Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 04.04.2012, 18:38:39
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Adriana Cluj Vezi mesajul
Exista o solutie de a fi impiedicata, sau, ma rog, sa le punem bete in roate ca sa nu poata fura atat de mult: ne prezentam la vot. Chiar daca imi anulez singura buletinul de vot, caci nu vad pe cine as alege ....In acest fel se va face simtit un protest mut al alegatorilor in fata haitei de politicieni, de orice culoare ar fi ei, eu nu gasesc nici o deosebire intre ei... degeaba se bat ei cu pumnul in piept ca sunt mai buni ca cei de dinaintea lor.
La fel de bine poti sa NU te prezint la vot.

Este o strategie care aproape ca a functionat la votarea noii Constitutii daca PSD -ul nu se mobiliza masiv si falsifica voturile.

Oricare din strategii oricum e posibil sa nu functioneze - o parte din voturile invalide pot fi inlocuite cu anumite voturi - nu vei sti niciodata.

In cazul absenteismului, pentru a-ti fura votul trebuie mai intai sa semneze in locul tau ca ai venit la vot iar asta ramane ca eventuala proba impotriva lor.
Reply With Quote
  #22  
Vechi 04.04.2012, 18:41:30
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Inchide mai bine televizorul ca strici postul.
Nu e alta, dar lucrurile sunt asa de mai bine de 20 ani si tot asa vor fi de acum inainte..
Reply With Quote
  #23  
Vechi 04.04.2012, 18:42:52
Adriana Cluj
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
La fel de bine poti sa NU te prezint la vot.
nu e acelasi lucru.....pentru mine.
Reply With Quote
  #24  
Vechi 04.04.2012, 18:42:59
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Adriana Cluj Vezi mesajul
In ultima vreme nu am deschis televizorul, decat foarte rar.
Acum a ramas deschis si sunt uimita de cate evenimente se rostogolesc.
Inchide mai bine televizorul ca strici postul.
Nu e alta, dar lucrurile sunt asa de mai bine de 20 ani si tot asa vor fi de acum inainte, cine stie pana cand.

Daca stii ce trebuie facut, de ce sa te mai pierzi in detalii?
Reply With Quote
  #25  
Vechi 04.04.2012, 22:31:39
Mihailc Mihailc is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.03.2008
Mesaje: 3.173
Implicit

Laura, când mai inițiezi un subiect nou evită să folosești majuscule în titlu, că doar nu-s găselnițele tale nici mai importante, nici mai interesante decât altele. Amatorii de frenezii și cancanuri conspiraționiste le vor găsi și dacă nu sar neapărat în ochi.
__________________
Prostul este dușmanul a ceea ce nu cunoaște (Ibn Arabi)
Reply With Quote
  #26  
Vechi 04.04.2012, 22:54:33
guardian knight's Avatar
guardian knight guardian knight is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.02.2011
Locație: Cluj-Napoca
Mesaje: 897
Implicit parere !

nu va convine Uniunea Europeana, afara rapid din ea !!!

Io unul as fi primul care as saluta iesirea din UE ,ca un act suprem de curaj,de-a sta numai pe picioarele proprii !!!

Insa noi,nu suntem in stare ,ca tara, sa stam pe picioarele proprii,si atunci ajungem sa ne punem singuri gatul in lat,unor tari, care isi urmaresc de la un punct in colo,in mod firesc propriile interese !!!
Reply With Quote
  #27  
Vechi 04.04.2012, 23:02:31
Adriana Cluj
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de guardian knight Vezi mesajul
nu va convine Uniunea Europeana, afara rapid din ea !!!

Io unul as fi primul care as saluta iesirea din UE ,ca un act suprem de curaj,de-a sta numai pe picioarele proprii !!!
Da' cine crezi ca ne mai lasa sa iesim de-acolo ? Cu picioarele-nainte, poate!
Ca si de intrat am intrat ca era musai sa fim acolo, nu ca ar fi votat romanii astfel! Aia a fost abureala, ca la toate voturile...

Pe de alta parte, de-ar fi sa iesim acum, ipotetic vorbind, la cat de agresiva, violenta, lipsita de educatie si bun simt, lipsita de respect al legii, lipsita de respect fata de oameni, etc., a ajuns sa fie societatea noastra, vestul salbatic ar fi o suava amintire!

Last edited by Adriana Cluj; 04.04.2012 at 23:24:09.
Reply With Quote
  #28  
Vechi 04.04.2012, 23:50:33
Mihailc Mihailc is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.03.2008
Mesaje: 3.173
Implicit

Mă îngrozesc când citesc cât de superficial gândesc unii! Oricât ar părea de birocratică, criptocolonialistă sau rigidă, Uniunea Europeană ne cam ține în viață din punct de vedere economic și nu numai. Am impresia că habar n-aveți pe ce lume trăiți, altfel ați fi mai responsabili când exprimați o opinie!
__________________
Prostul este dușmanul a ceea ce nu cunoaște (Ibn Arabi)
Reply With Quote
  #29  
Vechi 05.04.2012, 00:21:57
Adriana Cluj
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mihailc Vezi mesajul
Mă îngrozesc când citesc cât de superficial gândesc unii! Oricât ar părea de birocratică, criptocolonialistă sau rigidă, Uniunea Europeană ne cam ține în viață din punct de vedere economic și nu numai. Am impresia că habar n-aveți pe ce lume trăiți, altfel ați fi mai responsabili când exprimați o opinie!
Se poate sa para lipsa de responsabilitate, numai ca nu-i chiar asa.
Ei ne-au transformat in piata de desfacere, Romania nu mai este altceva, decat o piata de desfacere. In spatiile comerciale de la parter, infloresc bancile, farmaciile, iar la capatul oraselor cresc mall-uri intr-o veselie. (in locul plantatiilor de hamei, ale loturilor experimentale ale Institutului Agronomic la Cluj a crescut Pollus)

Acum urmeaza sa devenim si producatori, din nou, numai ca cei care vor produce in tara noastra, nu vor fi romanii, ci marile firme care cumpara pe bani de nimic tara asta.
Se va revigora chiar si mineritul, doar vedeti ca oamenii vor sa munceasca, vedeti reclamele la tv, nu-i asa? vor sa fie angajatii lui Gold Corporation!!! Cum sa nu-i sustinem sa se deschida locurile de munca? Ia uite aici, ocazie! Ca pleaca aia cu aurul si alte metale extrem de rare si pretioase, aia nu mai conteaza...

Si agricultura vom avea, din nou.... dar facuta de italieni, de arabi, de evrei. Banatul e cumparat de italieni, la marginea Clujului, in Borhanci, a venit un evreu si a cumparat dealuri intregi de acolo, cat de incantati erau romanasii cand s-au vazut cu banii-n tescherea!!!!
Deci, vom avea agricultura! Va fi chiar ecologica..dar nu pentru noi, noi n-o sa ne permitem sa cumparam.
Probabil ca ne vor da voie sa lucram la ei, la italieni, la evrei, la arabi..... Au cumparat bucati mari din trupul tarii asteia, ca romanii au fost atat de lacomi si de inconstienti incat sa vanda pamant, cand altii au murit ca sa-l apere!!!!

Ultima parte ati citit-o? Aceea ""Pe de alta parte, de-ar fi sa iesim acum, ipotetic vorbind, la cat de agresiva, violenta, lipsita de educatie si bun simt, lipsita de respect al legii, lipsita de respect fata de oameni, etc., a ajuns sa fie societatea noastra, vestul salbatic ar fi o suava amintire! ""

Credeti-ma ca si eu ma ingrozesc cand vad ce se intampla cu tara mea!

Last edited by Adriana Cluj; 05.04.2012 at 00:28:03.
Reply With Quote
  #30  
Vechi 05.04.2012, 00:27:52
iuliu46 iuliu46 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.321
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Adriana Cluj Vezi mesajul
Se poate sa para lipsa de responsabilitate, numai ca nu-i chiar asa.
Ei ne-au transformat in piata de desfacere, Romania nu mai este altceva, decat o piata de desfacere. In spatiile comerciale de la parter, infloresc bancile, farmaciile....
Pai trebuie sa aiba farmacistii unde sa-si tina banii...si bancherii sa nu aiba dureri de cap.

Si eu cred ca UE nu ne-a adus si nu ne va aduce nimic bun.Dar mai cred ca atata timp cat exista e bine sa fim parte a UE decat sa fim in afara.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Distrugerea naturii ! cristiboss56 Teologie si Stiinta 7 02.09.2011 11:02:48
Distrugerea bisericilor crestine din Kosovo de catre albanezi Nevrednicul Biserica Ortodoxa in relatia cu alte confesiuni 1 24.07.2009 20:46:46
manastiri din vestul tarii sofiaiuga Pelerinaje la locuri Sfinte 9 15.09.2008 15:36:29
Distrugerea trecutului continua Stefan500 Generalitati 6 22.08.2008 00:02:06
manastiri din vestul tarii angeltm Pelerinaje la locuri Sfinte 6 22.03.2008 20:56:43