Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #111  
Vechi 20.04.2012, 20:02:16
guardian knight's Avatar
guardian knight guardian knight is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.02.2011
Locație: Cluj-Napoca
Mesaje: 897
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ciprian22 Vezi mesajul
Nu putem forma "statele unite ale Europei" pe motiv ca asta ar distruge tot ce-i mai sfant in noi.O Uniune Europeana da..dar nu Statele Unite ale Europei cu tot ce implica asta.Vorbea cineva mai sus despre romanul care scuipa seminte si nu are constiinta nationala.Pai acea constiinta nu are cum sa existe atat timp cat conducatorii nostri nu o au.Prin acest comportament romanii si-au aratat mereu nesolidaritatea cu cei din fruntea statului care mint frumos pana ajung acolo iar dupa-si vad de imbogatirea lor si a famigliei.Nu romanii au distrus agricultura..nu romanii au distrus industria..nici macar rechinii de afara nu au facut mare lucru.Au distrus cei care nu au avut respect decat pentru buzunarul lor desi erau pusi sa apere interesul nostru al tuturor.Toti spun aici ca romanii sunt puturosi si rauvoitori.Asta credeam si eu pana acum ceva vreme cand am avut aici in Romania un sef din Germania.Mi-a spus ca noi ca si popor suntem de laudat si ca si-a format prin prisma interlopilor care fura acolo o parere proasta si nejustificata despre noi.A spus de asemenea ca avem o atitudine prea pasiva fatza de conducatorii care ne fura si nu respecta ei in primul rand legea fapt care-i singura noastra vina..Dupa terminarea stagiului in Romania ne-a invitat sa lucram cu el in Germania razand si spunand ca acolo vom invata ce inseamna respectul care vine si de sus in jos nu numai de jos in sus si fortzat.Doamne ajuta!

Nu mi se pare ca auzind cuvantul "taran", romanii ar fi prea mandrii de el !
Din pacate,la coada vacii nu se prea inghesuie nimeni,si asta se vede in preturile nerusinat de umflate din magazine.
Toata aceasta fereala de munca si rezidenta la tara, fiind coroborata, si cu incapacitatea si dezinteresul politicienilor de a crea programe atractive pentru familiile tinere,in vederea productiei de alimente ,la tara ,creaza situatia actuala ,in care preturile alimentelor de baza sunt destul de mari !
Reply With Quote
  #112  
Vechi 20.04.2012, 20:44:04
Adriana Cluj
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de guardian knight Vezi mesajul
Nu mi se pare ca auzind cuvantul "taran", romanii ar fi prea mandrii de el !
Din pacate,la coada vacii nu se prea inghesuie nimeni,si asta se vede in preturile nerusinat de umflate din magazine.
Toata aceasta fereala de munca si rezidenta la tara, fiind coroborata, si cu incapacitatea si dezinteresul politicienilor de a crea programe atractive pentru familiile tinere,in vederea productiei de alimente ,la tara ,creaza situatia actuala ,in care preturile alimentelor de baza sunt destul de mari !
Domnule, de ce esti atat de inrait impotriva taranilor? Ai trait la tara, ai muncit la tara? (dar nu in vacante....)
Reply With Quote
  #113  
Vechi 20.04.2012, 20:56:10
guardian knight's Avatar
guardian knight guardian knight is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.02.2011
Locație: Cluj-Napoca
Mesaje: 897
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Adriana Cluj Vezi mesajul
Domnule, de ce esti atat de inrait impotriva taranilor? Ai trait la tara, ai muncit la tara? (dar nu in vacante....)
Sensul,era tocmai invers,celui pe care il prezentati (nu stiu: din neintelegere ,sau din rea-voiinta ???)
Va rog pe viitor,sa cititi cu mai mult atentie, cele scrie de mine, si sa nu mai rastalmaciti sensul,voit sau involuntar !!!
Va multumesc !
Reply With Quote
  #114  
Vechi 20.04.2012, 21:12:02
Adriana Cluj
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de guardian knight Vezi mesajul
Sensul,era tocmai invers,celui pe care il prezentati (nu stiu: din neintelegere ,sau din rea-voiinta ???)
Va rog pe viitor,sa cititi cu mai mult atentie, cele scrie de mine, si sa nu mai rastalmaciti sensul,voit sau involuntar !!!
Va multumesc !
Cu placere.
Nu e reavointa.
E o mare nedumerire, avand in vedere unele postari...
http://www.crestinortodox.ro/forum/s...ad.php?t=14555
Reply With Quote
  #115  
Vechi 21.04.2012, 00:21:09
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de guardian knight Vezi mesajul
Singura noastra sansa este formarea Statelor Unite ale Europei,dupa modelul SUA,si asta cat mai grabnic cu putiinta !!!
Da, ca America o duce bine foarte..
Mai informeaza-te ca o cam iei cu politica pe aratura.
Reply With Quote
  #116  
Vechi 21.04.2012, 08:44:11
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

E de mult pe arătură.
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
Reply With Quote
  #117  
Vechi 21.04.2012, 18:54:02
guardian knight's Avatar
guardian knight guardian knight is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.02.2011
Locație: Cluj-Napoca
Mesaje: 897
Implicit observatie !!!

...macar eu ar , in timp ce voi stati pe margine...si va uitati,fara sa faceti (propuneti ) nimica viabil si coerent !!!
Reply With Quote
  #118  
Vechi 21.04.2012, 20:05:43
Adriana Cluj
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

A ara e totuna cu a sapa?
La modul figurativ, evident.......
Reply With Quote
  #119  
Vechi 23.04.2012, 00:41:08
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de guardian knight Vezi mesajul
...macar eu ar , in timp ce voi stati pe margine...si va uitati,fara sa faceti (propuneti ) nimica viabil si coerent !!!
Ari?
Dai cu batzul prin praf.

Propuneri sunt daca citesti cu atentie.
Daca nu poti sa le intelegi, e partea a doua.
Reply With Quote
  #120  
Vechi 23.04.2012, 01:19:21
Raoul's Avatar
Raoul Raoul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.12.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.046
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Da, ca America o duce bine foarte..
Mai informeaza-te ca o cam iei cu politica pe aratura.
Nu o duc bine comparativ cu cine? Cu noi? Cred ca vorbesti prostii... Daca ajungi sa afirmi ca si cei din SUA o duc mai rau ca romanii (si implicit Romania),atunci cel care o ia pe aratura esti tu. No offence!
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Distrugerea naturii ! cristiboss56 Teologie si Stiinta 7 02.09.2011 10:02:48
Distrugerea bisericilor crestine din Kosovo de catre albanezi Nevrednicul Biserica Ortodoxa in relatia cu alte confesiuni 1 24.07.2009 19:46:46
manastiri din vestul tarii sofiaiuga Pelerinaje la locuri Sfinte 9 15.09.2008 14:36:29
Distrugerea trecutului continua Stefan500 Generalitati 6 21.08.2008 23:02:06
manastiri din vestul tarii angeltm Pelerinaje la locuri Sfinte 6 22.03.2008 19:56:43