Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Intrebari utilizatori
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 07.03.2010, 00:03:17
enasonia enasonia is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 28.08.2009
Mesaje: 2
Implicit Sotia cea impodobita

,,Macar cand te afli intr-o biserica sau intr-o manastire, ar trebui sa iti amintesti ca nu esti doar ,, sotia demnitarului,, esti cea cu care s-a casatorit in fata lui Hristos si alaturi de care formezi o Biserica. Si ar trebui sa te intrebi daca pe Hristos din tine l-ai impodobit cu virtuti pe cat esti tu de impodobita cu cele lumesti. Sau poate, daca ii este placut lui Hristos din tine podoaba ta lumeasca comparativ cu cea a pacatelor. Daca este prea greu sa faci asta, atunci macar nu iti lipi sufletul de podoabele tale si poarta-le cu multumiri aduse lui Dumnezeu pentru toate,,. Asta imi spun mie, oridecate ori sunt tentata sa imi pun vre-o podoaba. Si sti ce se intampla? In momentul acela mai abitir im aduc aminte de pacatele mele si,,, ma lipsesc. Nu stiu cum sa imi plec capul mai degraba in fata lui Dumnezeu.
Reply With Quote
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Sotia - piedica de mantuirea a barbatului? Aghioritul Generalitati 12 05.07.2011 15:10:35
Sotia istorica gabrined Intrebari utilizatori 1 07.07.2010 07:46:00
sotia lui cain rafella Generalitati 14 19.06.2010 21:03:21
Sotia care se plangea de sot adrian gheorghe Intrebari utilizatori 5 19.03.2010 21:12:05