Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 19.01.2009, 17:07:05
tot-Laurentiu's Avatar
tot-Laurentiu tot-Laurentiu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.11.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 553
Implicit Parlamentul a emis o Lege de retinere a tuturor datelor electronice din eter: e-mail,

Inca un pas spre controlul total. Parlamentul a emis o Lege de retinere a tuturor datelor electronice din eter: e-mail, internet, telefon

http://www.urbaniulian.ro/2009/01/19...a-din-romania/

Last edited by tot-Laurentiu; 22.11.2016 at 18:20:04.
Reply With Quote
  #2  
Vechi 19.01.2009, 17:11:54
mihai07
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Eu cred ca aceste nereguli se intamplau si pana acum. Acum doar au intrat in "legalitate".
Reply With Quote
  #3  
Vechi 20.01.2009, 10:33:38
Askeladd Askeladd is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 11.06.2008
Mesaje: 143
Implicit

Citat:
În prealabil postat de tot-Laurentiu Vezi mesajul
Inca un pas spre controlul total. Parlamentul a emis o Lege de retinere a tuturor datelor electronice din eter: e-mail, internet, telefon

http://victor-roncea.blogspot.com/20...lul-total.html
Asta o faceam deja de mult. Si ne si asculta telefoanele. Suntem ceva mai securisti decat vestul...
Reply With Quote
  #4  
Vechi 20.01.2009, 12:10:57
danyel danyel is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2006
Locație: Cluj Napoca, Ardeal ,Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.306
Implicit

inseamna ca Securitatea statului din perioada comunista era mic copil pe langa astia, acum iti violeaza si secretul corespondentei care in zilele noastre se face prin i-mail, trist..dar nu vad presa sau ONG-urile pt dreptul la libertatea de exprimare scandalizandu-se, cand a fost vorba de religia si icoanele din scoli, au sarit in sus cu libertatea de constiinta, acum ti se violeaza dreptul la confidentialitatea telefoanelor, sms-urilor si i-mailurilor
__________________
"Cine seamana in firea pamanteasca va secera din firea pamanteasca putrezirea dar cine seamana in Duhul va secera din Duhul Viata Vesnica"Galateni 6;8

Pacea lui Hristos, la care ați fost chemați, ca să alcătuiți un singur trup, să stăpânească în inimile voastre, și fiți recunoscători.(Coloseni 3:15)
Reply With Quote
  #5  
Vechi 21.01.2009, 11:54:29
eduardd
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Liberi cu adevarat sunt DOAR in Hristos Domnul! Ori acesta Libertate nu poate fi constransa sau inmultita de ascultarea telefoanelor sau interceptarea mesajelor. Ceea ce ai in inima NIMENI si NIMIC nu iti poate lua/indeparta decat numai pacatul propriu..Sa ne pazim inimile su mintile cu Doamne Iisuse fratilor, astfel povatuiti si paziti nu ne vom mai teme de cei ce ne-au invadat viata personala. oare stiind ca X sau Y imi asculta telefonul nu iti voi da acelasi sfat daca mi-l vei cere? Eu cred ca DA! Va veni si vremea marturisirii, atunci ne vom cerne..insa cum spunea parintele Arsenie e devreme..sa ne umplem cu Doamne Iisuse si pentru vremea cand nu Il vom mai gasi in biserica..Intrand in panica inca de pe acum..ne va gasi raboiul obositi deja si deorientati...sa ne umplem fratilor cu Doamne Iisuse...numai astfel intariri vom avea curajul marturisirii..cand vremea va veni.. sa nu lasam panica si teama sa instaleze dezorientarea in sufletele noastre.[COLOR=Red] Rugaciune [COLOR=Black][COLOR=Red]si dreapta socoteala,[/COLOR] astfel nu ne va afecta acesta lege nenorocita..[/COLOR][/COLOR]
Reply With Quote
  #6  
Vechi 21.01.2009, 15:14:33
Mirean Mirean is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.03.2007
Mesaje: 1.660
Implicit

Citat:
În prealabil postat de danyel Vezi mesajul
inseamna ca Securitatea statului din perioada comunista era mic copil pe langa astia, acum iti violeaza si secretul corespondentei care in zilele noastre se face prin i-mail, trist..dar nu vad presa sau ONG-urile pt dreptul la libertatea de exprimare scandalizandu-se, cand a fost vorba de religia si icoanele din scoli, au sarit in sus cu libertatea de constiinta, acum ti se violeaza dreptul la confidentialitatea telefoanelor, sms-urilor si i-mailurilor
Frate, daca nu estei criminal sau cine stie ce terorist vestit, de ce te temi? Ca doar datele alea nu se fac publice....
__________________
"Vedeti sa nu va amageasca cineva. Caci multi vor veni in numele Meu, zicind: Eu sunt Hristos (adica la noi este Hristos!) si pe multi vor amagi… Caci se vor ridica hristosi mincinosi si prooroci mincinosi si vor face semne mari si chiar minuni, ca sa amageasca, de va fi cu putinta, si pe cei alesi” (Matei 24,4-5,24).
Reply With Quote
  #7  
Vechi 21.01.2009, 15:23:17
mihai07
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mirean Vezi mesajul
Frate, daca nu estei criminal sau cine stie ce terorist vestit, de ce te temi? Ca doar datele alea nu se fac publice....
nu asta e problema (ca datele se fac sau nu publice). problema este ca incalca dreptul la intimiate. eu unul nu sunt de acord ca imi fie monitorizate toate apelurile, mail-urile si sms-urile
Reply With Quote
  #8  
Vechi 21.01.2009, 17:43:45
eduardd
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Nici eu [COLOR=Red]nu sunt de acord[/COLOR] dar ce putem face, concret?
Reply With Quote
  #9  
Vechi 21.01.2009, 17:54:16
mihai07
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de eduardd Vezi mesajul
Nici eu [COLOR=red]nu sunt de acord[/COLOR] dar ce putem face, concret?
nu stiu daca putem face ceva...chiar daca s-ar anula aceasta lege, sunt sigur ca monitorizarile ar continua.
Reply With Quote
  #10  
Vechi 21.01.2009, 18:04:20
eduardd
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Eu Mihai, sunt convinsa ca au fost ascultate/interceptate si pana acum. Acum doar s-a legalizat...
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Adresa de mail kotom9 Generalitati 0 02.08.2010 17:50:50
Adresa de mail basescu annajanette Generalitati 51 26.06.2010 10:58:19
Primit pe mail LapetiteMoc Umanitare 18 15.06.2010 00:27:22
Parlamentul european sustine avortul PadreCory Stiri, actualitati, anunturi 37 04.06.2008 13:07:04