Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #51  
Vechi 25.10.2009, 04:39:44
knight2u's Avatar
knight2u knight2u is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 01.03.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 7
Exclamation

Decese provocate de Gardasil

http://www.youtube.com/watch?v=Kcpoqo_MNis /Gardasil - The Damage is Done: http://www.youtube.com/watch?v=R2z6RK2uTWc / Ashley Ryburn's life ruined by HPV (Gardasil) vaccine http://www.youtube.com/watch?v=6UHy-EkK2xo / http://www.cynthiajanak.com/Gardasil.html / efecte secundare Gardasil http://www.youtube.com/watch?v=SV-lUW8jUUM /Gardasil - povestea unei mame-

her 21 year old daughter suddenly died from unknown causes. After a personal crusade, the devastated mother found the death could be traced to a common vaccination, Gardasil.

http://www.youtube.com/watch?v=8xc4yBNV-U0

/ In cazul vaccinarii cu GARDASIL s-au inregistrat de patru ori mai multe decese decat in cazul altor vaccinuri

http://www.naturalnews.com/026722_Ga...al_cancer.html
Reply With Quote
  #52  
Vechi 25.10.2009, 12:16:20
lore86's Avatar
lore86 lore86 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.05.2009
Locație: timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.203
Implicit vaccinuri

si eu am devenit f speriata de aceste vaccinuri. de curand m-am imprietenit cu o famile al carui copil a devenit autist tot din cauza unui vaccin. iar sotul meu imi spune ca atunci cande era sora lui mica, tatal sau nu a fost de acord cu vaccinarea fetitei. din acelasi vacin cu care trebuia sa fie vaccinata cumnata s-a mai vaccinat o fetita de aceeasi varsta care a doua sau a treia zi de la vaccin a si murit.
la primii doi copii am facut toate vaccinurile, dar la acesta al treilea sunt destul de hotarata sa nu-l mai fac. cu toate riscurile!
Reply With Quote
  #53  
Vechi 26.10.2009, 11:39:59
Fani71 Fani71 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.04.2009
Locație: Bruxelles
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.711
Implicit

Citat:
În prealabil postat de lore86 Vezi mesajul
si eu am devenit f speriata de aceste vaccinuri. de curand m-am imprietenit cu o famile al carui copil a devenit autist tot din cauza unui vaccin. iar sotul meu imi spune ca atunci cande era sora lui mica, tatal sau nu a fost de acord cu vaccinarea fetitei. din acelasi vacin cu care trebuia sa fie vaccinata cumnata s-a mai vaccinat o fetita de aceeasi varsta care a doua sau a treia zi de la vaccin a si murit.
la primii doi copii am facut toate vaccinurile, dar la acesta al treilea sunt destul de hotarata sa nu-l mai fac. cu toate riscurile!
Risti chiar poliomelita sau tetanosul pentru copilul tau, totusi?
Ne este atat de frica de pericolele vaccinurilor dar se uita de mortalitatea infantila de acum o suta de ani, dinainte de vaccinuri generalizate si penicilina...
Oricum, nu stiu cum e in Romania, dar aici daca nu iti vaccinezi copilul nu ti-l primeste la cresa si cred ca nici la gradinita.
__________________
"Dacă nu putem fi buni, să încercăm să fim măcar politicoși." (Nicolae Steinhardt în Jurnalul fericirii)
Reply With Quote
  #54  
Vechi 26.10.2009, 18:45:49
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Fani71 Vezi mesajul
Risti chiar poliomelita sau tetanosul pentru copilul tau, totusi?
.
Pai a spus clar ca are doi si la al TRELEA deja vrea sa riste
Saracu', nu as vrea sa fiu in pielea lui!

Fitele astea cu jocul de-a vaccinul pentru H1N1 si altele tin pina cind vor incepe sa pice oamenii pe strada ca mustele...atunci sa vedeti cum se vor repede toti la clinicele de vaccinare
Reply With Quote
  #55  
Vechi 30.10.2009, 14:52:20
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

“Streinu” de neam vrea genocid in Romania: Vaccinul ucigator impus cu forta
Reply With Quote
  #56  
Vechi 30.10.2009, 15:59:19
lore86's Avatar
lore86 lore86 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.05.2009
Locație: timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.203
Implicit

cum isi permite individul sa hotarasca in locul parintilor?
sau e asta e principiul intr-un stat democratic??
asta e tampenie:nimic nu e obligatoriu!
Reply With Quote
  #57  
Vechi 30.10.2009, 20:15:49
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Vaccinare fortata.doc
Reply With Quote
  #58  
Vechi 30.10.2009, 20:44:51
razvan4 razvan4 is offline
Member
 
Data înregistrării: 29.07.2009
Mesaje: 56
Implicit

Citat:
În prealabil postat de lore86 Vezi mesajul
si eu am devenit f speriata de aceste vaccinuri. de curand m-am imprietenit cu o famile al carui copil a devenit autist tot din cauza unui vaccin. iar sotul meu imi spune ca atunci cande era sora lui mica, tatal sau nu a fost de acord cu vaccinarea fetitei. din acelasi vacin cu care trebuia sa fie vaccinata cumnata s-a mai vaccinat o fetita de aceeasi varsta care a doua sau a treia zi de la vaccin a si murit.
la primii doi copii am facut toate vaccinurile, dar la acesta al treilea sunt destul de hotarata sa nu-l mai fac. cu toate riscurile!
Stimata doamna, refuzul vaccinurilor poate avea consecinte extrem de nefaste asupra copilului dumneavoastra, dupa cum pe buna dreptate spune si Fani.
Nu sinteti probabil adventista, eu stiam ca numai adventistii refuza tratamentele medicale copiilor. Povestile potrivit carora copiii vaccinati ar deveni autisti nu au nici o baza experimentala sau stiintifica, sint pur si simplu basme. Pentru binele copiilor dumneavoastra va rog sa cereti opinia avizata a unor medici.

Last edited by razvan4; 30.10.2009 at 20:48:35.
Reply With Quote
  #59  
Vechi 31.10.2009, 12:06:25
lore86's Avatar
lore86 lore86 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.05.2009
Locație: timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.203
Implicit

Citat:
În prealabil postat de razvan4 Vezi mesajul
Stimata doamna, refuzul vaccinurilor poate avea consecinte extrem de nefaste asupra copilului dumneavoastra, dupa cum pe buna dreptate spune si Fani.
Nu sinteti probabil adventista, eu stiam ca numai adventistii refuza tratamentele medicale copiilor. Povestile potrivit carora copiii vaccinati ar deveni autisti nu au nici o baza experimentala sau stiintifica, sint pur si simplu basme. Pentru binele copiilor dumneavoastra va rog sa cereti opinia avizata a unor medici.
imi pare rau dar trebuie sa va contrazic.una dintre principalele cauze ale autismului sunt vaccinurile, s-a obs in special in urma vaccinului ptr rujeola.
am stat de vb intre timp cu mai multe pers, printre care si medici si am concluzionat ca unele cvaccinuri ca antipolio, dtp, dt si ptr hepatita sunt chiar necesare ptr protectia copilului. restul:gardasil, anti h1n1, antigripal, antirujeola sunt f..... discutabile. (ca sa nu folosesc alt cuvant care poate zgaria pe unii la urechi:))
Reply With Quote
  #60  
Vechi 31.10.2009, 13:49:46
razvan4 razvan4 is offline
Member
 
Data înregistrării: 29.07.2009
Mesaje: 56
Implicit

Astea sint basme. National Institute of Health si CDC spun cu totul altceva, nu exista nici o corelatie intre vaccinare si autism.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Spuneti NU vaccinurilor-VACCINAREA: EROAREA MEDICALA A SECOLULUI antiecumenism Generalitati 1045 29.03.2024 21:46:14
20 de actiuni negative secundare florin.oltean75 Generalitati 15 11.04.2011 00:19:29
Studentii la teologie-exemple negative printre studenti E_my Preotia (Hirotonia) 32 25.05.2010 13:38:30
Ramanerea in ganduri negative: semn al necredintei Va_iubesc Generalitati 10 25.09.2009 19:06:32