Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1611  
Vechi 14.03.2017, 11:01:05
iuliu46 iuliu46 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.321
Implicit

Are dreptate pentru ca sunt mitinguri neautorizate. In plus s-ar mai incalzi atmosfera si ar oferi o bruma de autenticitate unor mitinguri false pana in maduva oaselor. Ar avea si chestia cu #rezist un sens. Ar avea si aia care se aduna pe acolo ce povesti nepotilor - uite ba am iesit si ne-au batut comunistii. Ca deocamdata tot ce pot spune e ca ii scot securistii la miting sa-i tina pe politicieni in sah sa nu cumva sa piarda puterea pe care au pus mana.

Cat despre Ciolos...ii urez succes. Dar nu cred ca are sanse la mai mult de 10% nici daca intra in PSD. :)
Nu o sa mai voteze oamenii cu Nicusor, o sa voteze cu Ciolos. Mare branza!
Reply With Quote
  #1612  
Vechi 14.03.2017, 12:02:42
stefan florin's Avatar
stefan florin stefan florin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.02.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.860
Implicit

Citat:
În prealabil postat de iuliu46 Vezi mesajul
Are dreptate pentru ca sunt mitinguri neautorizate. In plus s-ar mai incalzi atmosfera si ar oferi o bruma de autenticitate unor mitinguri false pana in maduva oaselor. Ar avea si chestia cu #rezist un sens. Ar avea si aia care se aduna pe acolo ce povesti nepotilor - uite ba am iesit si ne-au batut comunistii. Ca deocamdata tot ce pot spune e ca ii scot securistii la miting sa-i tina pe politicieni in sah sa nu cumva sa piarda puterea pe care au pus mana.

Cat despre Ciolos...ii urez succes. Dar nu cred ca are sanse la mai mult de 10% nici daca intra in PSD. :)
Nu o sa mai voteze oamenii cu Nicusor, o sa voteze cu Ciolos. Mare branza!
are dreptate?! Glumesti, nu?
__________________
Cel ce nu iubește n-a cunoscut pe Dumnezeu, pentru că Dumnezeu este iubire
Reply With Quote
  #1613  
Vechi 14.03.2017, 12:41:46
iuliu46 iuliu46 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.321
Implicit

Da, are dreptate. De ce as glumi ? Aia care se aduna acolo tipa ca aia din guvern nu respecta legea dar ei sunt primii care nu o respecta. Ca nu-i greu sa iei autorizatie pentru miting, dar ei vor sa se adune "spontan". :)
Reply With Quote
  #1614  
Vechi 14.03.2017, 17:22:16
GMihai's Avatar
GMihai GMihai is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.02.2015
Religia: Catolic
Mesaje: 1.596
Implicit

Citat:
În prealabil postat de stefan florin Vezi mesajul
are dreptate?! Glumesti, nu?
Sigur că are dreptate, să tragă cu mitraliera în protestatari, dă-i în ***** mă-sii, că dacă-l apucă pe domnul revoluționar condamnat penal o nebunie, poate să facă ce vrea el; poate îl apucă nebunia din cauza mizeriei în care trăiește, 5000 de lei indemnizația de parlamentar și 3000 de lei indemnizația de revoluționar, care nu poate să-și facă plinul la Range-Rover cu ele, așa că le dă fetiței lui.

Dar se vede la minutul 05:41 că omul e bun creștin, are icoană cu Iisus Hristos pe post de breloc la cheile Range-Roverului, așa că o să-l ierte Dumnezeu. Mai ales că are și dreptate.
__________________
"If you take the Christian Bible and put it out in the wind and the rain, soon the paper on which the words are printed will disintegrate and the words will be gone. Our bible IS the wind and the rain." Herbalist Carol McGrath as told to her by a Native-American woman.

"Laudato si, mi Signore, per frate Uento
et per aere et nubilo et sereno et onne tempo,
per lo quale, a le Tue creature dài sustentamento"
- Sfântul Francisc de Assisi
Reply With Quote
  #1615  
Vechi 14.03.2017, 18:12:29
suslik suslik is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.10.2016
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 1.045
Implicit

Mihai, exagerezi, pentru ca esti subiectiv. Cum adica, nu e normal ca si aglutinati teufelisti, pardon, tefelisti, sa respeecte legea?!
E dezamagitor sa vezi ca fiecare parte o tine pe ai ei, eludind tocami "fleacuri" ca legea, umanitatea, si alte "paseisme" de mos.
DACA manifestatiile ar fi legale, atunci ar avea dreptul sa arate mediusul si sa bata obrazul guvernului. Altfel, nu.
Si a spune ca acest guvern, desi votat legal, nu ar fi, cica legitim, e o forma de fascism.
Repet public: eu nu am votat, si nu as vota, aceasta alianta care guverneaza acum. Insa latratul tinerilor corporatisti-securisti este un sunet al gretii supreme pentru urechile mele. Oamenii aflati in structuri comandate de altii, ca sint corporatii, loji, servicii de represiune, think-tankuri, etc., sint pentru mine niste lipsiti de minte si mai ales de liber arbitru. Doar fiindca au ordin, se (auto)conving, argumenteaza, actioneaza, vocifereaza, mint, etc. Doar fiindca au acasa pe ai lor, fac orice compromisuri, ca de, principiile nu aduc bani, insa obedienta si aglutinarea, da, si inca cu asupra de masura, uneori. (Aici au dreptate, strict pragmatic vorbind: cine stie, poate asa coltos cum ma dau, ca miine poate ma rotesc la 180 grade, desi nu am scuza unor urmasi).
Si ma refer si la cei din PV si la cei din piata Cotroceni: toti sint niste manipulati.
Eu cred doar in propria mea mizantropie, care a ajuns la un nivel imposibil de masurat si inteles de cineva din afara. Sincer, chiar regret ca nu intervin inca "aceia": cei despre care discuta John Keel si Jacques Vallee in cartile lor...
Au intervenit oficial si vizibil, cel putin odata, la batalia de la Clontarf. Ar fi minunat sa o faca si in cazul Rominiei, pacificind ambele parti prin simpla lor prezenta si manifestare.

Sau chiar la nivelul intregii lumi!!
__________________
Don't think of yourself as an ugly person. Think of yourself as a beautiful monkey.
Reply With Quote
  #1616  
Vechi 14.03.2017, 18:44:07
iuliu46 iuliu46 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.321
Implicit

Citat:
În prealabil postat de GMihai Vezi mesajul
Sigur că are dreptate, să tragă cu mitraliera în protestatari...
Eu am fost mai odios decat atat, m-am referit la tun. :)
Chiar si cand manifestezi impotriva unui condamnat penal, ar trebui sa respecti legea. Altfel nu esti mai bun decat el. Ai avantajul ca actiunile tale convin celor care detin controlul procuraturii, altfel ai fi si tu condamnat penal asa cum e ala pe care il arati cu degetul.
Reply With Quote
  #1617  
Vechi 14.03.2017, 19:05:24
GMihai's Avatar
GMihai GMihai is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.02.2015
Religia: Catolic
Mesaje: 1.596
Implicit

Corect, iuliule, corect. Și ăia care au manifestat împotriva lui Ceaușescu, evident, erau niște tot niște ilegali.

De fapt, cel mai bine a spus-o Caragiale: "Nu știi că nu e voie de la poliție să se facă revoluție ?"

adriane, iuliule, "argumentul" vostru s-ar potrivi în gura unui urmărit general pentru viol, care, după a încercat să fure din buzunare în tramvai și a fost imobilizat de un alt călător,l-ar înjura pe ăla care l-a prins pentru că nu avea bilet.
__________________
"If you take the Christian Bible and put it out in the wind and the rain, soon the paper on which the words are printed will disintegrate and the words will be gone. Our bible IS the wind and the rain." Herbalist Carol McGrath as told to her by a Native-American woman.

"Laudato si, mi Signore, per frate Uento
et per aere et nubilo et sereno et onne tempo,
per lo quale, a le Tue creature dài sustentamento"
- Sfântul Francisc de Assisi
Reply With Quote
  #1618  
Vechi 14.03.2017, 19:16:54
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

Nenea, mai ușor cu nea Nicu pă scări, că_compa rația-i fortuită rău. Poți mai mult.
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
Reply With Quote
  #1619  
Vechi 14.03.2017, 19:17:09
iuliu46 iuliu46 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.321
Implicit

Pai aia merge o zi sau doua dar cand tu nesocotesti legea saptamani in sir, te numesti blatist, chiar daca o arzi vigilante prin tramvaie. :)

Un miting spontan are sensul lui. Se intampla ceva si nu apuci repede sa-ti iei autorizatie - iesi in strada sa-ti strigi nemultumirea. Dar cand planifici mitingul spontan cu zile inainte, nu mai ai nici o scuza. Asa mai bine punem legea pe foc, ca oricine poate replica la fel, cu Ceausescu.
Reply With Quote
  #1620  
Vechi 14.03.2017, 19:19:22
iuliu46 iuliu46 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.321
Implicit

Iti dai seama sa atace pesedistii cu tunul steagul uniunii europene. :D
Reply With Quote
Răspunde