Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Minuni ale Ortodoxiei > Intamplari adevarate
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 11.01.2016, 23:57:53
Anaximandru Anaximandru is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 11.01.2016
Mesaje: 2
Implicit Botezul Domnului trait de mine in trafic

Buna ziua si bine (ca) v-am gasit!

Acesta este primul meu post si sper sa va gaseasca in pace asa ca va rog sa nu va fie prea mare mania la ceea ce scriu fiindca nu scriu aceste cuvinte cu suparare ba chiar cu bucurie caci vreau sa va impartasesc propria mea minune care mi sa intamplat.

Pe scurt, ma aflam in trafic si stiti, ca orice om preocupat si suparat de cele lumesti: aglomeratie, ploaie si problemele mele de zi cu zi, nu-mi statea gandul la cele sfinte cu atat mai putin la minunata sarbatoare a Botezului Domnului asa ca, inaintand cu incetul si dracuind in minte clipa rea ce m-a pus in mers la acea ora tarzie, vad ca de fapt traficul din fata era de fapt incetinit de un slujitor al Domnului care, impreuna cu organele de politie, facand un sacrificiu pentru sufletele noastre, le readucea aminte soferilor de sfanta sarbatoare a Bobotezii.

Preasfintia sa, ca orice umil servitor al Domnului, se afla intr-o caruta si binecuvanta cu agheazma masinile pacatosilor rostind ca pentru sine o rugaciune. Ajuns in dreptul sau, am deschis geamul din dreptul sotiei mele, care se afla in dreapta si i-am strigat tare, incetinind la randul meu, "Binecuvinteaza Parinte!" primind cu mare bucurie stropii de apa sfintita si un zambet de la slujitorul Domnului.

As fi pastrat aceasta intamplare doar pentru mine si familia mea daca, la doar 10 km dupa ce m-am despartit de Parinte, nu as fi fost martorul unui accident ce ma putea avea pe mine victima! Accidentul l-am vazut in direct, la doua, trei masini in fata mea si, desi nu a avut urmari grave, m-a dus cu gandul ca, daca nu as fi fost binecuvantat de catre parinte, as fi putut fi eu cel care si-ar fi pierdut ore in sir in ploaie cu sotia insarcinata si cei patru copii pe bancheta din spate infometati, obositi si dornici sa ajunga acasa.

Atat am avut sa va povestesc, Doamne Ajuta!

Iata ca si altor drept credinciosi le-a placut sacrificul de sine al Preasfintiei sale si au ridicat pe youtube un scurt film cu imaginea, placuta Domnului, impartasirii bucuriei Botezului:

https://www.youtube.com/watch?v=xx5azbgi0rw

Va rog sa le acordati sustinerea voastra fiindca am vazut ca ateii hulesc deja gestul Parintelui si in ignoranta lor nu il inteleg.
Reply With Quote
  #2  
Vechi 12.01.2016, 00:29:58
abaaaabbbb63
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Victimele accidentului nu au avut norocul sa fie si ei binecuvantati de preot?
Reply With Quote
  #3  
Vechi 13.01.2016, 20:01:00
Anaximandru Anaximandru is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 11.01.2016
Mesaje: 2
Implicit

Necunoscute sunt caile Domnului.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 13.01.2016, 22:58:48
abaaaabbbb63
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Anaximandru Vezi mesajul
Necunoscute sunt caile Domnului.
Desigur :)
Reply With Quote
Răspunde