Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica Ortodoxa si alte religii > Religia Islamica
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 08.01.2010, 00:13:27
rozerin
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mirabela Vezi mesajul
te rog frumos sa ne respecti istoria sfanta a acestei tari !!!!!! brancoveanu si fii sai au fost decapitati pt ca nu au vrut sa treaca la islam !!! tu nu traiesti in palestina ci in romania !!! si apropos parca esti turcoaica ...sau e altcineva care scrie putin mai corect ca si tine !
da sint turcoaica dar ma doare de palestina si de copii care mor zilnic acolo.normal traiesc in romania dar ma doare si de cei de linga mine care sufera,dar tu vad ca nu ai pic de mila de un copil sau de o mama care sufera pentru pierderea copiilor ei ,sint copii fara miini fara picioare,oare dece?tu si traditie spuneti ca noi sintem teroristi dar cind voi luati apararea niste nenorocitii -evrei- cum este.plalestina lupta cu corpul dar evrei cu bombele cum este?eu nu respect nici istoria voastra nici a mea.1- pe ALLAH iubesc primul si cred si in muhammet(pacea fie cu el) si dupa aceia respect familiasi respect pe cel ce ma respect.chiar daca voi incercati sa ma umiliti nu aveti sanse caci nu ma dau batuta.
  #22  
Vechi 08.01.2010, 00:17:43
rozerin
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de coralina Vezi mesajul
Ar trebui sa-ti fie rusine pentru ceea ce ai scris mai sus! Mergi pe site-urile islamice si insira cate ocari vrei, acolo vei avea cu siguranta simpatizanti.
dece ma rog nu ii spui lui TRADITIE sa ii fie rusine?caci tot timpul scrie ca musulmanii sint teroristi.eu nu v-am jignit credinta ortodox sau catolic etc.cu ce te-am jignit ?dece nu spui si ce ai vazut in acel link care l-am dat?aaaaa nu va doare?multi dintre voi nu aveti inima.
  #23  
Vechi 08.01.2010, 01:29:51
mirabela mirabela is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.03.2009
Locație: germania
Religia: Ortodox
Mesaje: 487
Implicit

vb eu in dodii sau tu? unde am scris ca esti o terorista??????????????? poate ca-mi pasa de copii din romania!



Citat:
În prealabil postat de rozerin Vezi mesajul
da sint turcoaica dar ma doare de palestina si de copii care mor zilnic acolo.normal traiesc in romania dar ma doare si de cei de linga mine care sufera,dar tu vad ca nu ai pic de mila de un copil sau de o mama care sufera pentru pierderea copiilor ei ,sint copii fara miini fara picioare,oare dece?tu si traditie spuneti ca noi sintem teroristi dar cind voi luati apararea niste nenorocitii -evrei- cum este.plalestina lupta cu corpul dar evrei cu bombele cum este?eu nu respect nici istoria voastra nici a mea.1- pe ALLAH iubesc primul si cred si in muhammet(pacea fie cu el) si dupa aceia respect familiasi respect pe cel ce ma respect.chiar daca voi incercati sa ma umiliti nu aveti sanse caci nu ma dau batuta.
  #24  
Vechi 08.01.2010, 02:07:30
rozerin
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mirabela Vezi mesajul
vb eu in dodii sau tu? unde am scris ca esti o terorista??????????????? poate ca-mi pasa de copii din romania!
dar tu pe toti musulmani ii bagi in aceiasi oala cu teroristi?acei ce ucid nu sint musulmani sint criminali!!! ar fii mai bine sa te intereseze si alti copii indiferent de religia lor .eu nu pot gindi ca tine ca imi pasa doar de copii musulmani imi pasa de toti copii indiferent de religia lor -un copil este un suflet nevinovat!! asta este conceptia mea si nu o pot schimba.
  #25  
Vechi 08.01.2010, 15:58:18
mirabela mirabela is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.03.2009
Locație: germania
Religia: Ortodox
Mesaje: 487
Implicit

walah?????????????????????????


Citat:
În prealabil postat de rozerin Vezi mesajul
dar tu pe toti musulmani ii bagi in aceiasi oala cu teroristi?acei ce ucid nu sint musulmani sint criminali!!! ar fii mai bine sa te intereseze si alti copii indiferent de religia lor .eu nu pot gindi ca tine ca imi pasa doar de copii musulmani imi pasa de toti copii indiferent de religia lor -un copil este un suflet nevinovat!! asta este conceptia mea si nu o pot schimba.
  #26  
Vechi 08.01.2010, 16:34:41
vlad90's Avatar
vlad90 vlad90 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.05.2009
Locație: Rivulus Dominarum
Religia: Ortodox
Mesaje: 144
Implicit

Auzi rozerin draga, mai bine du-te tu si fa o baie in Bosfor si lasa-ne pe noi in pace.
__________________
† "Doamne Iisuse Hristoase, Fiul lui Dumnezeu, miluiește-mă pe mine, păcătosul". †
  #27  
Vechi 08.01.2010, 20:05:51
coralina's Avatar
coralina coralina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.03.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 708
Implicit

Citat:
În prealabil postat de rozerin Vezi mesajul
dece ma rog nu ii spui lui TRADITIE sa ii fie rusine?caci tot timpul scrie ca musulmanii sint teroristi.eu nu v-am jignit credinta ortodox sau catolic etc.cu ce te-am jignit ?dece nu spui si ce ai vazut in acel link care l-am dat?aaaaa nu va doare?multi dintre voi nu aveti inima.
Lui Traditie1 nu are de ce sa-i fie rusine, dumitale insa da.
Nu toti musulmanii sunt teroristi pentru ca multi din ei au mintea suficient de limpede ca sa nu se ia dupa inchipuitul vostru profet si sa ne arunce tuturor bombe in cap.
De ce nu ies musulmanii in strada sa jeleasca victimele criminalilor islamisti care se arunca in aer in miljocul multimilor? De ce nu vin imamii si mulahii sa spuna la televizor ca acei kamikaze vor ajunge in fundul iadului si nicidecum in rai cu fecioare si feciori??!
Ceea ce se vede e numai tresarirea de bucurie a musulmanilor cand mai mor cativa "infideli"! Ia uite: sotie mandra de "martir": http://www.antena3.ro/stiri/externe/...meu_89014.html

Asa ca nu mai veni sa ne spui noua ca rata-mpunge cand ea macane si fuge: islamul nu a fost si nici nu va fi vreodata religia pacii, e doar o ideologie care ii intoarce pe adeptii sai impotriva tuturor celor care nu le impartasesc convingerile religioase. Dumnezeu e iubire, nu crime, nu explozibili, nu indoctrinarea copiilor, nu violarea sclavelor si abuzarea copiilor, nu, nu si iarasi nu.
__________________
Doamne Iisuse Hristoase, fiul lui Dumnezeu, miluieste-ma pe mine pacatoasa!
Preach the Gospel and, if necessary, use words.
  #28  
Vechi 08.01.2010, 20:14:46
Hector's Avatar
Hector Hector is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.02.2009
Locație: Jungla poreclita Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 411
Implicit

Pacea ce domneste in mahomedanism, si conceptiile gresite ale restului lumii.

http://www.mediafax.ro/externe/sase-...ptului-5281331

http://www.adevarul.ro/international...176982583.html
http://www.gardianul.ro/Parintele-Da...i-s149267.html
http://news.bbc.co.uk/2/hi/europe/4683548.stm

Uitati-va ce se intampla in tari in care traiesc musulmani. Spre exemplu Filipine. Acolo sudul este musulman iar restul populatiei este crestina. In loc sa se supuna in pace legilor tarii, s-au grupat in organizatii separatiste si terorizeaza populatia cu acte de terorism.
In Thailanda la fel, fac astfel de probleme de genul acesta.

In Pakistan, Darfur, Kenia si multe alte state, se omoara intre ei.

In Iran daca nu postesti sau respecti regulile te baga in inchisoare sau te si omoara.. Credinciosii lor se supun din teroare si nu dintr-o vointa libera

Asta da o religie a pacii!
Rozerin & Compania, nu mai incercati sa mintiti lumea, ca nu va tine. stim si noi ce se intampla la ,,vecinu' "
Am vazut cu ochii mei un filmulet in care un grup de musulmani, in care unul dintre ei, taia gatul unui alt musulman, cu un cutit, ca si cum ai taia carne de animal, si striga Alah u Acbar - Allah e mare.

..Vă vom ataca din nou și nu vă vom mai lăsa de acum înainte să ieșiți din casele voastre, vă vom forța să ardeți de vii înăuntru"

Last edited by Hector; 08.01.2010 at 20:21:55.
  #29  
Vechi 08.01.2010, 20:37:34
georgeval's Avatar
georgeval georgeval is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.09.2007
Locație: Valenii de Munte
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.065
Implicit

Cutremurator, credeam ca sunt cazuri rare. Cu toate acestea far un respect reciproc nu cred ca putem implini Evanghelia lui Hristos.
  #30  
Vechi 10.02.2010, 23:43:20
amarius
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de rozerin Vezi mesajul
domnule draga ati pomenit ce minuni a facut MUHAMMET,vreau sa va intreb ceva ?da Iisus a facut minuni !!dar dece nu amintiti si ceilalti profeti ce minuni au facut??????sau voi vedeti numai dumnezeu,fecioara Maria si Iisus?aratati-mi ce minuni au facut ceilalti la fel ca Iisus,si daca ne gindim mai mult aici este alta intrebarea CONCEPTII GRESITE DESPRE ISLAM ,dar se vede ca dam din una in alta.
Rozerin, musulmanii il cosidera pe Isus un profet, un sfant, intelept,... problema este ca daca asa Il considera inseamna ca ori Isus este mincinos cand spune despre El ca este Fiul Lui D-zeu,... ori invers sau nu se ia decat ce se vrea.
Subiect închis



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Idei gresite cu privire la Crestinism ioanna Religia Islamica 8 21.03.2015 20:58:48
preceptii gresite sau mituri rautacioase despre credintele altora Theodor_de_Mopsuestia Biserica Ortodoxa in relatia cu alte confesiuni 89 06.05.2013 23:21:47
Superstitii babesti si obiceiuri gresite tigerAvalo9 Generalitati 22 02.04.2012 23:37:38
Cei care-si sacrifica viata pentru idei gresite... laurastifter Morala Crestina 38 07.02.2012 19:29:22