Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 31.03.2008, 13:11:32
floaredecolt floaredecolt is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 21.03.2006
Mesaje: 27
Implicit

se pare ca omul fara prea multa cultura se grabeste foarte repede sa judece atunci cand un om foloseste simboluri pentru ele sacre batuate in cui si de neatins

a crede ca imaginatia are aripi dar e o blasfemie tinwe de bigotism dupa mine si nu de incalcarea vre-unei legi divine

stiam ca voi avea probleme din stat cand editorul a inclus aceea definitie a " poetului" in prefata volumului meu ; eu una le spuna cestor bigoti ca in loc sa urmareasca ce fac , mai bine sa se roage sa le limpezeasca mintile domnului inainte de a ma judeca !

atat timp cat eu in mine sunt modeste treaba lor ce cred despre visele mele in care zbor si am aripi, iar ceea ce cred e treaba me ain primul rand oricum nu mint ca unii preoti pe ecrane ca sunt clarvazatori si de fapt nu vad nimic isi imagineaza doar ;

scriu asta pt ca mi-au trimis un newsletter crestin , si stiu de ce, nu mi-au mai trimis de mult ...ii intriga faptul ca scriu mereu curat dar includ si aripi pe alocuri , nu-i treaba lor eu una nu ma uit la paiul din ochii lor asa ca sa-mi lase in pace paiul din ochiul meu

eu cred ca reaua vointa a celor care se roaga dar in loc sa ajute acuza, n-o sa le faca bine de loc si li s eintoarce , oricum atata timp cat timp si ei ca si cei de o seama continua sa-mi violeze intimitatea si nu le pasa de " legile" bunului simt nu inseamna pt mine nimic ....pt mine cei smeriti si blanzi cu inima si credinciosi ii simt de la o distanta si langaa ei nu ametesc si nici nu ma simt aiurea pt ca sunt curati iar eu emit ceea ce percep din jur si ce simt mai ales in contra-atac mental de la altii

atat am avut sa spun pe astazi
Reply With Quote
  #2  
Vechi 31.03.2008, 13:24:00
floaredecolt floaredecolt is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 21.03.2006
Mesaje: 27
Implicit

scuzati am fatu o gramada de tampite greseli, dar sunt suparata si m-am cam saturat de aluzii multora ...sa-si vada fiecare de ale lui ....
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
am moralul la pamant patricia2006 Generalitati 77 17.07.2012 12:33:38
Raiul de pe pamant NECTARIE Generalitati 0 20.01.2011 14:37:36
Toti ne intoarcem in pamant... oni91 Teologie si Stiinta 23 25.12.2007 02:31:16
Imagineaza-ti ca ai murit - Intre cer si pamant Ioan_Ciobota Generalitati 2 29.03.2007 22:35:09
Raiul pe pamant CM Generalitati 5 27.11.2006 13:18:46