Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 27.05.2010, 19:24:06
Sf.Asteapta's Avatar
Sf.Asteapta Sf.Asteapta is offline
Member
 
Data înregistrării: 06.04.2010
Locație: La 2 saptamani dupa Pastele Cailor
Religia: Ortodox
Mesaje: 51
Implicit

Vreau si euuuuuuuuuuuuu Acatistul Ingerului Pazitor si Canonul Ingerului Pazitor

Unde il pot gasiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii iiiiiiii

Eu vreau sa-i aduc jertfaaaaaaaaaaa
Reply With Quote
  #12  
Vechi 27.05.2010, 20:35:58
colaps's Avatar
colaps colaps is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.04.2010
Locație: dor de Moldova...
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.210
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Sf.Asteapta Vezi mesajul
Vreau si euuuuuuuuuuuuu Acatistul Ingerului Pazitor si Canonul Ingerului Pazitor

Unde il pot gasiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii iiiiiiii

Eu vreau sa-i aduc jertfaaaaaaaaaaa
Asa, de curiozitate, cati ani ai?
__________________
Sunt împotriva: avortului, homosexualității, sectelor, ateismului, masoneriei, păgânătății, ereziilor, ecumenismului, băncilor, cipurilor și actelor cu cip, politicianismului și a părăsirii patriei.

Să ascultăm de poruncile lui Dumnezeu și atât! Viitoarele legi și acțiuni statale nu vor duce decât la compromiterea noastră ca ființe dumnezeiești și la pierderea libertății. Noi nu suntem legați de aceste rânduieli lumești deșarte și satanice, ci doar de voia Domnului!
Reply With Quote
  #13  
Vechi 09.03.2011, 17:05:17
medusa medusa is offline
Banned
 
Data înregistrării: 11.12.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 324
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinaEM Vezi mesajul
Buna! O prietena mi-a aratat niste carti oracol cu ingeri "Ce vor ingerii tai sa afli". Este si carte scrisa de o autoare din America, Doreen Virtue. Nu cunosc numele ingerilor din acele carti oracol; doar pe Arhanghelul Mihail. Acea prietena mi-a zis sa imi pun o intrebare, chiar banala, si sa aleg o carte. Am extras una si raspunsul meu se gasea in cartea cu Arhanghelul Mihail, unde scria ceva de genu nu iti mai face griji, sunt aici sa te ajut, cheama-ma cand ai nevoie de ajutor. Am cautat pe internet despre inegrul personal pazitor si am dat peste niste site-uri, bineinteles nu romanesti, unde gasesti ingerul tau dupa data de nastere, dupa semnul zodiei. Am gasit vreo 4-5 ingeri toti cu nume necunoscute. In cartea "Ce vor ingerii tai sa afli" sunt si cateva indrumari cum sa te rogi la ingerul tau, cum sa ii ceri sa iti lase semne ca exista, cum sa il intrebi cum il cheama. Prietena asta a primit 2 pene foarte albe, dar si o alta tipa a primit. Intrebarea mea este: este pacat sa posed astfel de carti oracol de unde astepti un raspuns? Este pacat sa caut ingerul pazitor ce are nume ce nu-l cunosc?
Multumesc anticipat.
asta seamana a divinatie, a ghicire.
Reply With Quote
  #14  
Vechi 09.03.2011, 17:23:38
joshoo joshoo is offline
Banned
 
Data înregistrării: 31.10.2010
Mesaje: 38
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinaEM Vezi mesajul
Buna! O prietena mi-a aratat niste carti oracol cu ingeri "Ce vor ingerii tai sa afli". Este si carte scrisa de o autoare din America, Doreen Virtue. Nu cunosc numele ingerilor din acele carti oracol; doar pe Arhanghelul Mihail. Acea prietena mi-a zis sa imi pun o intrebare, chiar banala, si sa aleg o carte. Am extras una si raspunsul meu se gasea in cartea cu Arhanghelul Mihail, unde scria ceva de genu nu iti mai face griji, sunt aici sa te ajut, cheama-ma cand ai nevoie de ajutor. Am cautat pe internet despre inegrul personal pazitor si am dat peste niste site-uri, bineinteles nu romanesti, unde gasesti ingerul tau dupa data de nastere, dupa semnul zodiei. Am gasit vreo 4-5 ingeri toti cu nume necunoscute. In cartea "Ce vor ingerii tai sa afli" sunt si cateva indrumari cum sa te rogi la ingerul tau, cum sa ii ceri sa iti lase semne ca exista, cum sa il intrebi cum il cheama. Prietena asta a primit 2 pene foarte albe, dar si o alta tipa a primit. Intrebarea mea este: este pacat sa posed astfel de carti oracol de unde astepti un raspuns? Este pacat sa caut ingerul pazitor ce are nume ce nu-l cunosc?
Multumesc anticipat.
E o tampenie ,e un fel de tarot increstinat ,ferestete cat poti de aceste practici oculte pentru ca s-ar putea sa ai probleme mai ales daca nu iti faci o protectie,chestia cu ingeri pazitori si data nasteri e o inventie contemporana ,ei vor sa faca din ingeri zodii.
Reply With Quote
  #15  
Vechi 09.03.2011, 18:23:25
heaven's Avatar
heaven heaven is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.11.2008
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.350
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinaEM Vezi mesajul
Prietena asta a primit 2 pene foarte albe, dar si o alta tipa a primit. Intrebarea mea este: este pacat sa posed astfel de carti oracol de unde astepti un raspuns? Este pacat sa caut ingerul pazitor ce are nume ce nu-l cunosc?
Multumesc anticipat.
De la cine a primit acele pene,ca nu am inteles?
Sa vorbesti cu ingerul tau nu este pacat,insa e important sa il simti,sa iei contact cu el cu sufletul.Uneori nu este un singur inger care ne ajuta,ci mai multi.
__________________
Sa invatam de la ingerul nostru pazitor...http://www.youtube.com/watch?v=pG52f...&feature=share
Reply With Quote
  #16  
Vechi 09.03.2011, 18:45:39
Marius22 Marius22 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.07.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.345
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinaEM Vezi mesajul
Buna! O prietena mi-a aratat niste carti oracol cu ingeri "Ce vor ingerii tai sa afli".

Este un teren alunecos acesta, ca si in cazul spiritismului sau altor practici oculte. Poate parea tentant, provocator, promisiunile si asteptarile sunt mari. Dar nu la ele sa luam seama, ci la posibilitatea caderii. O astfel de cadere nu ramane fara urmari. Putem sfarsi tragic caci, pana la urma, diavolii sunt tot ingeri.

Ingerii pazitori sunt prezenti tainic in viata fiecaruia dintre noi. Nu trebuie sa-i ispitim, sa aflam din astfel de carti ce vor sa stim, ci sa ne apropiem cu credinta de ei, prin rugaciunile randuite.

Nu stiu ce vor ingerii din acest oracol sa aflam, dar stiu sigur ca in Biserica ingerii vor sa-L aflam pe Hristos.
Reply With Quote
  #17  
Vechi 09.03.2011, 20:02:12
camy_d camy_d is offline
Banned
 
Data înregistrării: 14.11.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.666
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinaEM Vezi mesajul
Buna! O prietena mi-a aratat niste carti oracol cu ingeri "Ce vor ingerii tai sa afli". Este si carte scrisa de o autoare din America, Doreen Virtue. Nu cunosc numele ingerilor din acele carti oracol; doar pe Arhanghelul Mihail. Acea prietena mi-a zis sa imi pun o intrebare, chiar banala, si sa aleg o carte. Am extras una si raspunsul meu se gasea in cartea cu Arhanghelul Mihail, unde scria ceva de genu nu iti mai face griji, sunt aici sa te ajut, cheama-ma cand ai nevoie de ajutor. Am cautat pe internet despre inegrul personal pazitor si am dat peste niste site-uri, bineinteles nu romanesti, unde gasesti ingerul tau dupa data de nastere, dupa semnul zodiei. Am gasit vreo 4-5 ingeri toti cu nume necunoscute. In cartea "Ce vor ingerii tai sa afli" sunt si cateva indrumari cum sa te rogi la ingerul tau, cum sa ii ceri sa iti lase semne ca exista, cum sa il intrebi cum il cheama. Prietena asta a primit 2 pene foarte albe, dar si o alta tipa a primit. Intrebarea mea este: este pacat sa posed astfel de carti oracol de unde astepti un raspuns? Este pacat sa caut ingerul pazitor ce are nume ce nu-l cunosc?
Multumesc anticipat.
Sunt prostii.
Reply With Quote
  #18  
Vechi 09.03.2011, 20:27:21
camy_d camy_d is offline
Banned
 
Data înregistrării: 14.11.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.666
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Sf.Asteapta Vezi mesajul
Vreau si euuuuuuuuuuuuu Acatistul Ingerului Pazitor si Canonul Ingerului Pazitor

Unde il pot gasiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii iiiiiiii

Eu vreau sa-i aduc jertfaaaaaaaaaaa
Ce jertfă vrei să-i aduci?
Reply With Quote
  #19  
Vechi 09.03.2011, 20:29:01
calator prin ploaie calator prin ploaie is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.01.2011
Locație: intre rai si iad
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.419
Talking

Citat:
În prealabil postat de camy_d Vezi mesajul
Ce jertfă vrei să-i aduci?
Una pe care sa i-o ofere la sf asteapta....
Reply With Quote
  #20  
Vechi 09.03.2011, 20:31:55
camy_d camy_d is offline
Banned
 
Data înregistrării: 14.11.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.666
Implicit

Citat:
În prealabil postat de calator prin ploaie Vezi mesajul
Una pe care sa i-o ofere la sf asteapta....
Lasă-l pe el să zică, nu putem judeca persoana fără să știm la ce se referă. Poate înțelege prin jertfă o mică rugăciune, sau „duhul umilit și inima smerită”, prescuri, deși asta nu se dă pentru îngeri, sau poate jertfele din VT, care s-au desființat. Sau poate râde de noi.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Cartile sfinte! miti29 Morala Crestina 3 30.10.2011 18:37:10
Cartile penticostalilor Neonila Generalitati 183 30.10.2010 00:55:46
CARTILE - Bucuria mea! geo.nektarios Stiri, actualitati, anunturi 23 24.02.2009 02:00:06
Se schimba cartile de identitate Capy Generalitati 21 06.05.2008 19:59:20
Ingeri nightwolffba Generalitati 10 11.04.2008 09:35:50