Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 12.02.2011, 16:01:18
dianagroza's Avatar
dianagroza dianagroza is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 22.10.2010
Locație: Iasi, Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 714
Implicit "Vaccinuri criminale"

Bill Gates vrea să reducă cu 10-15% populația planetei, prin vaccinuri!

Miliardarul american Bill Gates a susținut în cadrul conferinței anuale în domeniul tehnologiei TED, că factorul principal pentru încălzirea globală este dioxidul de carbon, CO2, pe care noi, oamenii îl expirăm.
Acesta a explicat, printr-o ecuație ingenioasă, că metoda de a reduce cantitatea de CO2, este, reducerea populației cu 10-15%. Cum are de gând miliardarul să facă acest lucru? Prin vaccinuri de sterilizare.
"Populatia globala este acum de 6,8 miliarde de oameni si vom ajunge la 9 miliarde de oameni in curand. Daca vom face o treaba foarte buna cu noile vaccinuri, cu serviciile medicale de reproducere, com putea sa scadem cifra asta cu 10-15%", a spus acesta intr-o prezentare din cadrul TED.
http://ortodoxia.md/
__________________
AMIN! Intru Imparatia Ta cand vei veni, pomeneste-ne pe noi Doamne, cand vei veni intru Imparatia Ta!
Reply With Quote
  #2  
Vechi 12.02.2011, 16:04:37
dianagroza's Avatar
dianagroza dianagroza is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 22.10.2010
Locație: Iasi, Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 714
Implicit

Un lucru puțin cunoscut: știați că dacă vaccinurile nu sunt date, statul Român plătește o amendă către nimeni alții, decât firmele producătoare?!

Cum poti neutraliza o vaccinare facută (în cazul vaccinării forțate) vom avea la îndemână un tub cu pastă de argilă, tifon și bandă autoadezivă. Mergeți repede la baie dupa injecție și întindeți argila pe locul vaccinului, puneti tifonul și bandajați. Țineți pentru 2 ore cel puțin bandajul și vaccinul va fi absorbit în proporție de aproape 100% de argilă. Procedura a fost testată pe copii, câini și pisici fiind eficace cu un procent de aproape 100% fără apariția de erupții ale pielii, febră, oboseală.
(Preot Ghenadie Boldișor, de vorbă cu un medic ortodox din România), http://ortodoxia.md
__________________
AMIN! Intru Imparatia Ta cand vei veni, pomeneste-ne pe noi Doamne, cand vei veni intru Imparatia Ta!
Reply With Quote
  #3  
Vechi 12.02.2011, 16:10:25
dianagroza's Avatar
dianagroza dianagroza is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 22.10.2010
Locație: Iasi, Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 714
Implicit Nu primiți acest vaccin! Ne vorbește arhim. Iustin PÂRVU

Părinte, cum sfătuiți poporul să procedeze cu privire la aceste vaccinuri criminale care se vor impune cu forța, asupra copiilor noștri și asupra mamelor însărcinate, și poate pe viitor asupra tuturor?
- Dragii mei, e greu să dai un răspuns unui popor întreg, pentru că nu avem decât soluții dureroase, pentru că aceasta este realitatea în care trăim, foarte, foarte dureroasă. Am spus de la începutul anului că trebuie să ne pregătim pentru mucenicie și mai mult de atât nici nu aș mai fi avut de grăit, dar oamenii sunt neputincioși cu duhul și cu mintea ca să înțeleagă. Nu e ușor să trăiești în ziua de azi. Dar dacă Domnul așa a binevoit ca noi să suferim aceste vremuri, apoi trebuie să ne supunem și să primim cu bucurie toate cele ce vin asupra noastră, ca din mâna lui Dumnezeu, și nu a vrăjmașului. E mai greu acum, pentru că ne-am învățat cu comoditatea, cu televizorul și cu toate mofturile și libertățile; ei bine, dragii mei, abia acum se vede efectul dăunător al acestor libertăți - ne-au slăbit puterile sufletului. Mintea este îngreuiată, trupul slăbit și datorită alimentației otrăvite cu care ne hrănesc mai marii noștri, și nu suntem obișnuiți să purtăm nici un fel de război, nici duhovnicesc, nici trupesc. De aceea, vă rog să nu mai căutați soluții. Soluții omenești nu sunt, dragii mei! Soluția este moartea pentru Hristos. Tata pe fiu și mama pe fiică va da la moarte. Iată că asistăm la împlinirea acestei proorocii. Daca mama va lăsa copilul să fie vaccinat, este ca și cum l-ar da la moarte. Am spus de mai multe ori să luăm modelul lui Brâncoveanu, care cu mărime de suflet privea mucenicia fiului său cel mic, Matei. Învățați copiii să trăiască în legea creștinească, aceste obiceiuri să le deprindă mai cu seamă; nu mai e nevoie de nici o altă știință, de nici o școală; prin orice mijloace copiii noștri sunt otrăviți nu numai cu aceste vaccinuri, ci cu atâtea informații mincinoase la adresa creației lui Dumnezeu, cu calculatorul și cu tot soiul de filme, care oferă copilului o educație antihristică. Dacă nu aveți unde să vă retrageți din societatea aceasta potrivnică lui Dumnezeu, stați fiecare la locurile dumneavoastră și mărturisiți pe Hristos, opunându-vă tuturor măsurilor viclene de exterminare a omului. Pentru că asta tânjește vrăjmașul să facă, să distrugă făptura lui Dumnezeu. Invidia lui cea mai mare, aceasta este - crearea OMULUI: De ce îl iubește Dumnezeu atât de mult pe om? Tocmai de aceea ar trebui să prindem putere și curaj, pentru că dacă suntem așa de tare luptați și împresurați din toate părțile de atâtea primejdii și nevoi, înseamnă că și invidia vrăjmașului se mărește datorită dragostei lui Dumnezeu sporite față de noi, chipul și asemănarea Sa. Dar iată cât de mult ne iubește Dumnezeu că încă mai rabdă toate păcatele și fărădelegile noastre. Numai dracul nu înțelege mila și iertarea lui Dumnezeu, că dacă ar fi înțeles-o, cred că s-ar fi pocăit și el.
De aceea vă zic - aveți încredere că Domnul vă va da putere să mărturisiți pentru El. Trăim într-o lume anarhică, întreaga clasă politică este vrăjmașă a lui Hristos și slujitoare răului, de aceea numai simpla noastră viețuire, fără să ne lepădăm de principiile noastre creștine, este o mărturisire și o mucenicie de zi cu zi.
Așadar: Nu primiți acest vaccin și nimic ce aduc nou puterile politice de azi. Evreii conduc lumea și americanii lucrează pentru ei și cred că au ajuns să o stăpânească deoarece nu mai au nici o sfială; totul este la vedere și sunt conștienți că nu mai au nici un adversar de temut și lupta pentru exterminarea populației, ca cei puțini care vor rămâne să se închine lor. Acum ei studiază și fac alegerea iar modul prin care vor deosebi oamenii între ei sunt cipurile. Ai sau nu ai cip? Căci în fond cipul ce este? O armă împotriva omului. Iar noi nu mai avem arme; tineretul nostru este obosit, încât chiar să vrea să se ridice din vraja în care trăiește, nu mai are putere. Singurele noastre arme sunt numai cele duhovnicești: rugăciunea, smerenia, dragostea, dar și mărturisirea. Nu se poate dragoste fără mărturisire. Dragostea este jertfitoare, iar noi dacă ne temem să mărturisim adevărul, ce jertfă mai avem? Sau dacă nu ne pasa de aproapele nostru care este în neștiință și noi nu îl informăm și îl lăsăm să cadă pradă acestui sistem, ce dragoste mai avem? Cei care se mai luptă astăzi să trezească pe fratele lor, care nu au rămas nepăsători față de viitorul unei nații și al unei Biserici, aceia sunt fii ai dragostei lui Dumnezeu, care își pun viața pentru frații lor.
De aceea, mamelor, educați-vă creștinește copiii și nu îi lăsați necontrolați! Nu îi lăsați să își facă mendrele lor, nu îi lăsați pradă educației acestei societăți, pentru că le-ați asigurat și moartea sufletească, dar iată că și pe cea trupească! Mai degrabă ieșiți din mijlocul acestei societăți și vă creșteți copiii în dragoste și simplitate. Sărăcia și greutățile vă vor întări mai mult și mintea, și sufletul, și trupul. Nu vedeți că prin atâtea libertăți și drepturi ale copilului, ei ajung să aibă dreptul de a ți-l ucide, dreptul de a distruge o nație?
__________________
AMIN! Intru Imparatia Ta cand vei veni, pomeneste-ne pe noi Doamne, cand vei veni intru Imparatia Ta!
Reply With Quote
  #4  
Vechi 12.02.2011, 16:11:45
dianagroza's Avatar
dianagroza dianagroza is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 22.10.2010
Locație: Iasi, Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 714
Implicit

- Sf. Apostol Pavel spune să ne supunem stăpânirilor și mai marilor noștri? În ce măsură ne mai putem supune în astfel de condiții?
- Tot Sfântul Pavel spune să ascultăm de Dumnezeu mai mult decât de oameni. Nu mai avem de cine asculta, dragii mei, decât numai de Dumnezeu. Diavolul s-a întrupat în acest sistem politic și se luptă cu noi prin ei, mai aprig ca niciodată. Îți oferă mai întâi toate pricinile păcătuirii: cârciumi și alcool, dezmăț și imagini cât mai desfrânate, amuzament și libertăți de tot soiul. Așa se alege un conducător: prin harul lui Dumnezeu și voința națiunii, nu? Dar aceștia ce har de la Dumnezeu să aibă? Aceștia sunt lupi răpitori, nu mai este o stăpânire aleasă, este o stăpânire antihristică, potrivnică lui Hristos. Dacă se împotrivește lui Hristos, glasul acelei stăpâniri nu va mai fi unul de ascultat. Ce stăpânire este aceasta care ne da pâine otrăvită să mâncăm? Care ne ucid copiii? Nu vedeți că au început cu copiii, cu sufletele acestea nevinovate? De ce? Pentru că îi ucide nevinovăția copiilor. Cu martirajul (mucenicia) copiilor a început Biserica lui Hristos, cu martirajul pruncilor, iată că începe și prigoana acestui veac de pe urmă. Dar socotesc că jertfa nevinovată a acestor copii nu va fi nelucrătoare, ci ea va da putere aleșilor Bisericii lui Hristos. Și cred că va fi o încununare a creștinismului prin jertfa copiilor nevinovați. Este foarte periculos acum păcatul neștiinței; toți vedem pericolul în care ne găsim și suntem obligați să ne informăm și avem datoria de a informa și pe ceilalți frați ai noștri mai simpli și neajutorați. Nimeni nu va putea spune că nu a știut că vaccinul acesta este ucigaș... iar pentru cei care nu au știut cu adevărat, pentru aceștia Biserica, prin preoții și slujitorii ei, este responsabilă și va răspunde pentru sufletele lor. Omul vine să se formeze în Biserică și ce formare îi dăm noi, dacă propovăduim aceeași învățătură cu a statului antihristic? Biserica este datoare să se implice atât în societate cât și în politică, atâta timp cât legile politice împiedică porunca lui Dumnezeu. Preotul, la hirotonie, jură că se va supune lui Dumnezeu și poruncilor Lui, dar și stăpânirii statale. Păi cui jurăm noi? Președinților și parlamentarilor care legalizează prostituția și actele cu cip? Păi rolul preotului este numai să cunune și să înmormânteze? Nu. El este sarea pământului și lumina oamenilor. Ce lumină mai aduce, dacă el se supune legilor întunecate ale acestui veac? Iar dacă tace, înseamnă că refuză să aducă lumină oamenilor. Nu ei sunt urmașii apostolilor, cărora Mântuitorul le-a poruncit: „Mergeți în toată lumea și propovăduiți Evanghelia la toată făptura"(Mc. 16:15)? Nu le-a poruncit să tacă. Daca s-ar ridica o elită de preoți și de călugări, care într-adevar să se angajeze în slujba Adevărului, atunci s-ar mai schimba situația. Iar prin această schimbare eu nu înțeleg îmbunătățirea condițiilor de viață și nici măcar a caracterului celor ce ne conduc, ci înțeleg o schimbare în sufletele credincioșilor, o întărire a credinței care ne va da forța să mărturisim împreună, ne va da unitatea și dragostea jertfirii. Important este să ne opunem tuturor antihriștilor și să murim demn; să nu avem o poziție de lașitate. Iar poporul cum să se mobilizeze, cum să aibă tărie duhovnicească, dacă nu are lideri?
- Poate că preoții aceștia se tem să nu fie înlăturați din posturile lor și astfel să nu mai poată catehiza credincioșii pe care îi mai au.
- Prigoane au fost dintotdeauna și vor fi. Noi nu trebuie să calculăm cât timp de cateheză avem la dispoziție. Poate să fie și o săptămână, dar să îmi fac datoria cu toată jertfelnicia față de Evanghelia lui Hristos și neamul meu. Au fost 12 Apostoli și până și acolo a intrat diviziunea, trădarea. Și ce catehizare este aceea dacă taci? Pe mine nu trebuie să mă îngrijoreze faptul că mă va schimba și va trimite alt preot în locul meu. Dacă pătimim ceva pentru Hristos, mai mult folos vom aduce nației. Jertfa naște viață. Nu este suficient să mărturisești un adevăr numai celui de sub epitrahilul tău, ci trebuie să îl propovăduiești în auzul tuturor, avem datoria să scoatem adevărul la lumină. Te mai poți retrage din strategie, dar cat durează această strategie, mai? Suferă poporul ăsta de atâta strategie și nu mai facem nimic. Să nu confundăm strategia cu depunerea armelor. Doar nu suntem făcuți numai pentru zile bune; un război cine îl mai susține? Și cine sunt luptătorii? Nu noi cei din lumea aceasta de aici? De ce i se zice Biserica luptătoare? Luptătoare înseamnă zi de zi să susții un atac împotriva puterilor întunericului.
O asceză retrasă în individualitatea ei nu mai este un adevăr mărturisit în plenitudinea lui. Foarte frumos citeam la Evdokimov mai devreme: „Biserica nu trebuie să își asume treburile concrete ale cetății, dar conștiința creștină este chemată să acționeze din plin până și în chestiunile cele mai tehnice. Politica, economia, dezvoltarea sunt sferele comune în care credincioșii și necredincioșii se întâlnesc. Și ce imensa sarcină este aceea de a desăvârși lumea prin sobornicitatea calitativă a tuturora, de a însămânța în cultură lumina Taborului. Un om al luminii poartă o lumină care strălucește peste întreaga lume. Marii duhovnici spun că orice asceza lipsită de dragoste și care nu este o „împărtășire a fraternității" este deșartă. Vorbind despre euharistie, Sf. Ioan Gura de Aur spune: Aici este odaia înaltă în care au șezut ucenicii; de aici au plecat spre Muntele Măslinilor. Să plecăm și noi în căutarea mâinilor de săraci, căci ele sunt pentru noi Muntele Măslinilor. Într-adevăr, mulțimea săracilor este asemenea unui codru de măslin sădit în casa lui Dumnezeu. De acolo curge uleiul de care vom avea nevoie spre a ne înfățișa, precum fecioarele cele înțelepte purtând candelele pline înaintea Mirelui".
Problema noastră cea mai mare acum este că ne aflăm într-o beznă a ignoranței și socotim păcatul neștiinței un mare privilegiu. Generația aceasta a ajuns la apogeul nihilismului (negativismului). „Și ce dacă fac lucrul acesta? A! Nu-i nimic!" Iei cipul - „Ei, n-are nimic!"; slujești cu catolicii: „Ei, n-are nimic" și tot așa... toate nu au nimic. Această stare te îndreptățește să faci orice, ce vrei, să amesteci lumina cu întunericul, să mergi și cu Dumnezeu și cu mamona. În acest caz noi nu mai suntem ucenici ai lui Hristos.
__________________
AMIN! Intru Imparatia Ta cand vei veni, pomeneste-ne pe noi Doamne, cand vei veni intru Imparatia Ta!
Reply With Quote
  #5  
Vechi 12.02.2011, 16:35:40
dianagroza's Avatar
dianagroza dianagroza is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 22.10.2010
Locație: Iasi, Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 714
Implicit

Singurele vaccinuri din viata mea mi-au fost facute cand eram copil si in clasa a 12-a (parca).
Nu m-am vaccinat niciodata impotriva gripei pentru ca nu mi-au placut acele si racesc foarte rar. Dar... vaccinarea impotriva cancerului de col uterin si cea impotriva presupusei gripe porcine, din clipa in care a fost mediatizata, mi-a ridicat semne mari de intrebare.
In primul caz, multi medici au sugerat pacientelor sa nu se vaccineze si chiar s-au opus public, invocand mai ales faptul ca nu se cunoaste cauza cancerului. In cazul de fata, nu se poate nega existenta cancerului.
In cel de-al doilea caz, nu cunosc prea bine pozitia cadrelor medicale, imi este cunoscuta doar panica indusa odata cu moartea actorului Toni Tecuceanu, cand toata lumea se ingramadea sa se vaccineze si sa poarte masti de protectie.
Totusi, aceasta gripa chiar exista?
__________________
AMIN! Intru Imparatia Ta cand vei veni, pomeneste-ne pe noi Doamne, cand vei veni intru Imparatia Ta!
Reply With Quote
  #6  
Vechi 12.02.2011, 19:45:27
Raoul's Avatar
Raoul Raoul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.12.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.046
Implicit

Nu exista nimic. Eu nu m-am mai vaccinat din clasa a 8-a parca,sau oricum,din generala. Si nici ca o s-o mai fac! Si cand oi avea copii nu-i las sa le faca vreun vaccin!
Reply With Quote
  #7  
Vechi 12.02.2011, 19:48:07
dianagroza's Avatar
dianagroza dianagroza is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 22.10.2010
Locație: Iasi, Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 714
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Raoul Vezi mesajul
Nu exista nimic. Eu nu m-am mai vaccinat din clasa a 8-a parca,sau oricum,din generala. Si nici ca o s-o mai fac! Si cand oi avea copii nu-i las sa le faca vreun vaccin!
Eu nu am increde in vaccinarea prezentata.
Nu stiu ce sa zic de cea care este facuta bebelusilor, care ne-a fost facuta si noua in urma cu mai bine de 20 de ani.
__________________
AMIN! Intru Imparatia Ta cand vei veni, pomeneste-ne pe noi Doamne, cand vei veni intru Imparatia Ta!
Reply With Quote
  #8  
Vechi 12.02.2011, 19:48:30
Mihnea Dragomir's Avatar
Mihnea Dragomir Mihnea Dragomir is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.02.2010
Locație: Ținuturile Loirei, Franța
Religia: Catolic
Mesaje: 7.751
Implicit

Teoretic, nici un vaccin nu este obligatoriu în România. Practic, sunt din ce în ce mai multe. Un articol despre vaccinare am scris pe pagina mea, aici: http://www.doctordragomir.ro/articol_vaccinarea.htm
__________________
Doamne, Tu pe toate le știi ! Tu știi că Te iubesc !

www.catehism.com
http://regnabit.wordpress.com

Last edited by Mihnea Dragomir; 12.02.2011 at 19:49:30. Motiv: completare
Reply With Quote
  #9  
Vechi 12.02.2011, 19:49:07
dianagroza's Avatar
dianagroza dianagroza is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 22.10.2010
Locație: Iasi, Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 714
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mihnea Dragomir Vezi mesajul
Teoretic, nici un vaccin nu este obligatoriu în România. Practic, sunt din ce în ce mai multe.
Am vazut care trebuie facute la copiii.
Am o curiozitate, sunteti doctor, ati vazut caz real de gripa porcina?
__________________
AMIN! Intru Imparatia Ta cand vei veni, pomeneste-ne pe noi Doamne, cand vei veni intru Imparatia Ta!

Last edited by dianagroza; 12.02.2011 at 19:54:37.
Reply With Quote
  #10  
Vechi 12.02.2011, 19:57:16
Raoul's Avatar
Raoul Raoul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.12.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.046
Implicit

Citat:
În prealabil postat de dianagroza Vezi mesajul
Eu nu am increde in vaccinarea prezentata.
Nu stiu ce sa zic de cea care este facuta bebelusilor, care ne-a fost facuta si noua in urma cu mai bine de 20 de ani.
Nu stiu ce varsta aveti,insa eu ma bucur ca am fost nascut inainte de caderea comunismului,altfel nu as fi avut incredere in ce ne dau occidentalii! Oricum inca am o "teama" de vaccinurile care le-am facut in scoala generala (de vreo doua sau trei ori).
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
"Fiul Omului" - "Cel Vechi de zile" Daniel 7,13 georgeval Din Vechiul Testament 25 25.10.2016 06:31:20
Ce considerati despre "Misquoting Jesus"/"Forged" de Bart Ehrman Ciprian Mustiata Teologie si Stiinta 8 19.12.2012 16:12:08
Am nevoie de "putin" ajutor ! - Va rog nu treceti "peste" - Nu am liniste de o luna! valentinalogo Preotul 28 06.06.2010 07:26:42