incercand sa fac site-ul sa fie cat mai sobru-elegant, un ingeras de plastic nepotrivindu-se de nici o culoare. Nu va suparati pe mine, dar in clipa asta mi se pare putin kitsch.
Reply With Quote
  #6  
Vechi 22.12.2009, 11:23:57
elenavioletacocos's Avatar
elenavioletacocos elenavioletacocos is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.12.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 244
Implicit

multumesc pentru sfaturi ! a schimba backgroundul site-ului inseamna sa schimbam tot! adica sa bagam aceeasi bani pentru decorarea masinii mortuare etc ,ceea ce financiar nu ne permitem ,probabil cand vom scoate investitia ,o sa ne gandim la o noua imagine ! muzica nici mie nu imi place ,insa asociatul a vrut-o ,in viata mai accepti si parerile altora,chiar daca ti nu iti plac !
astept in continuare pareri ! vi se pare un lucru bun pentru comunitate ceea ce facem ?
__________________
"Și acum rămân acestea trei: credința, nădejdea și dragostea. Iar mai mare dintre acestea este dragostea." Corinteni
5. Pune-ți nădejdea în Domnul din toată inima ta și nu te bizui pe priceperea ta.
15. Omul simplu crede toate vorbele; omul înțelept veghează pașii săi.
33. Frica de Dumnezeu este învățătură și înțelepciune, iar smerenia trece înaintea măririi.
www.bajotierra.ro
Reply With Quote
  #7  
Vechi 22.12.2009, 14:11:52
florinbrasov0 florinbrasov0 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.11.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 596
Implicit Re

Daca nu scoti muzica ai, macar sa fie un buton de oprire...Nu stiu cata lume o sa citeasca site-ul, cel mai important e sa fie afisate preturille. nu altceva...
__________________
Pedepseste-ne Doamne in viata aceasta si nu in cea viitoare.
*
Reply With Quote
  #8  
Vechi 22.12.2009, 14:44:04
razvan4 razvan4 is offline
Member
 
Data înregistrării: 29.07.2009
Mesaje: 56
Implicit

Scoate muzica, e de prost gust. In plus, cei care apeleaza la firma aia de servicii funerare numai chef de muzica nu au.
Scoate si poza patronului/directorului, ce o fi el, de pe prima pagina. Nu are ce cauta acolo.
Poate ar fi util sa pui si ceva preturi la servicii si produse.

Asigura-te ca respecti standardele W3C, altfel unele browsere afiseaza continutul intr-un mod pe care nu il vrei. De exemplu, la sectiunea Utile, mie (folosesc Mozilla Firefox) mi se suprapune programul de simbata cu actele necesare eliberarii certificatului de deces. Nu arata deloc profesionist.

Last edited by razvan4; 22.12.2009 at 14:51:22.
Reply With Quote
  #9  
Vechi 22.12.2009, 14:55:04
elenavioletacocos's Avatar
elenavioletacocos elenavioletacocos is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.12.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 244
Implicit

multumim de sfaturi !
__________________
"Și acum rămân acestea trei: credința, nădejdea și dragostea. Iar mai mare dintre acestea este dragostea." Corinteni
5. Pune-ți nădejdea în Domnul din toată inima ta și nu te bizui pe priceperea ta.
15. Omul simplu crede toate vorbele; omul înțelept veghează pașii săi.
33. Frica de Dumnezeu este învățătură și înțelepciune, iar smerenia trece înaintea măririi.
www.bajotierra.ro
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
OZN-urile-pareri TunsDiana Generalitati 145 31.07.2012 21:48:29
Sugestii cadouri de 1 Iunie delia31 Resurse ortodoxe on-line 6 23.05.2011 11:47:10
Pareri, idei pictorul Generalitati 3 12.02.2009 09:34:26