Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 11.02.2009, 09:21:51
ortodox4life's Avatar
ortodox4life ortodox4life is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.10.2008
Locație: undeva departe
Mesaje: 232
Implicit Va rog sa cititi si sa nu va panicati.Sa ne pregatim pentru mucenicie!

Am postat acest articol pentru toti cei care vor sa se mantuiasca,ca un semn de avertisment.Sa numai credem in ce vedem la TV sau auzim pe la radio.Sa ne pregatim de mucenicie precum zicea Parintele Iustin Parvu,ca daca mai vrem sa ne mantuim in vremurile de azi,trebuie sa fim pregatiti pentru o moarte de propovaduire muceniceasca.Asa spunea si Parintele Adrian Fageteanu.Parintele Nicoale Tanase spunea ca aceste acte de identitate biometrice sunt trenul care ne duce spre iad,deci o pregatire metodica si perversa(ascunsa)si vicleana pentru inrobirea populatiei si pregatirea ei pentru a accepta pecetea antihristului(cipul pe mana drepta sau pe frunte).Azi in ziarul The Province(Provincia)aici in Canada BC a aparut o stire care anunta ca pana in 2010 vor sa introduca permisul biometric,deci o fac la o scara mondiala si foarte repede,cum era de prevazut de fapt.Va rog sa nu va speriati,doar vreau sa va informez,atata tot,Doamne ajuta!

"Intrarea in Europa"


Consecintele Uniunii

Totul se indreapta spre un stat unic, cu o guvernare unica aflata la Bruxelles (lucru deja realizat), cu un teritoriu unic (Acordul Schengen a perfectat aceasta), cu cetateni care sa aiba pe tot cuprinsul Uniunii o cartela unica, universala, de identitate (altfel controlul lor ar fi deosebit de dificil), toti dotati cu un cod numeric unic (C.N.M.U.) ce contine metoda de Numerotare Europeana a Articolelor (!), adica EAN-13, cu numarul 666, fara de care "individul" nu poate face nici cea mai marunta tranzactie economica (de pilda, cumpararea unei paini).

CARTELA UNIVERSALA BIOMETRICA(UBC)card:





Toate tind deci catre o centralizare si o conducere ce nu poate tine cont de particularitatile fiecarei natiuni. De altfel, prin eliminarea granitelor interne, aceste natiuni se vor amesteca, diferentele dintre ele se vor sterge incetul cu incetul, eliminandu-se astfel cultura, istoria si limba proprie fiecarui neam.
In plus, moneda va fi unica (ECU), armata va fi o armata comuna europeana iar politia se va transforma in mult discutatul Europol [COLOR=#cccc99]94 [/COLOR]. Constitutiile nationale, incet-incet isi pierd valabilitatea. Imnul de stat si drapelul fiecarei tari vor ramane doar o amintire istorica. Si aceasta intr-un moment in care Uniunea Europeana inca nu are o Constitute proprie! [COLOR=#cccc99]95 [/COLOR]

Expresie arhicunoscuta si excesiv intrebuintata de ziaristii si oficialitatile romane. Toti vor sa "intre in Europa", creand in mass-media o atmosfera de febrilitate, o psihoza a dorintei de a fi si romanii considerati "in rand cu lumea". Cati dintre dumneavoastra stiu insa ca totul nu este decat un camuflaj pentru cu totul alte interese decat cele ale romanilor ?


Cat priveste credinta, este cunoscut faptul ca "Uniunea" nu agreeaza ideea de "religie nationala", asa cum este ortodoxia, ci doreste o religie mixta, unica, un sincretism "ecumenic" care sa fie despartit de stat, nemaiexistand obligativitatea salarizarii clerului"[COLOR=#0066cc] [/COLOR]. Astfel ortodocsii sunt marginalizati si siliti chiar sa accepte "inovatii" de la centru, de pilda schimbarea sarbatorilor religioase. Deoarece numarul catolicilor este covarsitor in UE (340 de milioane), se va acorda prioritate pentru fixarea Pastilor dupa calendarul latin, adica fara nici o legatura cu adevarata Traditie apostolica si cu pogorarea luminii sfinte de la Ierusalim. Din pacate, aceasta chestiune a intrat in atentia comunitarilor inca din 1997, dupa marturisirea unui delegat elen la lucrarile Consiliului European, caruia i s-a raspuns astfel: "De acum data sarbatorii Pastilor este norma comunitara. Pe noi nu ne intereseaza daca voi sunteti ortodocsi. In UE toate sunt in comun."

Asadar, vom fi constransi sa acceptam orice erezie, orice grupare para-religioasa care va rupe din trupul Bisericii si va pierde atatea suflete. Inchipuiti-va deci ce inseamna ca Romania sa-si deschida granitele si sa "intre in Europa". Lupta cu sectele si "problema uniatiei" va fi zadarnicita. Orice pseudo-religie va putea fiinta legal, chiar si asociatii "religioase" ale homosexualilor, adunaturi cu care reprezentantii Bisericii noastre deja s-au obisnuit la intalnirile "ecumenice" ale Consiliului Mondial al Bisericilor".

Ortodoxia va fi nevoita astfel sa reintre in catacombe, caci orice protest ar insemna agresiune impotriva ordinii publice si a dispozitiilor comunitare, iar crestinii vor ajunge imediat in arhivele SIS. De fapt, ajunge doar o mica banuiala, o soapta "undeva, acolo sus", delatiune de altfel legalizata prin Acordul Schengen, pentru ca un ortodox sa fie pus sub urmarire discreta.

Ce altceva ar mai insemna intrarea Romaniei in Europa ? S-ar deschide granitele si conflictele interetnice s-ar intensifica. Forta de ordine nu va tine insa cont de interese nationale, istorice sau sociale, ci va actiona conform ordinelor de la Bruxelles. Orice proces juridic, orice hotarare in probleme sociale, ba chiar si decolarea unui avion de pe aeroportul national se vor face doar cu aprobarea Consiliului Europei. De altfel, chiar astazi, la eliberarea unei vize pentru intrarea intr-una din tarile membre Schengen, se cere intai acordul Bruxellului.

Ce se va mai intampla ? Vesticii ar cumpara masiv terenuri si obiective economice romanesti si orice poate fi schimbat pe bani, deoarece, granitele noastre devenind si ale lor, implicit tara noastra devine a lor, fiind un bun comun. Romanii vor fi incetul cu incetul marginalizati in propria lor tara, devenind cetateni de gradul al treilea. Aceasta va genera confuzie, deziluzii, deznadejde si multe sinucideri in randul tinerilor fara posibilitati financiare. Problema se va rezolva insa "democratic": in Belgia, de pilda, exista un serviciu special pentru a-i ajuta pe cei care doresc a se sinucide, sugerandu-le procedee sigure si nedureroase ...

Ce ne vom face daca, noi fiind ortodocsi, ni se va impune euthanasia ? Cate cazuri de euthanasie silita nu se vor petrece "legal", facand astfel sa dispara "delicat" o multime de oameni deranjanti ? Apoi, ce-am spune daca ni se va impune prin norma comunitara sa lucram duminica, dandu-ni-se in schimb trei alte zile libere ? Credeti ca va protesta cineva ? De frica SIS si multumiti cu oferta celor trei zile, toti vor accepta sa incalce un canon extrem de important al Bisericii.

Se pot face astfel o multime de supozitii despre ce va urma. Nu sunt insa pura fantezie, ci se bazeaza, asa cum am vazut, pe o legislatie deja existenta si aplicabila. Din pacate UE nu este, asa cum ne asteptam, o comuniune democratica de state autonome. Trebuie sa ne trezim si sa vedem ca Imperiul European este la usa. Teritoriul Schengen deja exista si incet, dar sigur, va duce la nivelarea constiintelor si a natiunilor. Noi vom urma maine, prin "grija" oficialitatilor noastre, care ne vor pune in fata faptului implinit, prezentandu-ne totui intr-o lumina cat mai roza. Iar cauza tuturor acestor evenimente este unica: iubirea de arginti. Ea l-a facut pe Iuda sa-si tradeze Stapanul si acum istoria se repeta. Dar sa nu uitam ca Iuda s-a spanzurat ...
Vedem deci ca planurile sunt aproape realizate. Ultimul pas este acceptarea inmatricularii pe mana si inchinarea la antihrist. Iar pana atunci lumea este pregatita metodic spre a primi voluntar aceasta noua religie, ultima religie, care va fi un amestec de stiinta si parapsihologie, dupa cum afirma cu mult discemamant ieromonahul american Seraphim Rose.



Traim deci intr-o lume in care toata creatia devine o insiruire enorma de informatii. Se numara, se codifica si se inmatriculeaza totul, inclusiv oamenii:
"Marfa de aur si de argint, pietre pretioase si margaritare, vison si porfira, matase si stofa stacojie, tot felul de lemn bine mirositor si tot felul de lucruri de fildes, de lemn de mare pret si marfa de arama si de fier si de marmura, si scortisoara si balsam si mirodenii si mir si tamaie si vin si untdelemn si faina de grau curat si grau si vite si oi si cai si carute si trupuri si suflete de oamenii." (Apoc. 18:13)



Aici puteti viziona:
[SIZE=2]Parintele Amfilohie Despre decaderea Bisericii,tehnologie, microcipuri:[/SIZE]

http://www.youtube.com/watch?v=vgZtZV7F3NM

http://www.youtube.com/watch?v=myd2MENLvS0


Pr Adrian Fageteanu despre actele electronice 2009 01 20:

http://www.youtube.com/watch?v=_HUqY...eature=related


Danion Vasile - Profetii ale sec XX despre Apocalipsa:

http://www.youtube.com/watch?v=twikkyr-wPI

Doamne ajuta si sa nu ne fie frica!!
  #2  
Vechi 11.02.2009, 09:31:44
silverstar's Avatar
silverstar silverstar is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.04.2006
Mesaje: 1.791
Implicit

[COLOR=green]Ce manipulare... Criza lovește tocmai în oamenii săraci și răspândacii fac valuri să abată atenția de la ceea ce e mai grav, în aceste momente, pentru omenire... E foamete, mizerie, boală, analfabetism... [/COLOR]
[COLOR=green][/COLOR]
[COLOR=green]ortodox4life - tu chiar crezi în cele scrise? [/COLOR]
[COLOR=green]Câți ani ai, țâcă? Înainte de a te pronunța și de a încerca să faci panică, gândești cu capul din dotare? Te-am mai rugat să-mi aduci părerea oficială a BOR, apropo de aceste subiecte pe care le bateți de trei ani... [/COLOR]
[COLOR=green]Cu-așa oameni să nu ne mai mirăm de ce România se duce de râpă... ...[/COLOR]
__________________
[COLOR=green]"În vremuri ale minciunii universale, a spune adevărul este un act revoluționar..."
George Orwell[/COLOR]
  #3  
Vechi 11.02.2009, 09:39:42
ortodox4life's Avatar
ortodox4life ortodox4life is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.10.2008
Locație: undeva departe
Mesaje: 232
Implicit

Draga Silvia,te rog sa nu te superi si sa ma ierti,poti sa ma consideri inapoiat sau needucat sau oricum vrei tu,dar sa nu te sperii de ce zice lumea,lasa,ce daca am scris ce am scris,fi sigura ca pe unii ii va ajuta si pe cei care nu cred nu are ce rau sa le faca acest articol,sti cum e lumea uita repede de ceva ce nu le convine,Doamne ajuta si Domnul sa te binecuvanteze!
  #4  
Vechi 11.02.2009, 09:47:46
silverstar's Avatar
silverstar silverstar is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.04.2006
Mesaje: 1.791
Implicit

[COLOR=green][/COLOR]
[COLOR=green][/COLOR]
[COLOR=green]Dacă aș avea puterea, pe cei ca tine, un violator de suflete, i-aș condamna la închisoare și tăcere pe viață.[/COLOR]
[COLOR=green][/COLOR]
[COLOR=green]Te-am rugat să-mi dai părerea oficială a BOR. Unde este?[/COLOR]
__________________
[COLOR=green]"În vremuri ale minciunii universale, a spune adevărul este un act revoluționar..."
George Orwell[/COLOR]
  #5  
Vechi 11.02.2009, 09:52:57
silverstar's Avatar
silverstar silverstar is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.04.2006
Mesaje: 1.791
Implicit

[COLOR=#008000][/COLOR]
[COLOR=#008000]Un credincios adevărat nu are motive să se teamă... Am spus acest lucru de multe ori pe aici, dar inutil... [/COLOR]
[COLOR=#008000][/COLOR]
[COLOR=#008000]Însuși Iisus Christos a întrebat la un moment dat: De ce vă temeți, voi, necredincioșilor?... Nu-mi amintesc exact cu ce prilej. [/COLOR]
__________________
[COLOR=green]"În vremuri ale minciunii universale, a spune adevărul este un act revoluționar..."
George Orwell[/COLOR]
  #6  
Vechi 11.02.2009, 09:55:39
geo.nektarios's Avatar
geo.nektarios geo.nektarios is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.07.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.357
Implicit

[SIZE=4]
Citat:
În prealabil postat de silverstar Vezi mesajul
[/SIZE]
Citat:
În prealabil postat de silverstar Vezi mesajul
[SIZE=4][COLOR=green]Ce manipulare... Criza lovește tocmai în oamenii săraci și răspândacii fac valuri să abată atenția de la ceea ce e mai grav, în aceste momente, pentru omenire... E foamete, mizerie, boală, analfabetism... [/COLOR][/SIZE]
[SIZE=4][/SIZE]
[COLOR=green][SIZE=4]ortodox4life - tu chiar crezi în cele scrise? [/SIZE][/COLOR]
[SIZE=4][COLOR=green]Câți ani ai, țâcă? Înainte de a te pronunța și de a încerca să faci panică, gândești cu capul din dotare? Te-am mai rugat să-mi aduci părerea oficială a BOR, apropo de aceste subiecte pe care le bateți de trei ani... [/COLOR][/SIZE]
[SIZE=4][COLOR=green]Cu-așa oameni să nu ne mai mirăm de ce România se duce de râpă... ...[/COLOR] [/SIZE]
[SIZE=4]
[/SIZE]
[SIZE=4] Silvia, parerea BOR NU este deocamdata din PACATE... ci cum am mai anuntat pe un thread postat de mine, Sinodul BOR se va intruni abia in 25-26 febr pt a discuta aceste probleme... dar si eu ma tem ca pozitia BOR va fi pro cipuri... si de aici "va fi spre caderea multora si spre ridicarea unora..." Eu despre aceste lucruri spuse de ortodox4life stiam din copilarie... stiam ca va veni timpul ca sa fim "prigoniti" ca primii crestini... Bunica imi spunea si ea... si batranii din satul dumneaei... tata imi spunea la fel de la dansul din sat... (mama e din ju.Neamt, tata e din jud.Cluj - deci nu e aberatie!!! nu aveau cum sa ma minta) apoi am stat de vorba si cu parinti aghioriti (din Sf.Munte) si spuneau la fel... Pr.PETRONIU Tanase MARELE staret in viata al romanilor aghioriti marturiseste acelaeasi lucururi... marturii credibile de la batrani total lipsiti de cunostiintele stiintifice... dar cu CREDINTA CURATA si DARUITI trup si suflet lui Dumnezeu... caci cine are pe DUmnezeu "le da lor Duhul a grai..." asa cum spune in Sf.Scriptura!!! Pr.Cleopa inainte sa moara a raspuns la intrebarea "ce va fi dupe ce mergeti la Domnul?" - "VA FI FOARTE FRIG!!!" a tacut cateva clipe, parca obosit si a spus iar: "Eu plec, dar voi care rameneti veti prinde pe antihrist" si nu a mai vorbit.... Deci... nu mai e mult... Iarta-ma!!! Daca Sf.Scriptura MINTE, atunci NU avem Dumnezeu! [/SIZE]
[SIZE=4]Daca NU credem, ne asemanam cu cei din timpul lui NOE, care nu credeau de venirea potopului si radeau de Noe... si cand s-au deschis cerurile cu ploia... toti strigau dupa Noe sa le deschida... si daca ar fi vrut nu ar fi putut deschide, ca usa a fost in chisa de DUMNEZEU!!! [/SIZE]
[SIZE=4][/SIZE]
[SIZE=4]SA STAM BINE SA STAM CU FRICA SA LUAM AMINTE!!! [/SIZE]
  #7  
Vechi 11.02.2009, 10:04:16
geo.nektarios's Avatar
geo.nektarios geo.nektarios is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.07.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.357
Implicit

Citat:
În prealabil postat de silverstar Vezi mesajul
[COLOR=#008000]Un credincios adevărat nu are motive să se teamă... Am spus acest lucru de multe ori pe aici, dar inutil... [/COLOR]

[COLOR=#008000]Însuși Iisus Christos a întrebat la un moment dat: De ce vă temeți, voi, necredincioșilor?... Nu-mi amintesc exact cu ce prilej. [/COLOR]
Nu trebuie sa ne temem, asa este, dar sa avem in vedere ca si Hs a fugit de multe din fata maniei iudeilor... si crestinii nu stateau toti ca Sf.Gheorghe cu vitejie in fata Imparatului sa marturiseasca CREDINTA... unii erau slabi de fire si fugeau.. daca erau prinsi, nu CEDAU din credinta... Asa ca este UMAN sa ne temem, daca si SFINTII se temeau inainte de a muri... avem exemplu in Pateric cand a venit Ingerul Dlui sa ii ia sufletul unui parinte si el a zis "mai lasa-ma ca inca nu m-am pocait"... aci nu este vb de vedenie sau aratare draceasca ci tot atnci parintele a plecat la Domnul... El stie mai bine!
Oricum Sora draga, sa stii ca Dumnezeu STIE CINE REZISTA VREMURILOR DE PROGOANA SI CINE NU, ca pe cei slabi Dumnezeu ii va lua dinainte... asta pt ca sa nu se piarda sufletele lor... iar pe cei TARI ii va lasa Dumnezeu ca sa arate ca BISERICA INTEMEIATA PE JERTFA SA BIRUIESTE!!!

AMIN
  #8  
Vechi 11.02.2009, 10:09:11
silverstar's Avatar
silverstar silverstar is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.04.2006
Mesaje: 1.791
Implicit

[COLOR=green][/COLOR]
[COLOR=green]geo.nektarios - e problema Dvs, a celor care vreți să trăiți cu frică... Nu vă împiedică nimeni și nimic... [/COLOR]
[COLOR=green]Dar nu semănați panică pentru cei mai puțin pregătiți și informați. Nu aveți voie. Ca niște oameni cu bun simț, trăiți-vă spaimele în intimitatea casei Dvs... [/COLOR]
[COLOR=green][/COLOR]
[COLOR=green]Sigur că BOR va avea o poziție decentă, realistă, vizavi de aceste aberații. S-ar dezice în fața națiunii și ar pierde din notorietate și credibilitate dacă ar susține ceea ce scrieți voi. BOR trebuie să dovedească competență și realism. Sper că din acea organizație fac parte oameni care gândesc și înțeleg că tot ceea ce se face e pentru securitatea oamenilor și nu împotriva lor. Am spus oameni, nu creștin-ortodocși... Și mă refer aici la cipurile de pe acte...[/COLOR]
__________________
[COLOR=green]"În vremuri ale minciunii universale, a spune adevărul este un act revoluționar..."
George Orwell[/COLOR]
  #9  
Vechi 11.02.2009, 10:23:53
geo.nektarios's Avatar
geo.nektarios geo.nektarios is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.07.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.357
Implicit

Citat:
În prealabil postat de silverstar Vezi mesajul

[COLOR=green]geo.nektarios - e problema Dvs, a celor care vreți să trăiți cu frică... Nu vă împiedică nimeni și nimic... [/COLOR]
[COLOR=green]Dar nu semănați panică pentru cei mai puțin pregătiți și informați. Nu aveți voie. Ca niște oameni cu bun simț, trăiți-vă spaimele în intimitatea casei Dvs...

[COLOR=black]sa stii sora, ca NU semanam frica, SPUNEM CEEA CE SPUNE BISERICA CA VA FI... Daca ne temem de ADEVAR este partea a 2a...[/COLOR]
[/COLOR]
[COLOR=green]
Citat:
În prealabil postat de silverstar Vezi mesajul
Sigur că BOR va avea o poziție decentă, realistă, vizavi de aceste aberații. S-ar dezice în fața națiunii și ar pierde din notorietate și credibilitate dacă ar susține ceea ce scrieți voi. BOR trebuie să dovedească competență și realism. Sper că din acea organizație fac parte oameni care gândesc și înțeleg că tot ceea ce se face e pentru securitatea oamenilor și nu împotriva lor. Am spus oameni, nu creștin-ortodocși... Și mă refer aici la cipurile de pe acte...[/COLOR]
BISERICA a spus prin sfintii Ei si prin INTEMEIETORUL EI, HRISTOS, ce va fi... aia spunem si noi acum!
Ca SINODUL BOR va aproba acestea, nu inseamna ca Sf.Scriptura se IMPLINESTE? cand spune ca "SAREA PAMANTULUI SE VA STRICA" si ca "la sfarsit vor fi inselati de va fi cu putinta si CEI ALESI"??? .... Alesii nu sunt altceva decat CLERUL nostru care prin APROBAREA poporului au fost Hirotoniti ca daca erau hirotoniti fara voia poporului si spunea NU ESTE VREDNIC, nu mai putea continua ca si CLERIC!!! De aceea ei sunt numiti "cei alesi" din popor ca sa ii duca la Hs... "NU voi M-ati les pe Mine, ci Eu v-am ales pe voi" adica pe APOSTOLI ce erau si PRIMII CLERICI ai Bisericii!!!
Sincer, din mila Domnului NU MA TEM!!! Nici a vbi la telefon sau a scrie pe mail de asemnea lucuri!!! Cine se teme de adevar, acela RIPOSTEAZA!!!!
  #10  
Vechi 11.02.2009, 10:27:32
Traditie1 Traditie1 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.10.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.752
Implicit

Despre ce mucenicie vorbesti?

Sa înteleg ca ai de gând sa refuzi actul de identitate biometric? Ce crezi ca poti pati pentru asta? Crezi ca o sa fii executat?
Subiect închis

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Vine Iepurasul! Cum ne pregatim? LeeN22 Sfintele Pasti - Invierea Domnului 24 07.04.2018 12:05:48
Mucenicie s-au Sinucidere? Sanduu Generalitati 32 01.03.2012 12:46:27
sunteti de acord sa cititi pentru mine Paraclisul Sfntului Nicolae? andrutza151 Umanitare 1 24.09.2011 00:40:30
Mucenicie ca in cartile cu vieti de sfinti ! Filmata ! sevghenie Stiri, actualitati, anunturi 12 31.03.2011 11:48:24
Pentru cei ce isi doresc sa se casatoreasca,cititi cu atentie si cugetati in inimile sunsray Nunta 49 14.02.2011 22:40:30