Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 26.01.2009, 23:26:33
alicia's Avatar
alicia alicia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.11.2008
Locație: RM VALCEA
Religia: Ortodox
Mesaje: 138
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru alicia
Implicit Sufar de o boala grea dragostea!!!!!!!!!

Iubesc f mult pe cineva dar m-a parasit!
Reply With Quote
  #2  
Vechi 26.01.2009, 23:29:06
alicia's Avatar
alicia alicia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.11.2008
Locație: RM VALCEA
Religia: Ortodox
Mesaje: 138
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru alicia
Implicit

il iubesc si nu pot sa il uit ma rog sa imi treaca dar nu pot cred k e dragoste la prima vedere nu am cu cine vb nimeni sa ma mangaie plang mereu k un copil
Reply With Quote
  #3  
Vechi 26.01.2009, 23:33:28
alicia's Avatar
alicia alicia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.11.2008
Locație: RM VALCEA
Religia: Ortodox
Mesaje: 138
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru alicia
Implicit

de ce sunt asa barbatii fara inima nu toti dar credeam k e mai diferit de ceilalti si eu asa il cred dar nu inteleg de ce nu mai vrea eu zic ca nu am gresit cu nimic imi place mult de el e exact tot ce imi doream de la un barbat de ce trebuie sa sufar sa ma paraseasca?
Reply With Quote
  #4  
Vechi 26.01.2009, 23:48:34
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de alicia Vezi mesajul
il iubesc si nu pot sa il uit ma rog sa imi treaca dar nu pot cred k e dragoste la prima vedere nu am cu cine vb nimeni sa ma mangaie plang mereu k un copil
Of, of, of ! Pai esti ca un copil si plangi ca un copil ce i s-a luat, sau a pierdut o jucarie. Pentru ca acel copil refuza sa gandeasca alt ceva si mintea ii sta blocata la un singur lucru. La copiii se justifica o astfel de atitudine, dar la tine cred ca nu mai este cazul. In cazul tau si nu numai , e zvarcolirea mintii antrenata de pofta trupeasca , ce joaca feste, facandu-te sa crezi ca ai pierdut totul si cand colo nu ai pierdut nimic. Sunt stari trecatoare ce pot fi infranate prin folosirea mintii si spre alte zone si preocupari, pentru ca iubirea pe care o plangi atat e doar o amagire, o stare de moment, un moment ce poti a-l prelungi sau a-l scurta. De preferat e sa-l scurtezi, pentru ca ajungi la acelasi rezultat : uitarea si nu are rost sa-ti risipesti timpul si energia inutil. Asa ca, ea batistuta, sterge-ti obrajorii si ochisorii , si priveste-te in oglinda si spune : "Ce copil am fost" !
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #5  
Vechi 27.01.2009, 00:00:42
laurschepsis laurschepsis is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.09.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 602
Implicit

Doamne-ajuta!

Pot sa iti spun din proprie experienta ca, dupa un timp, ai sa ajungi si tu la concluzia ca nu tot ce ti se intampla "rau" in viata este cu adevarat o nenorocire. Si cand ai sa-ti aduci aminte cat ai suferit pentru fiecare lucru care parea o catastrofa, dar care era de fapt un pas inainte, spre mai bine, ai sa zambesti. Avem o vorba: "tot raul spre bine". Ai nadejde. O sa vezi ca "asa trebuia" pentru ca tie sa-ti fie bine.

Doamne-ajuta!
__________________
Parintele Arsenie Boca: Am vrut sa pun mana pe radacina durerii, care nu este alta decat pacatul... Rugandu-ma - pentru Pacea a toata lumea si pentru bunastarea Sfintelor lui Dumnezeu Biserici - aud deodata in urechea dinauntru infruntarea amarnica: "Nu te ruga de Mine sa le dau Pace, roaga-te de oameni sa-si schimbe purtarile, daca vor sa mai vada Pace pe pamant"..."
Reply With Quote
  #6  
Vechi 27.01.2009, 00:10:26
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de alicia Vezi mesajul
de ce sunt asa barbatii fara inima nu toti dar credeam k e mai diferit de ceilalti si eu asa il cred dar nu inteleg de ce nu mai vrea eu zic ca nu am gresit cu nimic imi place mult de el e exact tot ce imi doream de la un barbat de ce trebuie sa sufar sa ma paraseasca?
Pai vezi , draga Alicia, ti-ai dat singura raspunsul ! Pai ti-ai fi dorit un barbat ca el, fara inima, fara sentimente adevarate ? Sau mai bine ti se intampla dupa 2-3 ani de la Cununie ? Pai . . . Or fi baietii, barbatii cam 65% fara inima, dar tu trebuie sa alegi din cei 35% ! Corcet ?
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #7  
Vechi 27.01.2009, 00:15:20
tigerAvalo9 tigerAvalo9 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.03.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.448
Implicit

Dragostea nu e boala grea,e doar un moft,ma refer la faptul ca tu nu il poti uita sau ti-e mereu gandul la el....Sunt atatea lucruri minunate la care sa te gandesti...Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #8  
Vechi 27.01.2009, 00:22:54
sia's Avatar
sia sia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.11.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 453
Implicit

Citat:
În prealabil postat de alicia Vezi mesajul
il iubesc si nu pot sa il uit ma rog sa imi treaca dar nu pot cred k e dragoste la prima vedere nu am cu cine vb nimeni sa ma mangaie plang mereu k un copil
Se.. mai intampla si astaToti am trecut prin asa ceva ..de ce trebuie sa suferim din dragoste nu stiu ...am gasit de-a lungul vietii un raspuns :cred ca nu el e omul potrivit .Tu nu ai nici o vina ca iubesti -este cel mai frumos ,cel mai inaltator sentiment pe care ni l-a dat Domnul .Vei reusi sa treci peste asta ...Domnul te va ajuta...timpul te va ajuta..si vei intalni omul potrivit care te va iubi cu toate ale tale ,bune si rele ,din tot sufletul lui asa incat vei uita ..durerea de azi.Ai rabdare si nu deznadajdui...nu-i un capat de tara.Gandeste pozitiv si nu te mai zbate ca pestele pe uscat ..ca de ce ,ca daca ...n-a fost de la Dumnezeu asa ca sterge-ti lacrimile si traieste .Viata e frumoasa ,draga mea..azi
Reply With Quote
  #9  
Vechi 27.01.2009, 00:34:27
alicia's Avatar
alicia alicia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.11.2008
Locație: RM VALCEA
Religia: Ortodox
Mesaje: 138
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru alicia
Implicit

nu pot sa il uit tocmai am vb cu el si acu ma uraste el nu ma iubit doar ii placea de mine dar acum are si el un sentiment pt mine ma uraste
Reply With Quote
  #10  
Vechi 27.01.2009, 00:35:45
alicia's Avatar
alicia alicia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.11.2008
Locație: RM VALCEA
Religia: Ortodox
Mesaje: 138
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru alicia
Implicit

il iubesc din inima si sincer sufar mult si simt cum ma doare inima nu am iubit pe nimeni k pe el va spun e groaznic
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Care fapta este mai grea decat toate ? mihele_m Intrebari utilizatori 2 24.08.2011 22:07:46
Lupta grea tigerAvalo9 Generalitati 71 16.08.2011 21:22:54
viata`i grea. ioanhodean Generalitati 20 14.07.2008 23:42:11
epilepsia: o boala obisnuita sau o boala demonica? pacifistul Generalitati 4 18.05.2008 21:24:49
Boala maria55 Generalitati 17 17.12.2006 12:35:46