Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 04.10.2015, 23:48:02
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Trebuie totusi sa admiram 00 -le rusilor, care dupa atata embargou economic si dat cu pretul petrolului de pamant, le dau americanilor o palma peste nas in mijlocul propriei combinatii..

Doar ca mucii caustici ai lui uncle Sam s-ar putea sa sara pe vreo jumatate de planeta, asa..
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
Reply With Quote
  #12  
Vechi 04.10.2015, 23:51:34
The Willful One
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Trebuie totusi sa admiram 00 -le rusilor, care dupa atata embargou economic si dat cu pretul petrolului de pamant, le dau americanilor o palma peste nas in mijlocul propriei combinatii..

Doar ca mucii caustici ai lui uncle Sam s-ar putea sa sara pe vreo jumatate de planeta, asa..
Incep sa, nu doar inteleg, ci sa si simt de ce Ayatollahul Khomeini, asa islamist fanatic cum era, a spus o mare vorba: "Statele Unite sunt Satana". Scurt si la obiect.
Reply With Quote
  #13  
Vechi 05.10.2015, 01:05:26
Raoul's Avatar
Raoul Raoul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.12.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.046
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Schimbarea domnilor, bucuria prostilor, sau altfel spus in contextul asta, interventia rusilor s-ar putea sa fie inceputul celui de-al 3lea razboi mondial.

Probabil americanii abia asteptau o scuza din asta.

Surse: Pentagonul intent›ionează să apere rebelii sirieni, dacă sunt atacat›i de rus™i
http://www.digi24.ro/Stiri/Digi24/Ex...tacati+de+rusi

Așadar, în opinia ta, americanii nu trebuiau deranjați și lăsați la infinit sa facă ce au făcut și pana acum, nu?
Reply With Quote
  #14  
Vechi 05.10.2015, 12:02:26
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Raoul Vezi mesajul
Așadar, în opinia ta, americanii nu trebuiau deranjați și lăsați la infinit sa facă ce au făcut și pana acum, nu?
Lasa ca o sa-i deranjezi tu daca ai sa dezertezi cand Patria Mama o sa te trimita la Cotul Donului ver. 2.0 enhanced.
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.

Last edited by AlinB; 05.10.2015 at 12:05:57.
Reply With Quote
  #15  
Vechi 05.10.2015, 13:16:27
stefan florin's Avatar
stefan florin stefan florin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.02.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.856
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Lasa ca o sa-i deranjezi tu daca ai sa dezertezi cand Patria Mama o sa te trimita la Cotul Donului ver. 2.0 enhanced.
fereasca Dumnezeu!
__________________
Cel ce nu iubește n-a cunoscut pe Dumnezeu, pentru că Dumnezeu este iubire
Reply With Quote
  #16  
Vechi 05.10.2015, 13:19:47
stefan florin's Avatar
stefan florin stefan florin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.02.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.856
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Raoul Vezi mesajul
Americanii... Nu ma surprinde nimic! Ei și cu jidanii, nenorocitii acestei planete! Am rămas cu gura căscată când am citit știrea astăzi.
daca in locul americanilor, ar fi bombardat rusii acel spital. Ce scandal international ar fi iesit!
__________________
Cel ce nu iubește n-a cunoscut pe Dumnezeu, pentru că Dumnezeu este iubire
Reply With Quote
  #17  
Vechi 05.10.2015, 16:17:44
Raoul's Avatar
Raoul Raoul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.12.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.046
Implicit

Evident! Oricum e scandal ca au intervenit în Siria, în timp ce atunci când americanii au intervenit și intervin în alte tari, făcând numai nenorociri, nimeni nu zice nimic!
Și mai e un lucru: peste tot și toată lumea vorbește despre crimele sovieticilor, victimile comunismului etc. De ce nu vad și nr avorturilor din aceeași perioada din SUA și victimile făcute de americani, în Vietnam, Africa, Yugoslavia, Afganistan, Irak, Siria, Egipt etc. etc.???? Detest oamenii orbi și limitați în a vedea lucruri evidente!
Reply With Quote
  #18  
Vechi 05.10.2015, 16:51:14
The Willful One
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Raoul Vezi mesajul
Evident! Oricum e scandal ca au intervenit în Siria, în timp ce atunci când americanii au intervenit și intervin în alte tari, făcând numai nenorociri, nimeni nu zice nimic!
Și mai e un lucru: peste tot și toată lumea vorbește despre crimele sovieticilor, victimile comunismului etc. De ce nu vad și nr avorturilor din aceeași perioada din SUA și victimile făcute de americani, în Vietnam, Africa, Yugoslavia, Afganistan, Irak, Siria, Egipt etc. etc.???? Detest oamenii orbi și limitați în a vedea lucruri evidente!
Corect! Omul e, insa, un animal aglutinat si subiectiv. Daca ieri latram, ca "opnie publica", pro-comunism, azi latram contra. De, dupa lasitatea atotcuprinzatoare in specia asta cazuta in care avem canonul membralitatii, trebuie sa hau-hau cum vrea cainele alfa, ca cica la el este painea cu E-uri si cutitul tot mai chinezesc de bont.
Ce se mai umflau in pene unii anti-ruseste pe forumul asta, cand cu criza din Ucraina. Cu exceptia lui iuliu46 si...a subsemnatului, ultimul pe lista, vorba cuiva, toti erau prooccidentali sau macar scoteau in evidenta cat de rai au fost baietii Mosocvei cu ai nostri, etc., etc. E foarte las sa fii viteaz cu voia stapanirii. Probabil se gandeau ca trebuie sa aiba dosar electronic curat si ei si eventual si familiile lor sa o duca inca pe cat de bine se mai poate (a se citi "sa nu fie luati printre printre primii, si dacase poate sa le iasa ceva cand se va intampla asta"). Ca refuz sa cred ca unii din cei care postau atunci erau pe cat de incuiati ii aratau acele postari parca extrase dintr-o "Scanteia"-pe-invers. Macar au scuza viermuitoare a lasitatii. Si eu avusei o asa lasitate, dupa o banare recenta. Dar mi-a trecut repede, si continui sa marai aparent inconstient de consecinte.
Reply With Quote
  #19  
Vechi 05.10.2015, 19:16:10
GMihai's Avatar
GMihai GMihai is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.02.2015
Religia: Catolic
Mesaje: 1.596
Implicit

Eu tot n-am înțeles:

1. Crede cineva că spitalul a fost bombardat în mod intenționat ?

2. Crede cineva că rușii au dreptul să intervină militar în Siria, dar americanii n-au acest drept ?

3. Crede cineva că în urma intervenției rusești, nu vor fi victime civile ?
__________________
"If you take the Christian Bible and put it out in the wind and the rain, soon the paper on which the words are printed will disintegrate and the words will be gone. Our bible IS the wind and the rain." Herbalist Carol McGrath as told to her by a Native-American woman.

"Laudato si, mi Signore, per frate Uento
et per aere et nubilo et sereno et onne tempo,
per lo quale, a le Tue creature dài sustentamento"
- Sfântul Francisc de Assisi
Reply With Quote
  #20  
Vechi 05.10.2015, 19:30:20
The Willful One
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de GMihai Vezi mesajul
Eu tot n-am înțeles:

1. Crede cineva că spitalul a fost bombardat în mod intenționat ?

2. Crede cineva că rușii au dreptul să intervină militar în Siria, dar americanii n-au acest drept ?

3. Crede cineva că în urma intervenției rusești, nu vor fi victime civile ?
1.Da.
2.Da.
3.Nu.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare