Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 09.01.2010, 09:58:31
OmuBun
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit Codul lui Oreste

Nu vreau sa dau nastere unor polemici care oricum nu aduc pace, dar vreau sa va rog, pe cei care aveti posibilitatea, sa urmariti diseara in reluare emisiunea care a fost aseara.
Nu sunt un pasionat al emisiunilor lui, dar aseara am nimerit una dintre acele emisiuni cu care toti avem ceva in comun. S-a vorbit despre secretele de la Fatima (pe care ani in sir mi-am dorit sa le aflu, iar de curand se pare ca au fost in sfarsit dezvaluite, si doar unul a mai ramas sa se infaptuiasca, intrucat celelalte doua au avut deja loc) s-a vorbit despre multele aparitii filmate ale Sf. Fecioare, s-a vorbit despre zecile de imagini ale icoanelor sau statuilor care plang cu mir sau lacrimi de sange, s-a vorbit despre cele 7 biserici crestine care vor ramane (conform proorocirilor cunoscute si pe forumul nostru), si multe, foarte multe lucruri deosebite s-au mai spus. In acelasi timp veti avea posibilitatea sa aflati si alte surse de unde va puteti documeta in acest sens.
Nu va cere nimeni sa acceptati mai mult decat vrea sufletul vostru sa accepte. Doar sa va spuneti "Doamne, ajuta-ma sa inteleg si sa fac dupa voia Ta, alunga ura si rautatea din sufletul meu si da-mi intelepciunea Adevarului Tau!" Nu vreau sa va inversunati din nou impotriva celorlalte biserici care NU sunt ortodoxe. NU vreau sa spuneti ca acele minuni vin de la diavol si nu de la Dumnezeu. Goliti-va sufletul de rautate si acceptati faptul ca in toata lumea asta traiesc oameni ca si noi, si care au aceleasi drepturi si aceeasi trecere catre dragostea Tatalui Ceresc.

Dumnezeu sa ne ajute pe toti si sa ne lumnieze.
Reply With Quote
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Ce parere aveti despre emisiunea si cartea lui Oreste? alexdu Generalitati 47 22.01.2013 10:22:31
Oreste Teodorescu Andrei B. Generalitati 33 28.07.2011 08:15:26
Codul lui Moise... silverstar Generalitati 8 30.01.2009 22:25:04
Codul lui Da Vinci... anyyacory Despre Biserica Ortodoxa in general 99 09.07.2008 08:28:39