Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 20.03.2009, 01:16:00
alicia's Avatar
alicia alicia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.11.2008
Locație: RM VALCEA
Religia: Ortodox
Mesaje: 138
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru alicia
Smile

Vroiam de mult sa tot deschid aceasta tema dar nu eram hotarata si stiti de ce pt ca stiam de neinteresul vostru am mai scris cate ceva inainte despre asa ceva dar nimic totul a fost in zadar!Asa e si cu credinta noastra nu suntem statornici,curajosi,si multe altele care ne fac sa persistam in aceasta delasare!Voia Domnului sa fie si credinta noastra a tuturor sa ne ajute.
Reply With Quote
  #12  
Vechi 20.03.2009, 01:28:31
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de alicia Vezi mesajul
Majoritatea oamenilor sunt delasatori vor sa faca ceva dar nu reusesc pt ca nu isi doresc cu adevarat acel lucru!Eu nu vreau sa renunt si o sa va bat la cap pana o sa reusim!Vreau si eu sa va cunosc in realitate,voi nu va doriti sa va stiti prietenii cu care vorbiti?Va las numai pot de somn.Noapte buna tuturor!
M-ai făcut să zâmbesc Alicia ! Așa, să fi o luptătoare, chiar de-ți atragi antipatii sau mai știu eu ce. Când vrei să reușești , trebuie să lupți. Așa să râmâi mereu. Noapte bună !
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #13  
Vechi 20.03.2009, 04:51:42
patinina34's Avatar
patinina34 patinina34 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.11.2008
Locație: peste oceane si peste mari
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.185
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru patinina34
Implicit

Citat:
În prealabil postat de alicia Vezi mesajul
Am postat acest mesaj in speranta de a ne hotara toata lumea de pe aici sa organizam o intalnire sa ne cunoastem sa discutam...sper ca si voi va doriti asta.Dupa ce am mai citit cateva msg am inteles ca unii din voi v-ati mai vazut dar nu e frumos spuneti la toti si poate ne strangem mai multi!!!

Alicia, esti grozava!
Cred ca ar fii benie ca acolo unde sinteti, daca reusiti sa va si intilniti, cel putin sa va cunoasteti.
Cred ca pe acolo s-au mai intalnit citiva deja...daca nu ma insel, ceea ce este foarte bine.
__________________
Doamne, fie voia Ta, nu voia noastră!
http://sashaparagulla.blogspot.com/
Reply With Quote
  #14  
Vechi 20.03.2009, 08:44:03
axios's Avatar
axios axios is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.02.2009
Locație: suceava
Religia: Ortodox
Mesaje: 299
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru axios
Implicit ...

acu cativa ani am facut si eu propunerea... nu s-a materializat dar, recunosc, nici nu m-am tinut de ea... am pasat-o mai departe. trebuie organizat ceva si e cam greu de organizatori... daca are cineva timpul si vointa necesara atunci... de ce nu?
__________________
"ziua zilei spune cuvant, si noaptea noptii vesteste stiinta."
Reply With Quote
  #15  
Vechi 20.03.2009, 12:25:51
alicia's Avatar
alicia alicia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.11.2008
Locație: RM VALCEA
Religia: Ortodox
Mesaje: 138
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru alicia
Smile

Eu chiar daca nu am mult timp o sa imi fac,de vointa numai vb k am dar singura fara ajutorul vostru macar putin de ati avea ar fi ok!Deci la treaba dragilor sa vedem faptele,socotiti-va timpul cum lucrati cum aveti liber si poate intr-un weekend ne vedem.Ar fi minunat daca si cei din afara Bucurestiului ar veni stiu ca sunteti de departe si drumul costa mult dar pana hotaram o data economisiti si voi cate putin putin si poate reusim!!!O sa mai vb despre aceasta si as dori sa vb cu fiecare in parte daca sunteti de acord?
Reply With Quote
  #16  
Vechi 20.03.2009, 12:47:36
andrei25's Avatar
andrei25 andrei25 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.02.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 324
Implicit ..

Nu vreau sa par rautacios, dar daca ne-am intalni mai multi de diferite credinte, parerea mea, ca nu ar iesi bine, posibil sa iasa scantei. Mie mi s-ar parea locul de intalnire cel mai potrivit, la o manastire!
Doamne ajuta!
__________________
Slava Tatalui si Fiului si Sfantului Duh, si acum si pururea si in vecii vecilor! Amin!

Sunt un mandru, un fatarnic, si-un viclean! Fac ceva bun ca sa ma vada altii, si astept sa fiu laudat!

"Gustati si vedeti ca bun este Domnul".
Reply With Quote
  #17  
Vechi 20.03.2009, 12:55:30
scrabble
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de andrei25 Vezi mesajul
Nu vreau sa par rautacios, dar daca ne-am intalni mai multi de diferite credinte, parerea mea, ca nu ar iesi bine, posibil sa iasa scantei. Mie mi s-ar parea locul de intalnire cel mai potrivit, la o manastire!
Doamne ajuta!
Scantei ies mai usor pe forum, unde comunicarea se face prin internet. Fata in fata oamenii sunt mult mai respectuosi si mai intelegatori unii cu altii.
Reply With Quote
  #18  
Vechi 20.03.2009, 13:07:45
andrei25's Avatar
andrei25 andrei25 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.02.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 324
Implicit

Citat:
În prealabil postat de scrabble Vezi mesajul
Scantei ies mai usor pe forum, unde comunicarea se face prin internet. Fata in fata oamenii sunt mult mai respectuosi si mai intelegatori unii cu altii.
S-o crezi tu! Eu m-am contrazis cu tot felul de sectari fata in fata! Si la inceput totul era asa de bine! Lupul sta bine ascuns sub blana oii!
__________________
Slava Tatalui si Fiului si Sfantului Duh, si acum si pururea si in vecii vecilor! Amin!

Sunt un mandru, un fatarnic, si-un viclean! Fac ceva bun ca sa ma vada altii, si astept sa fiu laudat!

"Gustati si vedeti ca bun este Domnul".
Reply With Quote
  #19  
Vechi 20.03.2009, 14:29:07
axios's Avatar
axios axios is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.02.2009
Locație: suceava
Religia: Ortodox
Mesaje: 299
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru axios
Implicit ...

eu unul sunt de acord. numai sa fiu anuntat din timp sa-mi pot lua concediu...
__________________
"ziua zilei spune cuvant, si noaptea noptii vesteste stiinta."
Reply With Quote
  #20  
Vechi 20.03.2009, 14:47:55
alicia's Avatar
alicia alicia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.11.2008
Locație: RM VALCEA
Religia: Ortodox
Mesaje: 138
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru alicia
Smile

Dragilor nu fiti rai unii cu altii!Andrei te inteleg ca nu vrei dar iubestei si pe ei chiar daca nu cred,ce e rau in a ne vedea toti?Sunt printre noi si crestini doar cu numele ii cunosc nu vreau sa dau nume dar nu fac diferente intre ei poate si eu sunt dar ii iubesc pe toti buni sau rai,chiar daca unii mi-au facut rau ii iubesc!Daca ei doresc sa vina sunt bineveniti iar tu vei veni sigur Andrei nu poti sa renunti din cauza unora care nu sunt pe placul tau!!!
Reply With Quote
Răspunde

Tags
nu fiti dezinteresati !!!



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Un anunt important pentru cei in nevoi mara2008 Stiri, actualitati, anunturi 1 31.07.2011 15:37:51
Important! AlinNNN Generalitati 3 25.01.2010 16:45:15
important catalinabalhui Stiri, actualitati, anunturi 0 20.05.2009 15:12:48
Important catalinabalhui Stiri, actualitati, anunturi 1 09.04.2009 09:30:42
Un anunt important!!!!!!!! Tudor Stiri, actualitati, anunturi 1 15.02.2006 16:17:08